Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Początkujący a administrowanie hostingiem  (Przeczytany 3123 razy)

Karmin

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • LasDivas.pl
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lipiec 2012, 21:14:05 »
Nie potrafię pojąć jak mogliście dostać hosting nie mając zielonego pojęcia o prowadzeniu strony... Boże widzisz a nie grzmisz...

Rozumiem was, ale z drugiej strony; jak nie powstałaby ta strona nie byłoby żadnych fanowskich stron, ale z kolei nikt nie rodzi się obeznanym w każdej dziedzinie i czasem trzeba komuś pomóc, prawda?

Lory

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lipiec 2012, 21:21:20 »
A ja się zgodzę ze Skye... Tu nawet nie chodzi o umiejętności, a o zdolność czytania ze zrozumieniem, bo większość przy instalacji i funkcjonowaniu jest opisana. Poza tym rzucić się na prowadzenie strony bez jakiejkolwiek wiedzy, to jak chcieć ugotować super wykwintne danie, a nie zaliczyć jajecznicy...

Zgodzę się, że forum jest od tego, żebyśmy sobie pomagali, ale nikt nikogo nie będzie tutaj uczył podstaw. A ja odnoszę wrażenie, że pewna część użytkowników zamiast popróbować, poszukać w googlach, przeczytać cokolwiek, to biegnie tutaj na złamanie karku i liczy na to, że reszta użytkowników odwali resztę za nich - łącznie z myśleniem. Niektórym się już nawet wyszukiwarki użyć nie chce czy wątków przejrzeć, aby sprawdzić, czy przypadkiem ktoś już o to nie pytał.

Kalleye

  • Gość
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lipiec 2012, 22:01:26 »
jak nie powstałaby ta strona nie byłoby żadnych fanowskich stron
Byłyby. Jest co najmniej kilkadziesiąt innych hostingów, które są zadedykowane osobom pragnącym założyć stronę o swoim ulubieńcu. Co więcej zanim ten hosting powstał każdy mógł liczyć tylko na pomoc w języku angielskim, ale jakoś żyli, grzebali w googlach i się uczyli.

No i jak poprzednicy, zgadzam się, że forum jest po to by móc się zapytać o coś, zważywszy, że jest tutaj dział pomoc. Ale niektórzy baaaaaaaaaardzo przesadzają. Owszem, nikt nie jest obeznany w dziedzinie, jeśli nie miał z nią do czynienia, ale jednak kodowanie, obsługa wordpressa, coppermine i tak dalej, to jest coś co da radę opanować samemu bez pomocy innych osób. Są darmowe hostingi (co prawda ograniczane przez różne czynniki, ale jednak), gdzie spokojnie można poćwiczyć instalację skryptów, kodowanie itp.  Pytać owszem i warto, ale podstawy podstaw wyskakują natychmiastowo w googlach. Więc ja osobiście nie rozumiem, dlaczego mamy pisać np. cały kurs html, skoro w necie są ich tysiące? Skoro jedni mogli nauczyć się dzięki googlom, to dlaczego inni nie mogą?

I naprawdę. Polecam każdemu początkującemu. Najpierw obeznaj się w potrzebnym oprogramowaniu a dopiero potem zabieraj się za stronę.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lipiec 2012, 23:49:24 »
I naprawdę. Polecam każdemu początkującemu. Najpierw obeznaj się w potrzebnym oprogramowaniu a dopiero potem zabieraj się za stronę.
święte słowa
Do you want more?


Kailee

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 3
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Lipiec 2012, 01:03:58 »
Dokładnie.. Sama pamiętam swój początek, a było to rok temu. Zanim wysłałam razem z Aishą zgłoszenie byłyśmy redaktorami na innych stronach, żeby chociaż trochę się poduczyć. Pamiętam, że wtedy łapałam się każdej strony na której był nabór - byle tylko złapać doświadczenie. Gdy wordpress był w miarę opanowany przyszedł czas na serwer strony.. to na serio nie było łatwe, zważywszy na to że wszystko instalowałam ręczenie, dopiero potem zauważyłam że jest softlocautus i teraz lecę na łatwiznę. Ale są poradniki jak zainstalować to i tamto, kursy html jak wyśrodkować tekst i tak dalej, to jest naprawdę proste.

Nie obracam się teraz w onetowskim towarzystwie, ale zauważyłam, że wiele osób właśnie z tego kręgu przenosi się na fansity. Jakaś moda teraz jest?

Kalleye

  • Gość
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Lipiec 2012, 10:07:56 »
Moda jak moda, to taki lans. Jestem fajna i lepsza od Was, bo przenoszę się na stronę.
Oczywiście, nie wszyscy, bo niektórzy 'z onetu' naprawdę świetnie prowadzi swoje strony i nie na się im nic do zarzucenia, ale reszta...

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lipiec 2012, 11:14:31 »
Moim zdaniem przy zgłoszeniu powinno być brane pod uwagę czy ktoś umie obsługiwać WP (bo CPanel to wiadomo, że pozna dopiero jak będzie miał założone konto). W regulaminie musi być uwzględnione minimum, czyli obsługa WP/CuteNews itp., Coppermine, FTP. Bez podstaw tych skryptów, ciężko jest mówić o prowadzeniu strony. Naprawdę wystarczy minimum znajomości, bo kodowanie i reszta przyjdzie sama.
Do you want more?


