Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine  (Przeczytany 6201 razy)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« dnia: 21 Czerwiec 2014, 19:26:09 »
Każdy szanujący się webmaster wie, że podstawą bezpieczeństwa i stabilności strony jest jej aktualne oprogramowanie. W niniejszym tutorialu zaprezentuję Wam jak ja wykonuje aktualizację skryptu galerii "Coppermine Photo Gallery". O ile aktualizacja WordPressa jest automatyczna, z kolei ten skrypt należy aktualizować ręcznie za pośrednictwem połączenia FTP.

Sprawdzanie posiadanej wersji skryptu.
Po pierwsze upewnij się, czy oby na pewno wersja Twojej galerii jest aktualna. W tym celu zaloguj się do swojej galerii i poprzez opcję "Sprawdź wersję". Jeśli w raporcie pojawiają się czerwone ostrzeżenia z komunikatami [1.5.XX (starsze niż 1.5.XX)] oznacza to, że potrzebna jest aktualizacja skryptu.

Pobieranie aktualnej wersji ze strony producenta.
W celu pobrania najnowszej wersji Coppermine musisz udać się na stronę domową programu i z działu Download pobrać aktualne wydanie. Gdy paczka z najnowszą wersją galerii zostanie już pobrana, rozpakują ją na dysku.

Podmiana plików/katalogów poprzez FTP.
Teraz korzystając z programu do połączenia FTP (np. FileZilla) połącz się ze swoim serwerem i przejdź do katalogu głównego Twojej galerii. Polecam ostrożną podmianę plików i katalogów aby zapobiec utraceniu wcześniej wgranych zdjęć. Przestrzeń robocza do rozpoczęcia aktualizacji poprzez FTP powinna wyglądać tak: http://oi62.tinypic.com/2z6b8g3.jpg

Teraz po obu stronach otwórz katalogi "albums". Jeśli do tej pory pliki były przez Ciebie katalogowane w osobnych folderach - to dobrze bo będziesz mieć lepsze rozeznanie w tym jakie pliki posiadasz w poszczególnych podkatalogach. Pliki otworzonego folderu "edit" przenieś do otworzonego folderu "edit" znajdującego się po prawej stronie. Skoro mowa o podmianie plików - powinien wyskoczyć Ci komunikat o tym, że plik o takiej nazwie już istnieje. Dlatego też wyraź zgodę na podmianę na nowszy plik. Aby ułatwić sobie pracę i zezwolić na przepuszczenie całej kolejki podmienianych plików - zaznacz następujące opcje: http://oi59.tinypic.com/4t4w03.jpg Te opcje zaznaczaj za każdym razem gdy będziesz przesyłać większą ilość plików aby uniknąć ciągłego klikania przy podmianie.

Po udanym podmienieniu plików w folderze "edit" postępuj tak samo z folderami "userpics" (folder również znajduje się w katalogu albums) oraz innymi które są umieszczone w głównym katalogu galerii tak jak: bridge, css, docs, images, include, js, lang, logs, plugins, sql. Jeśli mowa o podmianie z folderu "themes" to podobnie jak przy podmianie w folderze "edit" najpierw wejdź i podmień pliki w folderach tylko tych motywów, które są uwzględnione w najnowszej wersji (w okienku po lewej stronie). Tym samym zapobiegniesz utracie danych jeśli masz jakieś własne szablony na dysku gdyż pracujesz tylko na motywach domyślnych. Gdy to zrobisz, czas na podmianę plików z głównego katalogu galerii. Mowa o plikach, które znajdują się luzem takie jak addfav.php itp. Skopiuj wszystkie pliki z lewego okienka i przenieś je do prawego. Jednak upewnij się, że wrzucasz je do tego samego katalogu (czyli muszą się one znaleźć w głównym folderze galerii).

Aktywacja nowej wersji.
Gdy jesteś pewien, że podmieniłeś wszystkie pliki na nowsze (czyli, że uwzględniłeś wszystkie katalogi z nowej wersji), przejdź do swojej galerii online. Zaloguj się do niej i wpisz następującą ścieżkę ADRESGALERII/update.php np. mojastrona.pl/galeria/update.php bądź galeria.mojastrona.pl/update.php Musisz to zrobić aby aktywować wcześniej podmienione pliki na nowsze. Powinna pojawić się strona raportu, który zatwierdza że aktualizacja przebiegła pomyślnie.

Dodatkowo możesz zrobić rozeznanie w wersji (tak jak na samym początku) aby upewnić się, że pliki zostały zaktualizowane. Od tego momentu cieszysz się zaktualizowaną wersją swojej galerii. To nic trudnego, wystarczy odrobina uwagi podczas podmieniania plików a wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Aby zachować stabilność skryptu, co jakiś czas odwiedzaj stronę Coppermine aby sprawdzać kolejne aktualizacje.
Do you want more?


Dianna

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2014, 07:02:22 »
Przyznam się, że nigdy nie robiłam aktualizacji coppermine. Chyba zacznę robić, dzięki wielkie za instrukcję :)
On a Monday, I am waiting - Tuesday, I am fading - And by Wednesday, I can't sleep.

Channah

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1278
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • Rachel-McAdams.pl
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2014, 14:45:11 »
jest coś nowego lub ciekawego w tej najnowszej wersji coppermine? ;>


ups...mam problem, zrobiłam tą aktualizację i mam coś nie tak, luknij PA_BLO: http://rachel-mcadams.pl/galeria. co jest nie tak?
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2014, 16:08:38 wysłana przez Channah »

●●  Rachel-McAdams.pl  ●●


PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2014, 17:21:18 »
jest coś nowego lub ciekawego w tej najnowszej wersji coppermine? ;>


ups...mam problem, zrobiłam tą aktualizację i mam coś nie tak, luknij PA_BLO: http://rachel-mcadams.pl/galeria. co jest nie tak?

Jeśli ktoś z Was po aktualizacji skryptu Coppermine do wersji 1.5.28 ma ten sam błąd co Channah:

Niech spróbuje zrobić tak. Otworzyć edycję pliku index.php I znaleźć w kodzie to:
$categories[cpg_get_last_visible_cid($categories, $row['lft'])]['subalbums'][$row['aid']]['pic_count'] += $row['pic_count']; i podmienić na to
$categories[cpg_get_last_visible_cid($categories, $row['lft'])]['subalbums'][-1]['pic_count'] += $row['pic_count'];Następnie znaleźć to:
        if (!empty($cat['subalbums'])) {
            foreach ($cat['subalbums'] as $alb) {
                $pic_count += $alb['pic_count'];
            }
        }
i poniżej dodać to
        if (isset($cat['subalbums'][-1])) {
            unset($cat['subalbums'][-1]);
        }

A jeśli to nie pomoże to w pliku index.php znaleźć to:
$categories[cpg_get_last_visible_cid($categories, $row['lft'])]['details']['alb_count']++;i niżej dodać to
$categories[cpg_get_last_visible_cid($categories, $row['lft'])]['details']['subalb_count']++;Znaleźć to
        if (!empty($cat['subalbums'])) {
            foreach ($cat['subalbums'] as $alb) {
                $pic_count += $alb['pic_count'];
            }
        }
i niżej dodać to
$cat['details']['alb_count'] -= $cat['details']['subalb_count'];
Niektórzy naprawiają ten błąd, że kopiują plik index.php ze starszej wersji skryptu i podmieniają go z nowszym. Pomoc zaczerpnięta z forum Coppermine
Do you want more?


Channah

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1278
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • Rachel-McAdams.pl
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec 2014, 18:16:46 »
Dzięki PA_BLO :)
zmieniłam w index.php tak jak napisałeś wyżej, lecz do końca nie pomogło to ale teraz zmieniłam plik index.php z starszej wersji i pomogło ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2014, 18:39:30 wysłana przez Channah »

●●  Rachel-McAdams.pl  ●●


Kaśka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2014, 21:23:36 »
po aktualizacji mam pustą stronę, galeria w ogóle się nie wyświetla, czy znacie przyczynę?

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec 2014, 22:34:53 »
po aktualizacji mam pustą stronę, galeria w ogóle się nie wyświetla, czy znacie przyczynę?
Podaj adres strony (galerii).
Do you want more?


Kaśka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2014, 23:34:50 »
www.tinashemusic.com/gallery
Dzięki!
Wróciłam też do poprzedniej wersji i dalej to samo...

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2014, 23:54:30 »
Kurczę tak bez dostępu do konta to ciężko to określić. Jakbyś mogła podesłać mi dane do FTP w wiadomości prywatnej to mógłbym zerknąć.
Do you want more?


Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Aktualizacja [Update] galerii Coppermine
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2014, 23:54:30 »