Nasze zainteresowania > Dyskusja ogólna

Polska a Ameryka czy Kanada

(1/4) > >>

Skye:
Temat natchniony dyskusją w temacie Pandy. Kto nie czytał, niech sobie poczyta jeśli jest zainteresowany.
Czy uważacie, że w USA czy Kanadize jest lepiej niż w Polsce?
Powtórzę się, ale tak po skrócie - ja uważam, że jest tak samo, tylko ludzie napatrzą się w tv na wyidealizowany świat i myślą, że tak jest naprawdę.

PA_BLO:
Jeżeli miałbym porównać te trzy przypadki to zdecydowanie USA i Kanada - ale tylko pod względem tolerancji. Niestety Polacy muszą jeszcze dużo nauczyć się aby stać się na tyle tolerancyjnym środowiskiem. Jeżeli miałbym wybrać miejsce gdzie chciałbym spędzić resztę swojego życia to zapewne byłaby to Kanada - mam jakiś sentyment do tego kraju. Ale napewno nie byłoby tak, że porzuciłbym Polskę na rzecz innej kultury i środowiska. Zawsze chętnie bym powracał do ojczystego kraju, no chyba, że stałoby się coś co by zniesmaczyło do Polski (politycy). Kończę studia, więc czas już zacząć zastanawiać się nad resztą życia. Wiem, że nie widzę swojej przyszłości w naszym kraju, to już mam postanowione.

panda:
Ja mogę zgodzić się ze wszystkim co powiedział PA_BLO. Polska jest mało tolerancyjna, jednakże tutaj tolerancja też nie jest najmocniejszą stroną. Przeważnie jest tak, że czarny się trzyma z czarnym, biały z białym, a brązowy z brązowym. Nie to, że się totalnie od siebie odwracają, tylko po prostu są takie grupki. Choć ja przyznam, że moja w sumie najlepsza znajoma tutaj (nie wliczając Polek) to Filipinka. Jedna dziewczyna z Indii też jest najs. Także żółta i brązowa :p.
W sumie jeżeli chodzi o rasizm to nie widać go aż tak dobitnie. Ludzie się bardziej z tym kryją, nie powiedzą ci w twarz, że "nie, bo jesteś biały/czarny/zielony". To jest bardziej jak ignorowanie niektórych.\

Mnie do Polski raczej nic nie zniesmaczy. Po ukończeniu college zamierzam wrócić do Polski i znaleźć tam pracę w grafice/reklamie. Drzwi do Kanady sobie nie zamykam, będę miała pobyt stały - mam pięć lat na powrót. W Polsce mi się nie uda, to wrócę.

Skye:

--- Cytat: panda w 25 Listopad 2010, 22:49:37 ---Ja mogę zgodzić się ze wszystkim co powiedział PA_BLO. Polska jest mało tolerancyjna, jednakże tutaj tolerancja też nie jest najmocniejszą stroną. Przeważnie jest tak, że czarny się trzyma z czarnym, biały z białym, a brązowy z brązowym. Nie to, że się totalnie od siebie odwracają, tylko po prostu są takie grupki. Choć ja przyznam, że moja w sumie najlepsza znajoma tutaj (nie wliczając Polek) to Filipinka. Jedna dziewczyna z Indii też jest najs. Także żółta i brązowa :p.
W sumie jeżeli chodzi o rasizm to nie widać go aż tak dobitnie. Ludzie się bardziej z tym kryją, nie powiedzą ci w twarz, że "nie, bo jesteś biały/czarny/zielony". To jest bardziej jak ignorowanie niektórych.\

Mnie do Polski raczej nic nie zniesmaczy. Po ukończeniu college zamierzam wrócić do Polski i znaleźć tam pracę w grafice/reklamie. Drzwi do Kanady sobie nie zamykam, będę miała pobyt stały - mam pięć lat na powrót. W Polsce mi się nie uda, to wrócę.

--- Koniec cytatu ---

Powiedz mi...a jak z szkolnictwem? Z znajoma z wschodniego wybrzeża z USA gadałam i się śmiała, że Einsteinem w klasie jest, bo USA ma opóźniony poziom ,a ciekawa jestem jak  z Kanadą.

Evan:
Nie powiecie mi ze w Polsce jest tak samo jak w USA... tam wszystko jest bardziej rozwinięte a u nas jeden wielki syf =.= Oczywiscie ludzie moze sa podobni bo wszystkich lubic sie nie da

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej