Dla webmastera > Kodowanie

Dopasowanie szablonu do wszystkich przeglądarek?

(1/3) > >>

Cherry:
Skodowałam szablon pod Opere gdyż sama ją używam, sprawdziłam laya w Google Chrome i lekko się rozjeżdża, w Firefoxie to samo + nie czyta mi rodzaju czcionki 

pewnie dużo osób boryka się z tym problemem, próbowałam wygooglować rozwiązanie ale mi się nie udało, znalazłam tylko że można jakoś wrzucić do kodowania oddzielny styl dla każdej przeglądarki ale konkretnie co i jak się nie dowiedziałam  :-\ help

Camille:
Ja ci powiem z mojego doświadczenia że ja nigdy nie mogę dopasować pod IE. Cherry jak kodujesz zawszę szukaj odpowiedników css oddzielnie który pasuje do danej przeglądarki znajdziesz wszystko w google. I popróbuj tak jak się nie uda zgłaszaj się na gg. Służę pomocą!

Evan:
IE to ja już przestałem sprawdzać :| Nie wiem jak można tego używać...

Cherry:

--- Cytat: Camille w 28 Kwiecień 2013, 00:49:12 ---Ja ci powiem z mojego doświadczenia że ja nigdy nie mogę dopasować pod IE. Cherry jak kodujesz zawszę szukaj odpowiedników css oddzielnie który pasuje do danej przeglądarki znajdziesz wszystko w google. I popróbuj tak jak się nie uda zgłaszaj się na gg. Służę pomocą!

--- Koniec cytatu ---
jak pisałam znalazłam jakiś kod na oddzielne css dla każdej przeglądarki ale tylko dla IE, nie umiałam go przekształcić na inne, a do IE nawet nie myślałam, żeby laya dopasowywać, kto w ogóle jeszcze tego używa?!

ziara:
Krótka instrukcja:
otwórz plik header.php znajdujący się w folderze Twojego szablonu
i pomiędzy znacznikami <head> </head> wklej poniższy kod:


--- Kod: ---<?php 
$przegladarka = $_SERVER[&#39;HTTP_USER_AGENT&#39;]; 
if (strstr($przegladarka, "Chrome")) { ?>
<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo(&#39;stylesheet_directory&#39;) ?>/style-chrome.css"><?php } 
elseif (strstr($przegladarka, "Firefox")) { ?>
<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo(&#39;stylesheet_directory&#39;) ?>/style-firefox.css"><?php } 
elseif (strstr($przegladarka, "Safari")) { ?>
<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo(&#39;stylesheet_directory&#39;) ?>/style-safari.css"><?php } 
elseif (strstr($przegladarka, "Opera")) { ?>
<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo(&#39;stylesheet_directory&#39;) ?>/style-opera.css"><?php } 
?>
--- Koniec kodu ---

następnie utwórz w folderze Twojego szablonu pliki ze stylami CSS dla poszczególnych przeglądarek:
style-chrome.css
style-firefox.css
style-safari.css
style-opera.css

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej