Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?  (Przeczytany 1501 razy)

Kalleye

  • Gość
Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« dnia: 22 Lipiec 2011, 16:04:34 »
Przeglądając forum doszłam do wniosku, że chyba jestem jedyna, która nie słucha żadnej Lady Gagi, Katy Perry, Paramore czy innych zespołów (i nikogo urazić nie chcę!) tylko 'starą' muzykę rockową z lat 60'-90' ubiegłego wieku zagraniczną jak i polską, którą pewnie choć trochę znacie. I oto moje pytanie - co sądzicie o tamtejszych zespołach takich jak The Beatles, Rolling Stones, Guns N' Roses, Bon Jovi, Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, U2.. no i mogłabym tak wymieniać bez końca? Uważacie je za totalną porażkę czy może jednak coś w nich jest? Znacie te zespoły jakoś bliżej z jakichś piosenek czy może wiecie, że istnieją i tylko tyle?

Osobiście jak już mówiłam, uważam, że tamta muzyka jest świetna. Nie jest przepełniona elektroniką, słucha jej się o wiele przyjemniej niż dzisiejszej muzyki, której nie jednokrotnie nie da się nawet przedstawić na żywo, gdyż jest tak przepełniona elektroniką, że nie da się tego po prostu zaśpiewać na scenie. A teksty piosenek? Są ciekawe, oryginalne i jak dla mnie mają więcej przesłania niż niektóre dzisiejsze piosneczki.
Oczywiście taki a nie inny gust zawdzięczam po części rodzicom i dzięki za to im wielkie. Bo poznałam muzykę ciekawą, lepszą, która - jakby nie patrzeć była inspiracja dla wielu dzisiejszych artystów oraz 'artystów' o czym niestety wiele osób zapomina, albo po prostu nie wie.

Ah, i nie chciałabym abyście potraktowali ten temat jako atak na Wasz gust muzyczny i jakieś nawracanie xD Po prostu ciekawi mnie Wasze zdanie na temat tamtej muzyki nic poza tym ;)

Charlie

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • Rachel Anne McAdams Polska
Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2011, 16:18:22 »
Mój Boże, The Beatles. Kocham ich muzykę, również dzięki rodzicom, którzy kiedyś włączali mi na noc w pokoju ich piosenki i zasypiałam ; ) Moje ulubione piosenki to PS I love you, Twist and Shout (<3), Help i wiele wiele innych.

strzyga

  • Gość
Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2011, 16:20:14 »
A to źle się dopatrzyłaś - ja tu jestem - małe dziecko rocka :D
Scorpionsami i Led Zeppelin rodzice mnie karmili w dzieciństwie, Beatlesów mam swoich na winylach, Guns N' Roses wymiatam w guitar hero, Kurt Cobain wisi na mojej ścianie, a utwory AC/DC śpiewam, biorąc prysznic :D
Lubię też te stosunkowo młode zespoły, bo niektóre mają naprawdę ciekawy "pomysł na siebie" - jak, np. The Death Weather, Wolfmother czy Raconteurs ;)

Nie jestem jakimś wielkim ksenofobem muzycznym - nie lubię techna, tandetnego popu i bezsensownego - moim zdaniem - hip hopu. Lubię też muzykę klasyczną (tak, całkiem klasyczną ;)) czy gwiazdy XX w. takie jak Edith Piaf czy Frank Sinatra (w życiu bym nie wrzuciła ich do jakiegoś gatunkowego worka, to po prostu Piaf i Sinatra, kropka), ale muzyka rockowa ma swoje specjalne miejsce. To rockowe ballady sprawiają, że ryczę jak małolata, a gitarowe rify, że dostaję dodatkowego kopniaka energii.
Moim zdaniem ta muzyka jest wyjątkowa - niesie w sobie ogromny przekaz, nie jest "łatwa" i wymaga czegoś od słuchacza.
Dostałam ją od swoich rodziców i moje dzieci kiedyś dostaną ją ode mnie :)

Charlotte

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Demi Lovato Polska
Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2011, 16:54:07 »
U2 to ja chyba znam na pamięć :D Moja mama uwielbia, więc od małego tego słucham. Nie mam ich piosenek w swoim odtwarzaczu, ale to nie znaczy, że nie lubię takiej muzyki :) Jedyną piosenką z tych zespołów, którą mam w odtwarzaczu to Smells Like Teen Sprit, Nirvany. Pamiętam jak ostatnio mój wujek właczył AC/DC na full w samochodzie i podobało mi się. Ale mimo wszystko jestem z tych co słuchają popu.

Kalleye

  • Gość
Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2011, 17:08:06 »
He he, nie spodziewałam się, że kogoś tutaj znajdę, kto lubuje taką muzykę. A o tej polskiej muzyce tamtego okresu jak Republika, co myślicie?

M

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1405
  • Reputacja: 70
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Florence
Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2011, 17:38:54 »
Buu ja słucham takiej muzyki, aczkolwiek mam ją tylko na MP5 :) Led Zeppelin, The Beatles i Buddy Holly, takie chyba bardzo lata 60, nie orientuję się aczkolwiek znam. Prócz rocka jeszcze soul typu Aretha Franklin itd.

Black Dog <3
I'm on Tumblr: 911notinservice.tumblr.com

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec 2011, 18:18:58 »
Słuchałem prawie wszystkich tych zespołów które wymieniliście i tak średnio mi to wchodzi ;(

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec 2011, 01:22:18 »
Ja tam wole stare klimaty czyli The Beatles:) I ewentualnie kilka kawałków U2
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Rock lat 60' - 90', co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec 2011, 01:22:18 »