Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Adam Lambert - American Idol  (Przeczytany 828 razy)

GlamKlaudis

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 11
 • Reputacja: 0
  • Zobacz profil
Adam Lambert - American Idol
« dnia: 04 Wrzesień 2011, 16:57:59 »
Warto powspominać :P
więc...
"Na przesłuchanie do ósmej edycji American Idol wybrał się do San Francisco. Podczas przesłuchania zaśpiewał dwie piosenki: Rock with You Michaela Jackosna i Bohemian Rhapsody zespołu Queen. W półfinałach zakwalifikował się do TOP 13 i dołączył do drugiej grupy, w której byli Allison Iraheta i Kris Allen. Lambert i Allen stali się współlokatorami w rezydencji Idola.

Podczas tygodnia Michaela Jacksona zaśpiewał Black or White wywołując aplauz od wszystkich czterech jurorów. Paula Abdul przewidziała wtedy, że dostanie się do finału. W następnym tygodniu wykonał piosenkę Ring of Fire. Podczas gdy Randy Jackson, Kara DioGuardi i Paula Abdul zachwycali się jego repertuarem, Simon Cowell nazwał to „pobłażliwymi śmieciami”. W czasie nocy z Motown, Lambert zaśpiewał akustyczną wersję The Tracks of My Tears grupy The Miracles. Wszystkim sędziom występ się bardzo podobał, a Smokey Robinson złożył wykonawcy owację na stojąco. Gdy znalazł się w TOP 8 wykonał utwór Gary Julesa Mad World. Tym razem Simon Cowell wstał i pogratulował Lambertowi wykonania. Podczas kolejnych występów sędziowie uzgodnili, że owacja na stojąco jest najlepszym wyrazem wystąpień Adama. W TOP 7 zaśpiewał If I Can’t Have You. Kara DioGuardi powiedziała, że jest to „najbardziej pamiętne przedstawienie”, podczas gdy Simon Cowell opisał jego wokal jako „nieskazitelny”. Paula Abdul nie mogła powstrzymać łez. W TOP 4 zaśpiewał jako pierwszy – wykonał utwór Whole Lotta Love Led Zeppelin. Simon Cowell skomentował: „To było jedno z moich ulubionych przedstawień… Nikt teraz tego nie pokona”.

Zdjęcia Lamberta całującego mężczyznę ukazały się w czasie jego zmagań w programie. Początkowo sądzono, że obrazy nie wywrą żadnego wpływu na przebieg konkursu. Lambert potwierdził, że jest na tych zdjęciach, oświadczając, że nie ma nic do ukrycia i jest zawsze szczery odnośnie swojego życia. Media spekulowały o jego orientacji seksualnej, sądząc, że byłby to pierwszy gej w American Idol. W wywiadzie dla magazynu Rolling Stone spytany o to, czy spekulacje dotyczące jego orientacji wpłynęły na końcowe głosowanie, Lambert zaczął się śmiać i powiedział „prawdopodobnie”. Na łamach tego samego magazynu potwierdził, iż jest gejem, a później został nazwanym „zdobywcą drugiego miejsca American Idol” (ang. The American Idol runner-up).

20 maja 2009 roku ogłosił, iż zdobył drugie miejsce ósmej edycji programu. W ostatnim odcinku wykonał składankę Beth, Detroit Rock City oraz Rock and Roll All Nite z rockowym zespołem KISS. Przed ogłoszeniem wyników, razem z Krisem Allenem dołączyli do członków zespołu Queen – gitarzysty Briana May i perkusisty Rogera Taylora – i wykonali hymn We Are the Champions.

Po wygranej Kris Allen powiedział, że „zasłużył na nią Adam”. Wyjaśniając tę uwagę, Allen powiedział: „Uważam, że Adam zasługuje na zwycięstwo. Jest jednym z najbardziej utalentowanych wykonawców, jakich kiedykolwiek spotkałem”. ";D
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2011, 17:03:06 wysłana przez GlamKlaudis »

GlamKlaudis

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 11
 • Reputacja: 0
  • Zobacz profil
Odp: Adam Lambert - American Idol
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2011, 16:59:44 »
 ;)

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Adam Lambert - American Idol
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2011, 16:59:44 »