Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Skye

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Seriale / Sherlock
« dnia: 15 Kwiecień 2014, 21:44:01 »
Fabuła: John Watson jest lekarzem wojskowym, który niedawno wrócił z wojny. Gdy poznaje genialnego detektywa - Sherlocka Holmesa zaczyna pomagać mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
Info: klik!

Mimo, że jestem fanką Sherlocka wykreowanego przez Roberta Downeya Jr. to ta wersja też jest ciekawa, bo dzieje się w czasach teraźniejszych. Kto ogląda?:D

2
Tutoriale / LISTA TUTORIALI
« dnia: 04 Kwiecień 2014, 16:15:41 »
Dla uporządkowania tego działu postanowiłam zrobić listę napisanych tutaj tutoriali. Poszukującym rozwiązań i kursów poelcam też dział "rozwiązane problemy" :)


HOSTING
Jak zwiększyć odwiedziny na stronie dzięki tagom Wordpressa
Strona na Fan Strefie cz.I – jak zacząć?
Strona na Fan Strefie cz.II – Softaculous Auto Installer


PHOTOSHOP
Żłobienie naisu
Efekt 3D
Color Range selection
Efekt napisu z cieniem
Efekt napisu
Znaczek play
Zaokrąglone rogi
Czarne pasy
Kształt Zygzaki w nawigatorze
Projektowanie nagłówka - tutorial by PA_BLO cz. I
Projektowanie nagłówka - tutorial by PA_BLO cz. II
Kolorowy nagłówek - Tutorial Skye
Okrąg z wykropkowanym obrysem
Okrągłe brushe
Postać poza ramką
Zawijasy pen toolem
Zygzak wokół postaci
Darmowe Zasoby dla Początkujących


FLASH
Krótki wstęp do flasha i prosta animacja

HTML/CSS
Tworzenie fanlistingu
Tworzenie fanlistingu2
SLideShow
Icons Center
Rozwijane menu
Twitter feeds
FAVicon
Gradienty w CSS
Zanki specjalne w HTML
Graficzny suwak
CSS: filtry

WORDPRESS
WordPress Template #1 - by PA_BLO
WordPress Template #2 - by PA_BLO
Jak zrobić łatwy szablon pod wp
Plugin: WP to Twitter
Custom fields - własne pola
Ikona wpisu - podmiana starszych ikon na nowsze


COPPERMINE
Jak dodać zdjęcia do galerii przez FTP?
Stramm (v. 1.4)
Video section (v. 1.5)
Coppermine Fetch (v. 1.5
Duże zdjęcia w coppermine
Jak ustawić w galerii ostatnio przeglądane zdjęcia itp.


INNE
Animacja z filmiku Youtube bez użycia programów
PRZEZROCZYSTA RAMKA NA TWITTERZE
Mapownaie grafiki
Animacja
Aniamcja 2
Animacja 3


Jak jakiegoś tutorialu nie ma to krzyczeć! :)

3
Sport / Ćwiczenia z youtube
« dnia: 20 Styczeń 2014, 10:01:43 »
Nie wiedziałam jak ten temat nazwać, ale chciałam spytać czy ćwiczycie jakieś ćwiczonka w stylu Chodakowskiej czy Mel B?

Jeśli tak to:
- Macie rozplanowany jakiś system ćwiczeń?
- Ćwiczycie to samo ciągle czykażdeo dnia (w zależności od tego ile ćwiczycie) zmieniacie np. programy?
- Widać rezultaty?

Ja próbowałam ćwiczyć z  Mel B, ale zawsze  szybko sobie odpuszczałam i wracałam do tych ćwiczeń.  Znów zaczynam dziś walkę o lepszą sylwetkę i chcę zaczerpnąć waszych doświadczeń na ten temat;)

4
Gry słowne użytkowników forum / Wróżenie z playlisty
« dnia: 22 Grudzień 2013, 20:33:24 »
Gra polega na tym, że wymyślamy sobie pytanie i puszczamy w odtwarzaczu muzyki, np. Ś.P. Winampie naszą listę odtwarzania. Najlepiej jak najwięcej piosenek. Potem naciskamy przycisk "Wylosuj" i piszemy tutaj pytanie oraz odpowiedź na pytanie,czyli  piosenkę, która się wylosowała.

Jak tam sylwester u Skajowej...?
"Morning after dark"  O_o

5
Dyskusja ogólna / Podsumowanie 2013
« dnia: 22 Grudzień 2013, 19:47:31 »
Jak ocenianiacie dobiegający juz końca rok? Zrealizowaliście swoje postanowienie noworoczne  ? Macie jakieś cele na nowy rok?

Moje życie toczyło się w tym roku właściwie takim torem jak w latach poprzednich, ale z kilkoma zmianami. Fakt - ten rok był dla mnie burzliwy i było sporo wzlotów i upadków. Jedynym minusem było to, że zbyt często dałam się ponosić chwili, a to nie zawse był dobry wybor (szczególnie w pracy). Zawsze staram się nie mysleć o tym co było złe, tylko zapamiętać te najlepsze momenty.
Spędziłam niesamowite chwile z przyjaciółmi w czasie wakacji, przez co te wakacje z pewnością zapisza się na stałe w mojej pamięci. Poznałam masę fascynujących ludzi i zrozumiałam, że jednak mam prawdziwych kumpli;)
Graficznie...to przyznam szczerze, że odpuściłam sobie w ostatnim roku grafikę, ze względu początkowo kontuzję nadgarstka (lekkie skaleczenie) ale i zmiana trybu życia.

Podsumowując - pierwsza połowa roku w miarę spokojna, druga dość imprezowa ale i pracowita, ale myślę, że chyba było warto. Postanowienie noworoczne? Dotyczy pewnej sprawy, dośc osobistej + standardowe - będę pracować nad sylwetką;) Jak wyjdzie - zobaczymy.

Czekam na Wasze wypociny w tym temacie;-)6
Film / KRaina lodu
« dnia: 20 Grudzień 2013, 10:56:44 »

„Kraina lodu” to porywająca, pełna przygód animowana komedia adresowana do całej rodziny. Film został wyprodukowany w studiu animacyjnym Walta Disneya we współpracy z twórcami „Zaplątanych”. Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.

Poszłam na tą bajkę z powodu kumpeli, która lubi takie klimaty. Animacja niezwykle mnie zaskoczyła - piosnek ifjane, film od strony graficznej piękny i historia całkiem ciekawa (szczególnie finał).
Kto był? Jak wrażenia?

7
Promocja strony / Kobieca półka
« dnia: 02 Grudzień 2013, 10:54:36 »
<a href="http://retrocreatives.com/screammyname/wp-content/uploads/2013/11/romantika.swf" target="_blank" class="new_win">http://retrocreatives.com/screammyname/wp-content/uploads/2013/11/romantika.swf</a>
Kobieca półka

Chyba większość osób, która lubi czytać książki cieszy się nie tylko z samego czytania, ale i z posiadania psozczególnych pozycji w swojej domowej biblitoeczce. Czasem jednak odkrywamy, że wśród naszej kolekcji znajdują się książki, które niekoniecznie są nam bliskie - pochopnie kupione, otrzymane jako nietrafiony prezent, przeczytane tysiące razy, a może takie które po prostu się znudziły. Dlaczego więc nie dać im drugiej szansy? A może rozwiązanie jest prostsze niż nam się wydaje, może po prostu  książka powinna zmienić właściciela? Właśnie tym zajmujemy się my! Szukamy osób, które za drobną opłatą zaadoptują książki i dają im nowy dom;-)
 
   Znajdziesz u nas literaturę pisaną głównie dla kobiet (lecz jest to kategoria raczej umowna;)). U nas możesz nabyć książki używane jak i całkiem nowe. Zapraszmay do odwiedzania i kupowania. Wraz z rozwojem fanpage'a będziemy dodawać wiecej nowości.


<a href="http://retrocreatives.com/screammyname/wp-content/uploads/2013/11/kobiecapolka.swf" target="_blank" class="new_win">http://retrocreatives.com/screammyname/wp-content/uploads/2013/11/kobiecapolka.swf</a>

8
Tutoriale / Kolorowy nagłówek - Tutorial Skye
« dnia: 07 Listopad 2013, 19:27:33 »

Na początek zajmiemy się tłem. W tym tutorialu użyjemy kolorowego tła z efektem przejścia z koloru na kolor. Do tego będzie nam potrzebny odpowiedni gradient. Ustawiamy gradient składający się z dwóch kolorow: #d5d73f oraz #ef58aa. Dostępny jest również tutaj. Nakłamy go od lewej do prawej strony naszego projektu. W efekcie czego pojawia nam się żółto-różowe tło.

Czas na pierwszy efekt zdjęcia. Otwieramy nową warstwę (shift+ctrl+n), a następnie wybieram sobie w nawigacji dwa podstawowe kolory czyli czarny. Przechodizmy do zakłądki glitry i wybieramy Render > Clouds. Pojawia nam się czarno-biała warstwa z texturą chmur. Ustawiamy styl warstwy na soft light, fill (wypełnienie) w 50%.

Teraz będzie nieco urozmaicenia, bowiem zajmiemy się robieniem dodatków, które znajdą się w warstwie pod postacią. Tworzymy kolejną nową warstwę. Macie? Wspaniale. Teraz znajdźcie w nawigacji pen tool (narzędzie pióra, w CS3 skrót “u”). Zwróćcie uwagę na ustawienia pióra, które są prezentowane na screenie poniżej. Z różnych figur, kóre można zrobić za pomocą narzędzia pióra, wybieramy okrąg.


Rysujemy okrąg mający około 300px średnicy. Najeżdzamy myszką na zarys naszego koła, klikamy prawym klawiszem i wybieramy make selection. Wypełniamy kształt dowolnym kolorem. Przechodzimy do blending options, które znajdziemy naciskając w zakładce warstwy (widok > warstwy) pod ikonką fx. Ustawiamy tam następnie:
• Drop shadow: Blend mode: overlay, Opacity:30, Kolor efektu: czarny #000000,Distance: 2, Spread:0, Size:8
• Inner shadow: Blend mode: multiply, Opacity:13, Kolor efektu: czarny #000000,Distance: 5, Spread:1, Size:13
• Outer glow: Blend mode: overlay, Opacity:29, Noise: 0, Kolor efektu: czarny #000000, Spread:0, Size:24
• Satin: Blend mode: screen, Opacity:41, Angle:19, Distance: 1, Size:106, Kolor efektu: biały #ffffff
• Gradient: Blend mode: normal, opacity: 100%, style: linear, angle: 21, scale: 100%. Gradient składający się z dwóch kolorów: #ca2d77 od lewej, na środku #d2d13c a po prawej #ca2d77.


 Tworzymy kolejną warstwę z wzorkiem zebry. Np. z tej strony. Wycinamy zebrę w koło takie jak te z poprzedniej warstwy (tak by pokryło poprzednie koło). Można próbować ręcznie tworzyć kolejne koło, jednak najlepiej najechać na poprzednią warswę i kliknąć trzymając jednocześnie prawy klawisz alt. Tą warstwę ustawiamy na style: soft light. Na tym etapie nasza grafika powinna wyglądać tak jak na obrazku po prawej. Ustawiamy wypełnienie warstwy, czyli fill, na 88%. Kolejny raz przechodzimy do blending options i ustawiamy:
• Inner shadow: Blend mode: overlay, Opacity:33, Kolor efektu: czarny #000000,Distance:0, Spread:0, Size:43
• Outer glow: Blend mode: color burn, Opacity:26, Noise: 0, Kolor efektu: czarny #000000, Spread:0, Size:35
• Belved & emboss: Depth:100, size:90, soften:0, Angle:129/21, Hightlight mode: screen (kolor biały) opacity: 24, shadow mode: multipity (kolor czarny) opacity:26
• Satin: Blend mode: overlay, Opacity:35, Angle:19, Distance: 4, Size:98, Kolor efektu: czarny
• Gradient: Blend mode: soft light, opacity: 100%, style: reflected, angle: 90, scale: 100%. Gradient podstawowej gamy gradientów PS: czarno-biały.


 Czas na dodanie zdjęcia głównego. Wybieram fotkę A. Grande w podobnej do tła kolorystyce. Ustawiam ją na środku naszych kół. Następnie dodaję kolejną warstwę, na której dodaję kilka/kilakdziesiąt brushy w stylu gwiazdek i światełek. Polecam brushe z deviantartów keepwaiting, kuschelirmel i regulus36.

Dodaję kolejną warstwę z “świecidełkami” takimi jak poprzednie, lecz tym razem zamiast koloru białego używam kolory typu #1371ff, #ff1313, #a52de1. Styl warstwy ustawiam na screen.


Przydałby nam się jakiś tekst. Ja postawiłam na różowo – żółty napis Ariana Grande. Poniżej dodaję ustawienia w zakładce bleding options jakie użyłam by uzyskać efekt z podglądu. W dodaktu postanowiła nieco przechylić tekst za pomocą narzędzia warp text (Styl: Arc, Blend:-15, Horizontal Disortion: +9, V. Disortion:0).
Blending options dla tekstu:
• Drop shadow: blend mode: overlay, opacity: 30, angle: 120, distance:2, spread:0, size:0, kolor czarny
• Inner shadow: blend mode: normal, opacity: 35, angle: 120, distance:2, spread:0, size:0, kolor biały
• Outer glow: blend mode: overlay, opacity: 50, spread:0, size:20, kolor czarny
• Inner glow: blend mode: overlay, opacity: 16, spread:0, size:10, kolor czarny
• Satin: blend mode: screen, opacity:30, distance:11, size:15, kolor biały
• Gradient: blend mode: soft light, opacity:70, style: reflected, angle:12, scale:33, gradient podstawowy, czarno-biały.
Tworze kolejną warstwę, ale teraz nad warstwą z głównym tłem. Dodaję tam zdjęcia Ariany (najlepiej duże). Ustawiam ich kolor na czarno-biały, po czym styl warstwy zmeiniam na soft light, z fill: 50%. W kolejnej warstwie nad dużymi zdjęciami dodaję kilka białych, lecz niezbyt wyraźnych świateł. W ostatniej warstwie, którą również ustawiłam na soft light (ale z wypełnieniem na 100%) dodaję nasz zebrowy pattern, który rozmazuję wokół kół. Poniżej prezentuję efekt końcowy.
Dla ułatwienia w linku poniżej dodaję wszystkie 4 gradienty, z których korzystałam podczas tworzenia tej grafiki - http://retrocreatives.com/screammyname/wp-content/uploads/2013/11/gradsy.zip


9
Tutoriale / Jakich tutoriali zazwyczaj poszukujecie?
« dnia: 30 Wrzesień 2013, 20:01:46 »
Myślę, że warto poznać czego tak naprawdę poszukujecie w tym dziale, przez co łatwiej będzie nam tworzyć takie instrukcje, które będą Wam potrzebne.

Zachęcam do wypowiedzi w  tym wątku i zgłaszaniu swoich propozycji tutoriali.

10
Gry / Rayman
« dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:35:50 »
Rayman – seria platformowych gier komputerowych, stworzona przez Michela Ancela i wydana przez francuskie studio Ubisoft. Głównym bohaterem serii jest tytułowy stworek Rayman, a wszystkie jego przygody dzieją się w świecie zwanym Rozdroże Marzeń (lub Kraina Snów).
Pierwsza gra z serii miała swoją premierę w 1995 roku – była to gra platformowa w grafice 2D. Druga część o podtytule The Great Escape, miała swoją premierę w 1999 roku i w przeciwieństwie do poprzednika, była grą w grafice 3D. W 2003 roku odbyła się premiera trzeciej części o podtytule Hoodlum Havoc. W 2005 roku zaplanowano stworzenie kolejnej, czwartej części serii głównej będącej kolejną platformówką 3D, lecz produkcję anulowano. W zastępstwie za gry platformowe pojawiły się gry typu party, będące zbiorem mini-gier, w których Rayman gra rolę poboczną, zastępując go niemalże w całości postaciami Kórlików. W 2010 roku Ubisoft potwierdziło pracę nad kolejną grą z serii o podtytule Origins, będącej powrotem do platformowego stylu serii w grafice 2D.


Seria główna:
Rayman (1995) – MS-DOS, PS1, AJ, SS, GBC, GBA, PSN, DSiWare
Rayman 2: The Great Escape (1999) – PS1, N64, PC, DC, GBC, NDS, PSN, iOS, 3DS
Rayman Revolution (2000) – PS2
Rayman 3: Hoodlum Havoc (2003) – PS2, GC, GBA, Xbox, PC, Mobile, N-Gage, OS X, HD (2012) – Xbox Live Arcade, PlayStation Network
Rayman: Hoodlums' Revenge (2005) – GBA
Rayman Origins (2011) – PS3, X360, PSV, 3DS, Wii, Microsoft Windows
Rayman Legends (2013) – PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PSV, Microsoft Windows

Pamiętam starego dobrego Rymana (1), granego na poczciwym PS1... to był czasy. Moja pierwsza gra tego typu haha;p Później nadszedł czas na dwójkę ,ale nie pograłam zbyt długo i przerzuciłam się na 3 na kompie. Niestety karta graficzna spłonęła wtedy doszczętnie (dosłownie!) i w pokoju śmierdziało spalenizną dobry tydzień... Później miałam jakoś strach włączyć tą grę na kolejnym kompie. Jednak mimo wszystko ciągnęło mnie do tej gry, to coś w stylu "gier dzieciństwa", do których mam sentyment. Ostatnio z kuzynką zainstalowałyśmy sobie jedynkę przystosowaną  do komputera... 1 dzień nam zajęło rozegranie cąłej gry (ona też jest fanką tej serii;)). Nadszedł czas na nowość - Rayman Legends. Ale szczerze mówiąc jakoś brakuje mu uroku poprzednich części, gra się ok, ale nie rewelacyjnie.  Jeśli chodzi o jedynkę to mam do niej największy sentyment, niezależnie od tego czy była kiczowata czy nie.

Graliście kiedyś?:D

11
Dyskusja ogólna / Samochody
« dnia: 11 Sierpień 2013, 00:02:20 »
Tak mnie dzisiaj naszło zrobić sobie listę wymarzonych autek i stwierdziłam, że można z tego zrobić (by może) ciekawy temat na forum;-)


moja samochodowa wishlista (na bank sobie któreś kupie, ale tak za milion lat haha;))
1. Golf VII & Mercedes C350
2. Audi A3 sportback (2013)
3. Mercedes ml500
4. Passat B7
5. Opel insignia hatchback

Ogółem do mojego auta nic nie mam, ale pomarzyć nikt nie zabroni:D a jak u Was z tym tematem?:)


12
Dyskusja ogólna / Wakacje
« dnia: 12 Lipiec 2013, 18:58:26 »
Temat sezonowy xD Jak tam tegoroczne wakacje? Wyjeżdżacie gdzieś? Jak Wam czas mija?

Ja niestety 3 tygodnie spędzam od poniedziałku do piątku w pracy i tak minie pięknie cały lipiec, nawet nie będę wiedziała kiedy nagle przeminie sierpień i wrzesień i potem powrót na studia:(

13
Muzyka / Godne polecenia
« dnia: 06 Lipiec 2013, 22:59:46 »
Pomyślałam, że często jest tak, że nagle przeglądając powiedzmy np. youtube, natrafimy na coś ciekawego, albo znajdziemy jakąś starą piosenkę jakiegoś artysty, której nie znaliśmy a bardzo nam się spodobała i chcemy się tym podzielić z resztą. Tutaj można się tym podzielić:)

Może zacznę, skoro założyłam taki temat.

