Dla webmastera > Tutoriale

Instalacja WP to Twitter

(1/6) > >>

Zuzolinda:
Jako, iż spotkałam się już z kilkoma pytaniami dotyczącymi instalacji wtyczki WP to Twitter, poniżej umieszczam tutorial "krok po kroku". W nawiasach kwadratowych funkcje w wersji angielskiej.

1. Aby zainstalować WP to Twitter wchodzimy w zakładkę 'Wtyczki [Plugins]' w naszym Wordpressie; klikamy opcję 'Dodaj nową [Add new]'. Wyszukujemy po nazwie; w wynikach wyszukiwania pod nazwą (WP to Twitter) klikamy opcję 'Zainstaluj [Install Now]'.
2. Teraz opuszczamy na chwilę Wordpressa i przechodzimy na stronę http://dev.twitter.com.
3. W prawym górnym rogu klikamy 'Sign in' i logujemy się używając nazwy użytkownika i hasła (tych samych, które mamy do Twittera strony).
4. Na stronie głównej, która nam się wyświetla, klikamy opcję 'Create an App'.
5. Wypełniamy pola obowiązkowe (najlepiej użyć tej samej nazwy, jaką ma nasz Twitter; w polu 'Website' podać adres strony, z której posty mają się wyświetlać na TT); pod umową klikamy 'Yes, I agree' oraz wypełniamy CAPTCHA. Klikamy 'Create your Twitter Application'.
6. Ze strony, która nam się wyświetli przechodzimy do zakładki 'Settings' i zmieniamy Application Type z "Read Only" na "Read, Write and Access direct messages"; potwierdzamy 'Update this Twitter application's settings'.
7. Wracamy do zakładki 'Details'.
8. Klikamy opcję "Create my access token" u dołu.
9. Wracamy do naszego Wordpressa i wchodzimy w 'Ustawienia > WP to Twitter [Settings > WP to Twitter]'; wyszukujemy formularza, gdzie uzupełnimy m.in. Consumer Key.
10. Wracamy do strony z aplikacją Twittera.
11. Kopiujemy i wklejamy w pola w formularzu Wordpressa po kolei: Consumer Key, Consumer Secret, Access Token oraz Access Token Secret.
12. Klikamy 'Połącz Wordpress i Twitter [Connect Your Wordpress and Twitter Account]'.

GOTOWE ;) Mam nadzieję, że rozjaśniłam trochę ten proces ;)



PA_BLO:
+ za instrukcję :) A może znasz coś podobnego na integrację WP z Facebookiem?

Zuzolinda:

--- Cytat: PA_BLO w 10 Marzec 2012, 20:26:53 ---+ za instrukcję :) A może znasz coś podobnego na integrację WP z Facebookiem?

--- Koniec cytatu ---
Jeszcze się nie rozglądałam, ale zamierzam, bo chcę coś takiego ustawić na Gotye ;) Mam nadzieję, że był ktoś tak dobry i taka wtyczka powstała :)

PA_BLO:

--- Cytat: Zuzolinda w 10 Marzec 2012, 23:04:26 ---
--- Cytat: PA_BLO w 10 Marzec 2012, 20:26:53 ---+ za instrukcję :) A może znasz coś podobnego na integrację WP z Facebookiem?

--- Koniec cytatu ---
Jeszcze się nie rozglądałam, ale zamierzam, bo chcę coś takiego ustawić na Gotye ;) Mam nadzieję, że był ktoś tak dobry i taka wtyczka powstała :)

--- Koniec cytatu ---
Też mam taką nadzieję. Jakbyś coś wiedziała to proszę o kontakt :)

Miramii:
Fajna instrukcja  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej