Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Instrukcje na animacje  (Przeczytany 7070 razy)

Vivian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • click.
Instrukcje na animacje
« dnia: 21 Lipiec 2011, 19:37:18 »
jest wiele sposobów na robienie animacji. Ja chciałam Wam podać dwa z nich. Nie są one trudne,ja sama nauczyłam się w zaledwie 5 minut. Ok, pierwszy sposób jest z programem BS.Player Program możecie pobrać tutaj: http://bsplayer.en.softonic.com/download.

Pobrany instalujemy na komputerze. Następnie pobieramy jakiś film/teledysk z YouTube.
Np. poprzez stronę Zrzuta.eu, albo poprzez program save2pc light.
Otwieramy program i wchodzimy w Menu - Opcje - Preferencje, lub po p rostu nacisnąć  CTRL + P i tam gdzie mamy Folder Dla Zrzutów Ekranowych wybieramy sobie folder w którym chcemy zapisać zrzuty.
(Ja polecam pulpit, szybko i wygodnie ;D) I klikamy zamknij.
Następnie wybieramy sobie pobrany film. Film można wybrać naciskając po prostu literkę L. Gdy film już się włączył, cały czas naciskamy klawisz P, dosłownie co setną sekundy.  :D Oczywiście nie przez cały film, tylko przez wybrany moment. Właśnie zapisały nam się zrzuty. ;D
Potem otwieramy  albo PhotoScape,  albo Animation Shop. (Ja dam instrukcje do PhotoScape). Włączamy PS, u góry klikamy AniGif i wybieramy ten folder , gdzie  zapisaliśmy zrzuty (w moim przypadku jest to pulpit). Wszystkie zdjęcia przeciągamy na pasek gifu, i ustawiamy czas (ja polecam 9 setnych) :D, ustawiamy sobie wymiary i zapisujemy :P
mój efekt:



To teraz instrukcja na animacje lepszego efektu, ale za to bardziej pracochłonna. Do tego jednak potrzebny będzie program Windows Movie Maker,  jest on w każdym Windowsie typu XP, ale czy w innych - tego nie wiem.
Tak, więc. Otwieramy Windows Movie Maker. (Start - Wszystkie Programy)
Otwieramy film (Importuj obraz wideo [tą opcje macie po lewej stronie]).
Gdy film nam się załaduje wybieramy sobie na  wstęp obojętnie jaką klatkę. Gdy nam się ona pojawi w odtwarzaczu po prawej stronie klikamy na:

I zapisujemy zdjęcie najlepiej pod nazwą 001.
Potem klikamy  na to:

i ponownie na ten aparacik, by zapisać zdjęcie. Tym razem pod nazwą 002.
I tak dalej... Następnie otwieramy PhotoScape i tak jak w powyższej instrukcji tworzymy animację.
mój efekt:


Mam nadzieję,  że instrukcje się przydały :P
pozdro.


SELENA-DAILY.FAN-STREFA.PL

Charlie

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • Rachel Anne McAdams Polska
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2011, 23:38:49 »
Świetne :D Mi się przydały, zaraz wypróbuję

Kalleye

  • Gość
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2011, 09:42:38 »
W sumie to nie wiem czym się te instrukcje różnią xd Wystarczy w zrzutach ustawić każdą klatkę czy cokolwiek a nie siedzieć w WMM xD

Vivian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • click.
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2011, 12:13:48 »
troche sie różnią xd.
w BS.Player, wychodzą nie dokładne i dają taki efekt zieloności xD


SELENA-DAILY.FAN-STREFA.PL

Stysia

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • VANILLA NINJA FANSITE
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2011, 12:25:41 »
A czy w tym 2 sposobie, nie lepiej pousówać klatki recznie? Będzie chyba szybciej (ładujemy film, patrzymy na klatki na samym dole, i usówamy te które nam nie potrzebne... i zapisujemy jako jakiś plik video i potem zmieniamy programem (nie wiem jakimxD) na gif. ) myslę że to lepszy sposób ;D ;p
WWW.VANILLANINJA.NET - POLSKA STRONA FANÓW VANILLA NINJA

Vivian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • click.
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2011, 12:31:08 »
tak wiem. Chodzi o program Conventer  from AVI to GIF, czy coś takiego.  Ale takim sposobem animacje im dłuższe tym bardziej się zacinają.


SELENA-DAILY.FAN-STREFA.PL

Stysia

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • VANILLA NINJA FANSITE
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec 2011, 13:52:45 »
tak wiem. Chodzi o program Conventer  from AVI to GIF, czy coś takiego.  Ale takim sposobem animacje im dłuższe tym bardziej się zacinają.
Nieprawda ;) Ja czesto robie tak i zawsze sa w swietnej jakosci ;)
WWW.VANILLANINJA.NET - POLSKA STRONA FANÓW VANILLA NINJA

Kalleye

  • Gość
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lipiec 2011, 14:54:52 »
troche sie różnią xd.
w BS.Player, wychodzą nie dokładne i dają taki efekt zieloności xD

To rób KM Playerem ten nie zmienia kolorów screen capsów xD

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lipiec 2011, 18:52:39 »
A czy w tym 2 sposobie, nie lepiej pousówać klatki recznie? Będzie chyba szybciej (ładujemy film, patrzymy na klatki na samym dole, i usówamy te które nam nie potrzebne... i zapisujemy jako jakiś plik video i potem zmieniamy programem (nie wiem jakimxD) na gif. ) myslę że to lepszy sposób ;D ;p
Też polecam ten sposób, ale przyznam że instrukcje przydatne. Dzięki ;)
Do you want more?


V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lipiec 2011, 21:33:47 »
ja tam do klatek używam VirtualDub, można sobie wybrac od kiedy do kiedy, dobry program, dobry :D potem animację robię w adobe imageready :D

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec 2011, 11:30:53 »
A propos Image Ready. Wiecie gdzie można pobrać ten program? Bo zawsze miałem go zintegrowanego z Photoshopem CE, a teraz mam Photoshop CS i nie mam IR. Słyszałem, że jest osobna wersja Image Ready CS2, ale nie mogę nigdzie jej znaleźć.
Do you want more?


Naughty

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 9
    • Zobacz profil
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipiec 2011, 13:48:30 »
A propos Image Ready. Wiecie gdzie można pobrać ten program? Bo zawsze miałem go zintegrowanego z Photoshopem CE, a teraz mam Photoshop CS i nie mam IR. Słyszałem, że jest osobna wersja Image Ready CS2, ale nie mogę nigdzie jej znaleźć.

Przyłączam się do pytania, bo też szukałam i nigdzie nie mogłam znaleźć ;/
PHOEBE-TONKIN.FAN-STREFA.PL | DDLOVATO.PL | ARIANA-GRANDE.FAN-STREFA.PL [wkrótce]

Sweetkowa

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 5
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • MileyRayCyrus
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipiec 2011, 13:48:52 »
ja dopiszę już tutaj by nie zakładać nowego tematu ;)
Jeżeli ktoś chciałby zrobić animację jakąś z koloryzacją i napisem w Photoshopie to polecam:

1. Najpierw właśnie zrobić sobie zrzuty z danego momentu z filmiki i następnie gdzieś zapisać
2. Otwieramy Photoshopa i klikamy na Plik>skrypty>wczytaj pliki do stosu>przeglądaj
3. Teraz zaznaczamy sobie dane screeny i klikamy otwórz oraz czekamy aż się załadują. Jak się zrobi to ok.
4. Musimy znowu trochę poczekać aż wszystkie się nam pokażą, jak się to zrobi to zauważycie pewnie, że macie mnóstwo warstw. Teraz możecie dodać sobie na to jakiegoś psd's, na samą górę przed warstwami. Tak samo z napisem.
5. Jak już będziecie mieć gotowe to zapisujecie każdą klatkę po kolei (moze to byc trochę monotonne jak macie ich dużo) :D
6. Ostatnim krokiem jest to co opisała autorka tematu, czyli trzeba np. w Photoscape połączyć klatki w Anigif i animacja gotowa.

moje efekty, robiłam tak na szybko, więc średnio wyszły + mój program do screencapsów niestety trochę rozmazał tą jedną.



« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2011, 13:53:18 wysłana przez Sweetkowa »
♥ Love does that, it changes us...

Kailee

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 3
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lipiec 2011, 14:04:30 »
ja dopiszę już tutaj by nie zakładać nowego tematu ;)
Jeżeli ktoś chciałby zrobić animację jakąś z koloryzacją i napisem w Photoshopie to polecam:

1. Najpierw właśnie zrobić sobie zrzuty z danego momentu z filmiki i następnie gdzieś zapisać
2. Otwieramy Photoshopa i klikamy na Plik>skrypty>wczytaj pliki do stosu>przeglądaj
3. Teraz zaznaczamy sobie dane screeny i klikamy otwórz oraz czekamy aż się załadują. Jak się zrobi to ok.
4. Musimy znowu trochę poczekać aż wszystkie się nam pokażą, jak się to zrobi to zauważycie pewnie, że macie mnóstwo warstw. Teraz możecie dodać sobie na to jakiegoś psd's, na samą górę przed warstwami. Tak samo z napisem.
5. Jak już będziecie mieć gotowe to zapisujecie każdą klatkę po kolei (moze to byc trochę monotonne jak macie ich dużo) :D
6. Ostatnim krokiem jest to co opisała autorka tematu, czyli trzeba np. w Photoscape połączyć klatki w Anigif i animacja gotowa.

moje efekty, robiłam tak na szybko, więc średnio wyszły + mój program do screencapsów niestety trochę rozmazał tą jedną.





A nie lepiej zrobić po prostu animację w photoshopie, a nie bawić się z zapisywanie plików i potem wrzucanie to w photoscape ?

Sweetkowa

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 5
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • MileyRayCyrus
Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec 2011, 14:16:03 »
to chyba zależy od wersji prawda? Wiem, że w CS5 można, a da się w CS3 otworzyć film?

aaa.. mówisz zeby z tego zrobić animację.. hm, no też można, ale nie próbowałam nawet  ::)
♥ Love does that, it changes us...

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Instrukcje na animacje
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec 2011, 14:16:03 »