Dla webmastera > Kodowanie

Problem - nawigacja + fadeslideshow

(1/2) > >>

Sweetkowa:
Witam. Otóż chciałam zapytać czy jest możliwość zakodowania nawigacji z nagłówka (używam do tego strony image-maps więc samo mi generuje) jeśli używam równocześnie skryptu java fadeslideshow.

Tutaj podgląd jak to ma wyglądać: http://onedirection.pl/bdayproject/ (slajd z całego nagłówka, a na nim nawigacja)

Po prostu chciałabym aby można było klikać na nawigację a jak na razie ten skrypt koliduje mi z tym, więc zwyczajnie się nie da. Czy jest jakiś sposób na to? Jakieś zmiany w kodzie js czy coś tego typu? :)

PA_BLO:
Niestety nie widzę efektu jaki chcesz uzyskać bo masz włączoną "przerwę techniczną" na tej podstronie.

Sweetkowa:
Oj no tak, kompletnie zapomniałam. Teraz już powinno działać bo wyłączyłam

PA_BLO:
Moim zdaniem sprawa wygląda tak, że div w którym masz slajdy ma szerokość ustawioną na 100% i przez to, że w nim dajesz osobno każde zdjęcie to rozwala Ci stronę na całą szerokość każdego ze zdjęć. Z tego co wiem to skrypt fadeslideshow nie gwarantuje slajdów na całą szerokość strony aby zachować estetyczny wygląd okna wyszukiwarki. Aby strona nie była tak rozwalona ja osobiście zrobiłbym tak: Zrobiłbym div header i w jego szerokość ustawiłbym na 100% a w tło wpuściłbym to fioletowe tło bez postaci z ustawionym background-position: center;. Następnie wewnątrz diva zrobiłbym slajdy o szerokości postaci tak aby każdy ze slajdów był wykadrowany do tego samego wymiaru. Dla diva ze slajdem nadałbym z-index:1 i do tego position: relative. Zaś w tym divie jeszcze zrobiłbym samą bezbarwną mapę z nawigacją i wtedy tej mapie nadałbym z-index:2 i position: absolute. Wtedy nawigacja powinna być klikalna bo będzie nad slajdami. Takie jest moje zdanie.

Rami:
Zgadzam się z PA_BLO, przez to, że slideshow ma 100% to rozjeżdża się cały nagłówek i z nawigacją też bym tak zrobił, bo w inny sposób nie uzyskasz z możliwością klikania i fadeslideshow. Możesz jeszcze pobawić się w css z background-size: cover;

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej