Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Plusy i minusy oficjalnego fansite  (Przeczytany 3048 razy)

minajpoland

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Plusy i minusy oficjalnego fansite
« dnia: 02 Grudzień 2012, 13:55:40 »
Cześć!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie spróbować nawiązać współpracy z wytwórnią, lub samym artystą. Dokładniej chodzi mi o to, aby fanclub mógł pełnoprawnie pochwalić się statusem "oficjalnego". Nie mam kompletnie pojęcia co by to dawało poza tzw. 'prestiżem strony'. Dlatego wychodzę z pytaniem do bardziej doświadczonych: Jakie są plusy i minusy posiadania tytułu "OFICJALNY" :)
Z góry dziękuję, za odpowiedź.
Pozdrawiam.  :)

Aisha

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 4
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • OneDirection.pl
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2012, 19:17:47 »
Wydaje mi się, że jest to dość indywidualna sprawa, bo wszystko zależy od wytwórni czy też artysty. Ja współpracuję z Sony Music Polska (OneDirection.pl) i w sumie głównie nie mogę umieszczać wszelkich wycieków, dawać materiałów do pobrania (chyba że chłopcy sami udostępnią) itp, itd, ale to nie jest nic nadzwyczajnego, bo chyba nikt z nas nie chce mieć nielegalnych materiałów na stronce ;) Z plusów to przede wszystkim możliwość pomocy przy organizacji konkursów np. fundowanie płyt.


2nd july 2014 :: 10th june 2015 :: 14th november 2015

one direction + deviantART + twitter

celeBRYTA

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Britney Spears
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2012, 19:25:20 »
Cześć!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie spróbować nawiązać współpracy z wytwórnią, lub samym artystą. Dokładniej chodzi mi o to, aby fanclub mógł pełnoprawnie pochwalić się statusem "oficjalnego". Nie mam kompletnie pojęcia co by to dawało poza tzw. 'prestiżem strony'. Dlatego wychodzę z pytaniem do bardziej doświadczonych: Jakie są plusy i minusy posiadania tytułu "OFICJALNY" :)
Z góry dziękuję, za odpowiedź.
Pozdrawiam.  :)

Zgadzam się. Prócz darmowych płyt itp to nic nie daję..

Aisha

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 4
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • OneDirection.pl
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2012, 19:35:12 »
Cześć!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie spróbować nawiązać współpracy z wytwórnią, lub samym artystą. Dokładniej chodzi mi o to, aby fanclub mógł pełnoprawnie pochwalić się statusem "oficjalnego". Nie mam kompletnie pojęcia co by to dawało poza tzw. 'prestiżem strony'. Dlatego wychodzę z pytaniem do bardziej doświadczonych: Jakie są plusy i minusy posiadania tytułu "OFICJALNY" :)
Z góry dziękuję, za odpowiedź.
Pozdrawiam.  :)

Zgadzam się. Prócz darmowych płyt itp to nic nie daję..

Powiem tak: wiem, że np włoscy Directioners przekazali włoskiemu oddziałowi Sony Music książkę i jakieś prezenty dla Nialla z okazji urodzin i oni mu to dali kiedy 1D ostatnio byli we Włoszech... Nie wiem czy tak samo mogłabym zrobić gdyby tylko przylecieli do Polski (zakładam, że tak?), no ale jak widać to wszystko jest bardzo zależne od czynników zewnętrznych, że tak powiem (nie ma 1D w Polsce, nie ma żadnego przekazywania xd)


2nd july 2014 :: 10th june 2015 :: 14th november 2015

one direction + deviantART + twitter

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2012, 19:52:01 »
Ja też kiedyś zastanawiałem się nad tym aby moja strona o Degrassi stała się polskim odpowiednikiem oficjalnego fanclubu. Niestety, gdy przemyślałem wszelkie za i przeciw, to tych drugich było zdecydowanie więcej. Tym bardziej, że ja nie ma na kogo liczyć z polskich oddziałów, kogoś kto mi będzie podsyłał oficjalne info. itp., dlatego też dałem sobie spokój. Tak jak wspomniała Aisha, status oficjalnej strony bardzo ogranicza pole działania gdy chce się dzielić z fanami różnymi plikami muzycznymi (tymi nieoficjalnymi) - co wiadomo jest karalne. Niektórzy mówią, że nawet umieszczanie odtwarzaczy z muzyką z albumów jest nielegalne, bo żeby taki odtwarzacz działał to muszą być najpierw udostępnione w necie wolne pliki mp3, co z kolei wiąże się z tym, że po za ich rozpowszechnianie nawet na serwisach YT jest nielegalne.

Kolejna sprawa, to prawa autorskie do publikowanych zdjęć. Niektórzy nie czepiają się o publikowane fotki w galerii, lecz gdy mowa już o zdjęciach paparazzi to sprawa wygląda inaczej. Ogólnie rzecz biorąc, zdjęcia paparazzi, którzy fotografują z ukrycia, bądź nad prywatnymi posesjami gwiazd są zabronione do szerszej publikacji, zwłaszcza przez strony oficjalne. Podobnie sprawa może wyglądać z sesjami zdjęciowymi, fotograf może nie wyrazić zgody na publikację jego zdjęć na stronie, a tym bardziej bez podania źródła pochodzenia, a o dodaniu znaku wodnego.tagu swojej strony to już nie ma mowy.

Tak samo oficjalne strony, powinny powstrzymać się od publikowania informacji niepotwierdzonych, tzw. plotek.

Ale dużym plusem statusu takiej strony jest fakt, że jednak jest ktoś kto wspiera Wasze działanie i gdy zaistnieje taka potrzeba to zawsze można zwrócić się o pomoc do tzw. przełożonych :) Mi osobiście bardzo podoba się formuła jaką przyjęła strona OneDirection.pl - bardzo często odwiedzam stronę, podobnie jak BritneySpears.pl - którzy też z tego co kojarzę to współpracują z Sony Music Polska. Na fan-strefie jest sporo stron, które mają status autoryzowanej bądź oficjalnej strony. Wystarczy napisać do ich autorów aby podpytać o szczegóły. Przykład, chociażby http://marina-luczenko.pl/ gdzie dziewczyny po za tym, że prowadzą bardzo starannie stronę, to mogą publikować to co chcą pod warunkiem indywidualnego dogadania się z teamem gwiazdy bądź jak w tym przypadku, dziewczyny mają zezwolenie od samej Mariny. Strona nie musi chyba mieć od razu tytułu OFC aby musiała współpracować chociażby z wcześniej wspomnianym Sony Music Polska, bo na 1d nie widzę aby się szczycili tym że są OFC.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2012, 19:56:29 wysłana przez PA_BLO »
Do you want more?


Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2012, 20:03:48 »
UNIVERSAL ma np wyjebane ... nic nie robią

Rami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 9
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Beyonce Polska
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2012, 12:50:26 »
W sumie najwięcej zależy od wytwórni od osoby z którą się komunikuje. Ja mam kontakt z Sony i przy http://christinaaguilera.com.pl/ zafundowali nagrody w konkursie i możliwość przesłania projektu do Christiny z okazji nowej płyty. Zakazów wiele, głównie brak możliwości umieszczania plików audio i wideo (np. youtube) bo tego się czepiają. Można by pisać wiele, ale na początku się czepiali.
Teraz nawiązałem kontakt z osobą odpowiedzialną w Sony za Columbia Records i Epic i tutaj już wygląda to inaczej. Konkursy jak najbardziej i w sumie tylko tyle. Zakazów nie było.
No i Sony nie autoryzuje strony/fanclubów :)

minajpoland

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2012, 21:23:11 »
Whoa!! Dzięki za takie szczegółowe odpowiedzi. Na pewno mi pomogły! Fajna sprawa z załatwianiem albumów do konkursów itp. :)  Mam jeszcze jedno pytanko: czy e-mail napisany do wytwórni (w tym wypadku Unoversal Music Polska) powinien być długi i szczegółowy? Czy raczej ograniczony do minimum?

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2012, 21:55:57 »
Wiesz co, chyba lepiej jak przedstawisz im szczegółowy opis chęcią podjęcia współpracy z nimi. Tylko tam już nie wypytuj się o płyty konkretnie :p Myślę, że jak opiszesz im swoją stronę jako bardzo cenne źródło info, że masz sporo odwiedzin i chciałabyś trafić do większego grona odbiorców to powinni coś Ci odpisać. Zapytaj się też jak oni widzą taka współpracę i czego będą musiały się podjąć obie strony aby ta praca była owocna i bezproblemowa.
Do you want more?


Matthew

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 383
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Me
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Marzec 2013, 10:35:56 »
Pisałem do UNIVERSAL MUSIC POLSKA i od 2 miesięcy nikt nie odpisuje .... Więc nie polecam ;D
Kliknij i przejdź na info o:

RIHANNA  Muzyka (ogólnie)



Matthew

Madney

  • Gość
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Marzec 2013, 12:46:47 »
Nie, nie polecam. Chodź wiadomo.. prestiż etc. Ale musisz mieć potwierdzenia wszystkich informacji jakie chcesz zamieścić na stronie, zgody na dodanie jakichkolwiek zdjęć, zgody dotyczące zdjęć np. do theme od autorów tych sesji. Zgodę na dodanie poszczególnych zdjęć do galerii. A jeśli dodasz bez jakiejś zgody to wtedy mogą cię pozwać (znajomy tak miał..). Dotyczy to bynajmniej polskich stronach o polskich gwiazdach.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2013, 12:49:47 wysłana przez Madney »

V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Marzec 2013, 15:38:37 »
My (Little-Mix.pl) współpracujemy z Sony Music Polska, podobnie jak strona Aishy. Musimy mieć logo Sony Music na stronie głównej, dostaniemy jedną płytę sponsorowaną przez nich na konkurs z okazji premiery albumu w Polsce (to są te ogromne plusy), jednak nie możemy otworzyć sklepu z np. ciuchami z Little Mix, bo tylko menadżer może wykorzystać ich wizerunek. Nie mamy jakiegoś.. zakazu jeżeli chodzi o publikowane zdjęcia czy informacje. Aby tylko były zgodne z prawdą. No i nie mamy statusu "oficjalnego" website, ale to prócz prestiżu nic nie daje raczej.

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Marzec 2013, 16:07:17 »
Ja podjęłam próbę nawiązania współpracy z Universal Music Polska już jakiś czas temu, ale na mojego maila nie otrzymałam odpowiedzi... Najwyraźniej Sony jest trochę bardziej otwarte na współpracę z fanami.

Jednak, jak słusznie zauważył PA_BLO, taka współpraca wprowadza wiele obostrzeń, które mogą być trochę uciążliwe dla adminów strony. Nie zawsze mamy przecież czas na "filtrowanie" plików graficznych, audio, video etc. Mimo to, chciałam spróbować, a że się nie udało - trudno :/

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marzec 2013, 18:54:39 »
Ja podjęłam próbę nawiązania współpracy z Universal Music Polska już jakiś czas temu, ale na mojego maila nie otrzymałam odpowiedzi... Najwyraźniej Sony jest trochę bardziej otwarte na współpracę z fanami.

Jednak, jak słusznie zauważył PA_BLO, taka współpraca wprowadza wiele obostrzeń, które mogą być trochę uciążliwe dla adminów strony. Nie zawsze mamy przecież czas na "filtrowanie" plików graficznych, audio, video etc. Mimo to, chciałam spróbować, a że się nie udało - trudno :/

Żeby dostać płyty od Universala musieliśmy ich nieźle zaspamować :< Z Sony jest dużo mniejszy problem z tego co wiem.

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Marzec 2013, 20:17:25 »
Żeby dostać płyty od Universala musieliśmy ich nieźle zaspamować :< Z Sony jest dużo mniejszy problem z tego co wiem.
Niedawno chciałam zorganizować konkurs, bo były urodziny strony, ale żadnego odzewu. Sama nie mogę sobie pozwolić na zakup kilku płyt czy gadżetów. Dlatego, jeśli można wiedzieć, na jaki adres mailowy do nich pisałeś/pisaliście?

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Plusy i minusy oficjalnego fansite
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Marzec 2013, 20:17:25 »