Nasze zainteresowania > Książki

J. K. Rowling

(1/2) > >>

`kaniejka:

Joanne Murray, z domu Rowling (ur. 31 lipca 1965 w Chipping Sodbury) – angielska pisarka, z wykształcenia filolog klasyczny. Tworzy pod pseudonimem J. K. Rowling[1], autorka serii Harry Potter.J. K. Rowling napisała dwa utwory (żaden z nich nie został wydany), zanim postanowiła stworzyć przygody Harry'ego Pottera. Na pomysł ten wpadła podczas czterogodzinnej jazdy pociągiem. Jak sama mówi, zanim osiągnęła cel swojej podróży, miała już gotowe postacie oraz znaczną część fabuły książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Książkę skończyła pisać w Edynburgu po tym, jak rozpadło się jej małżeństwo z portugalskim dziennikarzem Jorge Arantesem.

Chwała jej za HP

July:
ja przeczytałam tylko pierwszą część Harrego Pottera bo to była moja lektura szkolna. Książka mi się podobała ale nie mam jakoś ochoty zabrać się za kolejną - filmy wystarczą ;)

M:
oh tak, chwała jej za HP <3 mam wszystkie ksiązki widziałem wszystkie filmy poza najnowszym, bo cały czas nie wiem czy pójde na niego do kina, a nie chce sobie popsuć zabawy.

Drew:
Harry Potter to najlepsza seria książek :) Przeczytałem wszystkie :PP Książki to umnie stoją tak aby każdy je widział :D A filmy żadna rewalacja, fajne nakręcone, ale wole książki :)

camellote:
Książka lepsza niż film.
Przyjemnie, i szybko się czyta. Rowling jest genialna <3

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej