Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: The Kooks  (Przeczytany 809 razy)

Jen

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • Scarlett!
The Kooks
« dnia: 15 Lipiec 2011, 18:45:02 »

Cytuj
Angielski indie rockowy zespół pochodzący z Brighton. Ich muzyka łączy w sobie elementy rocka, punku, ska, reggae, funku i bluesa. Zespół zaistniał na rynku muzycznym w roku 2006, wydając pierwszy album Inside In/Inside Out, który rozszedł się na świecie w ponad 1,5 milionach kopii. Dwa lata później zespół wydał nowy album Konk.
Nazwa grupy została zainspirowana tytułem piosenki Davida Bowiego pt. Kooks (piosenka pochodzi z albumu Hunky Dory z roku 1971). Bowie napisał ją dla swego nowonarodzonego syna - Duncana Jonesa. Z kolei tytuł pierwszego krążka (Inside In/Inside Out) jest hołdem dla przedstawicieli amerykańskiego proto punka lat sześćdziesiątych - Velvet Underground (nawiązuje do albumu White Light/White Heat).
The Kooks jest obecnie uważany za jeden najlepiej zapowiadających się zespołów rockowych współczesnej sceny muzycznej w Wielkiej Brytanii. Inside In/Inside Out spędziło ponad pół roku na brytyjskiej liście 20 najpopularniejszych albumów i sprzedało się w ponad milionowym nakładzie egzemplarzy zapewniając zespołowi platynową płytę. The Kooks stylem gry nawiązują do twórczości takich zespołów, jak The Police, The Strokes, The Everly Brothers, Funkadelic, The Undertones, The Smiths, The Beatles, The Cure. Na początku 2011 roku (luty - marzec) ma się ukazać trzeci album The Kooks. Na razie znane są tytuły nowych piosenek: 'Weight Of The World', 'Window To The Soul', 'Rosie', 'Saboteur' oraz 'Strange One'. Jednak Luke Pritchard w wywiadzie dla NME podkreśla, iż nowa płyta będzie muzycznie inna. Nowy zespół, dwóch nowych członków zespołu. Brzmienie zespołu się zmieniło.
Ktoś jest fanem ? Ja jestem fanatyczką. Nie ma dnia bym chociaż jednej piosenki tego zespołu nie słuchała. Głos Luka jest jednym z najpiękniejszych męskich głosów według mnie. Przynajmniej na mnie działa jak kocimiętka na kotka xd

Forum portalu Fan-Strefa.pl

The Kooks
« dnia: 15 Lipiec 2011, 18:45:02 »