Rami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 9
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Beyonce Polska
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lipiec 2012, 11:46:17 »
Moim zdaniem przy zgłoszeniu powinno być brane pod uwagę czy ktoś umie obsługiwać WP (bo CPanel to wiadomo, że pozna dopiero jak będzie miał założone konto). W regulaminie musi być uwzględnione minimum, czyli obsługa WP/CuteNews itp., Coppermine, FTP. Bez podstaw tych skryptów, ciężko jest mówić o prowadzeniu strony. Naprawdę wystarczy minimum znajomości, bo kodowanie i reszta przyjdzie sama.

Zgadzam się w pełni z Tobą! W sumie szablon można zamówić, wgrać i tyle, ale większość stron jest postawiona na Wordpressie, co powinno być podstawą w znajomości. Jeżeli ktoś ma ochotę bawić się w html, joomle, drupal, czy inne skrypty to ok, ale wypadałoby by przynajmniej znać podstawy. Przecież Wordpress jest po polsku, a przynajmniej można go spolszczyć i do tego jest mnóstwo poradników w sieci dla początkujących po filmy na YouTube...

Mats_Deds

  • Gość
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Lipiec 2012, 12:09:49 »
Moim zdaniem przy zgłoszeniu powinno być brane pod uwagę czy ktoś umie obsługiwać WP (bo CPanel to wiadomo, że pozna dopiero jak będzie miał założone konto). W regulaminie musi być uwzględnione minimum, czyli obsługa WP/CuteNews itp., Coppermine, FTP. Bez podstaw tych skryptów, ciężko jest mówić o prowadzeniu strony. Naprawdę wystarczy minimum znajomości, bo kodowanie i reszta przyjdzie sama.
Wiesz ja dostałam hosting, umiejąc jedynie grafikę i minimum html'u. Ale wystarczy trochę poszperać - chyba umieją czytać? poza tym jest internet od tłumaczenia różnych nazw, czy skrótów. Wystarczy jeden, góra dwa dni. Tyle w temacie, wystarczą dobre chęci.

Kalleye

  • Gość
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lipiec 2012, 13:24:28 »
Starczą, ale po co? skoro można dostać gotowe na talerzu?

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Lipiec 2012, 15:17:55 »
Na początku wypowiedzi powiem, że zgadzam się z  powyższymi osobami jednak nie dodaję Waszych cetatów bo moja wypowiedzi liczyłaby 2 strony a4:P
To rzeczy - teraz moje słowa kieruję dla tych, którzy sobie nie radzą - jak powiedziała Lory - niektórzy ruszają z fansajtami nie znajac się kompletnie na niczym. PRzykto to mówić, ale niestety doprowadza mnie do sząłu jak ktoś włazi na nasze forum i pierwsze kroki kieruje albo tutaj do działu pomocy albo do grafiki i chwlai się swoją grafiką  pieprzy teksty typu "dopiero zacyznam i jestem gotowy na krytyke" a w duchu liczy, że pospadmay z krzeseł z zachwytu. Ludzie litości.
Wiaodmo - ja też kiedyś zaczynałam. WPrawdzie to trochę inaczej wyglądało niż u niektórych bo zaczynałam na stosunkowo łatwym cute newsie, totalnie podobnym do systemu używanego na serwisach blogowych typu eblog/blog/mylog. Po czasie przeniosłam się na wordpressa i oczywiście nie wiedziałam wszystkiego ale kurde próbowałam znaleść odpowiedź np. na stronie wordpressa czy wyszukując porad w google. A co niektórzy wchodzą na forum i chcą gotowych rozwiązań. Najlepiej by było jakby w ogóle ktoś wszystko im podał a oni się pod tym podpiszą.
Proponuję osobom, które nie ptorafią czytać ze zrozumieniem lub im się po prostu nie chce, zostać współautorem jakiejś strony i tam szlifować swoje umiejętności. Tylu ludzi szuka pomocy do stron (ba, nawet ja sama) i czesto wystarczą dobre chęci by coś zrobić.


DLa niedowiarków - wpisałam w google frazę "jak wgrać szbalon wordpresS", bez trudu znalazłam instukcję:
Instalacja szablonu krok po kroku

Pobierz pliki wybranego szablonu graficznego w postaci spakowanego archiwum.
Rozpakuj archiwum. Przy rozpakowywaniu zostanie automatycznie założony nowy katalog, w którym znajdą się rozpakowane pliki.
Połącz się z Twoim kontem hostingowym przez klienta FTP.
Umieść katalog z rozpakowanymi plikami szablonu w katalogu wp-content/themes.
Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego przechodząc do /wp-admin/.
Przejdź do zakładki “Wygląd“
Wśród dostępnych szat graficznych powinieneś widzieć nowy szablon. Jeśli nie widzisz jego podglądu, prawdopodobnie umieściłaś pliki w złym katalogu.
Wybierz szatę graficzną, której chcesz używać, klikając na jej podgląd.
Kliknij link “Obejrzyj stronę“, aby zobaczyć stronę w nowej szacie graficznej.
W ten sposób możesz przetestować wiele wybranych szablonów. W każdej chwili możesz wrócić po poprzedniego szablonu powtarzając poprzednie kroki.

zajęło mi to o wiele mniej czasu niż pisanie 328189595879 tematów o tej samej treści. dziękuję za uwagę.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Początkujący a administrowanie hostingiem
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Lipiec 2012, 15:17:55 »