1. Jakoś nieokreślony czas temu oglądałam od niechcenia takie coś jak DDTVN  (końcówka programu) i natrafiłam tam na jakiś śpiewających dziwolągów z piosenką o dość dziwnym tekście. Sprawdziłam i rzuciłam szczerze mówiąc w kąt. Ale kilka dni temu natrafiłam na ten zespół znów i... znalazłam dwie genialne piosenki, które na prawdę są fajne:) O jakim zespole mówię? O Łąki Łan. I ich piosenkach Armanda i moje aktualnie ulubione Łan for me . Polecam gorąco.
2. Piosenki inne takie. Najpierw coś ze staroci (2011), ale moim zdaniem idealne na lato. Jeśli ktoś lubi klimaty w stylu umc, umc to Bingo Players - cry (just a little), którego refren był wykorzystany w piosence I Cry autorstwa Flo-Ridy. Wracam do tego zawsze latem i uwielbiam, gdy to dudni mi w aucie, bądź słuchawkach gdy sobie jeżdżę na rowerze.
Druga piosenka, nowsza bo chyba z tego roku (straciłam rachubę, wybaczcie) którą chcę Wam dziś polecić zwie się clarity (Zedd ft. Foxes).  Po prostu uwielbiam, i również często do tego wracam.
3. Z płyt to aktualnie najczęściej sięgam po niedawno zakupioną Unapologetic Rihanny i 4 Beyonce. Fajnie się tego słucha:)14
Gry / Gry w stylu "ukryte obiekty"
« dnia: 06 Lipiec 2013, 21:56:55 »
W tym wątku chciałabym porozmawiać o grach typu point and click w których należy wykorzystać swoją spostrzegawczość aby odnaleźć wszystkie ukryte na przedstawionych obrazkach przedmioty.
Zabawne ale zaczęłam w to grać dzięki... mojej 50-kilku letniej ciotce, która wprost uwielbia takie gry (+facebookowe farmy itp.) ;-)
Zazwyczaj sięgam po gry od Big Fish Games itp., zazwyczaj w polskiej wersji językowej, sygnowanej przez firmę Alawar (www.alawar.pl). Niestety zbyt wiele czasu na gry nie mam, jednak, gdy nuda w pracy daje się we znaki umilam sobie czas takimi gierkami. Najbardziej lubię te w stylu historii o duchach itp.  Do moich ulubionych należą:
Skarb na Tajemniczej Wyspie: Statek Widmo
- Przeklęte Ziemie: Miasto Cienia (polecam wersję kolekcjonerską)
- Przeklęte Ziemie: Bezsenność (część druga miasta cienia) - genialna fabuła i jeszcze lepsze zakończenie;)
- Tajemnice nieumarłych: Przeklęta wyspa
- Skarb na Tajemniczej Wyspie: Statek Widmo
 - Phantasmat (łatwo się było domyślić co się będzie święciło i kto jest kim, ale przyjemna gierka).

Aktualnie gram sobie w "Groźba Natury: Złowrogie Brzegi" i przyznam, że grafika ładna, a fabuła nawet, nawet.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam fajny artykuł dotyczący powstania tych gier: http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,13172913,Jak_powstaja_gry_Hidden_Object_Puzzle_Adventure__Rozmawiamy.html?bo=1

15
Tutoriale / Graficzny scrollbar
« dnia: 23 Marzec 2013, 21:50:30 »
. Starzy webdesignerzy z pewnością pamiętają czasy, gdy kodowało się w cssie scrolle czyli paski przesuwania (ang. scrollbar). Później nastały czasy porzucenia scrolli, gdyż większość przeglądarek i tak nie czytała zapisanych przez nas zmian. Tymczasem niedawno zauważyłam wielki powrót zakodowanych scrolli, tym razem w odmienionej (i urozmaiconej) wersji. Aktualnie nie ograniczamy się tylko do kolorów. Nie, nie, tym razem możemy bez problemów nadawać suwakowi graficzne tło*.
Wrzucamy sobie do cssa coś takiego: (parametry wg. uznania)

::-webkit-scrollbar {background-color:#;background-image:url(‘adrestla’);width: 12px;}

::-webkit-scrollbar-thumb {
background-color:#;
background-image:url(‘adrestla’);}

przykład zastosowania dostępny tutaj. :)

* teoretycznie można było kiedyś to zrobić, ale nie w tak łatwy sposób:)

Strony: [1] 2 3 ... 5