Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Ankieta

Trzeba walczyć z kopiarstwem?

tak
25 (89.3%)
nie
3 (10.7%)

Głosów w sumie: 27

Autor Wątek: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna  (Przeczytany 9141 razy)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:30:35 »
Lory, też rozważałem podsunięcie takich propozycji jakie ty wymieniłaś ale później doszedłem do wniosku, że ograniczenie dostępu do kilku działów nie pomoże w skopiowaniu kodu bezpośrednio z odwiedzonej strony. Ale z działami graficznymi masz rację.

Serenity, wiem co masz na myśli. To nie jest tak, że my "doświadczeni" graficy nie doceniamy Waszych prac, zwłaszcza tych początkujących. Wybór wzorowania się na kimś zależy tylko od nich samych. Ja na początku, też starałem się podglądać na deviantART jakieś fajne motywy, efekty i próbowałem je dostosować do swoich potrzeb. Ale z czas dopiero zdałem sobie sprawę, jak naprawdę chcę aby wyglądały moje prace. Nie każdy musi mieć loty na punkcie prac Ally, które są charakterystyczne i co ważne - wykonane estetycznie.

Może czasami wydawać się, że oceniamy niektórych chłodno - ale uwierz mi, że często jest to tylko i wyłącznie z lenistwa samych grafików, którzy nie mają ochoty poszukać w google jak uzyskać taki efekt, jak dobrze operować cieniami, jak wtopić obrazek itp. Jest mnóstwo stron z tutorialami do Photoshopa, gotowych styli na dA. Podobnie z kodowaniem WP, są strony i to po polsku które publikują lekcje krok po kroku jak nauczyć się stopniowego kodowania całego motywu do WordPress'a. Ale najwidoczniej niektórzy są zbyt wygodniccy i chcą gotowców gdzie podmienią kilka kolorów, grafikę i koniec.

Co do ochrony kodów przed kopiowaniem znalazłem ciekawy artykuł i stronę. http://www.iwebtool.com/html_encrypter oraz http://bloggerstop.net/2009/02/encrypt-or-hide-your-html-source-code.html
Do you want more?


Lory

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:35:29 »
Niech żyją czasy, kiedy blokowanie użycia prawego klawisza myszy działało...
Jeżeli ktoś z was przetestuje te encrypty, niech się od razu pochwali :) chętnie zrobiłabym to sama, ale z moim cudownym szczęściem, nawet w tak krótkim procesie coś mi nie wyjdzie i wszystko się zepsuje :D

Kalleye

  • Gość
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:52:38 »
Lubię się wtrącać, ale to zapewne już chyba każdy wie :P

Kopiowanie, jest było i będzie. Nie da się go wymazać za pomocą czarodziejskiej różdżki, powiedzieć, moi drodzy od dzisiaj nikt nic nie kopiuje i NAGLE cały świat przestaje kopiować. Owszem, możemy sobie coś z tym robić hm.. może zacznijmy od nie publikowania własnych kodów i grafiki jako 'darmowa grafika/kodowanie, bo jestem dobrą duszyczką co to by chciała bardzo wam pomóc zagubione dzieciątka BO CHCĘ PLUSIKI, PLUSIKI' (nie mówię, że wszyscy takie mają podejście, niektórzy może mają po prostu dobre serce, no ale jednak i tak to są wyjątki, nieliczne). [/size]

Proszę bardzo odszczekajcie się, że mnie to nie dotknęło nigdy, żebym się zamknęła i cieszyła się niezmiernie, bo ode mnie nikt nie skopiował. Ale się nie zamknę, bo skoro należę to tej społeczności to prawo głosu też bym chciała jakieś mieć. Nie będę podążać za ślepym tłumem.

Nie podoba mi się też fakt, w jaki sprawa została załatwiona. Osobiście, gdyby ktoś ode mnie skopiował nie robiła bym z tego afery w nocy o północy na forum tylko załatwiła to prywatnie, czy spokojnie czy nie to inna sprawa. Ale nie tutaj tak się spraw nie załatwia. Tutaj najlepiej jest kogoś zjechać na forum, pokazać, że jest niczym więcej jak gównem, po którym można jeździć w te i wewte. Owszem nie popieram kopiowania, robienia zamówień opierając się na darmowych, tudzież kradzionych kodach. Ale to naprawdę nie znaczy, że trzeba taką osobę zjechać ze wszystkich stron.

Dobijacie mnie jak cholera. Po prostu ilekroć tutaj nie wchodzę są jakieś afery i czuję się w jakieś modzie na sukces dwudziestego pierwszego wieku. Walczycie bóg wie o co, większość na potęgę kopiuje, raz nikomu to nie przeszkadza, ale zaraz w następnej chwili, innej osobie żyć nie dacie. A gdy jedna, bardziej hm.. popularna znana przez ogół osoba powie słowo, pół użytkowników leci za nią i co by się nie działo stanie za nią murem i osoba szykanowana, z racji że nie ma aż tylu przyjaciół w zasadzie nie ma jak się bronić.

Zastanówcie się najpierw każdy z osobna nad sobą, a potem zaczniemy naprawiać społeczeństwo co? Małymi krokami i wspólnie możemy coś zdziałać, ale jeśli zamierzacie się tylko przekszykiwać kto od kogo co skopiował (i swoją drogą, może osoby postronne by się nie wpie*dalały w dyskusję kopiarz-poszkodowany, bo im gówno do tego) nie działa się nic.

Zaraz i tak mnie ktoś z administracji zbanuje na całe życie, bo mam własne zdanie. W sumie czekam na to, pokażcie że wolność słowa nie istnieje.

I żeby nie było mówię do ogółu nie do konkretnych jegomościów i waćpanien.

I wali mnie fakt, że oftopuję.


Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Sierpień 2012, 23:09:52 »
Wiecie co sracie się tutaj jakbyście to wy byli poszkodowani w tej całej sprawie ... Amy może też trochę jest tu poszkodowana bo ściągnęła coś co podobno miało być za free  i udostępnione za zgodą autora ... (chociaż ja sam nie ogarniam jak to już było) Szkoda tylko, że to był mój kod skradziony przez kogoś tam jeszcze. CHCĘ TYLKO ABY WSZYSTKIE PRACE AMY MIAŁY PODPIS ŻE TO MOJE KODOWANIE I TYLKO TYLE.
Gdyby tylko ktoś do mnie napisał o pomoc czy kod to kurde dałbym wam, ale teraz TAKI CH** !

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Sierpień 2012, 00:20:21 »
Po tym wszystkim co przeczytałam przykro mi tylko Kalleye że uważasz że tak nisko upadłam i zbanuje Cię za to co powiedziałaś. Fajnie wiedzieć, że uważasz, że banuje ludzi za to, że mogę się nie zgadzac z czyjąś opinią. zajebiście. To akurat mnie cholernie zabolało.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Sierpień 2012, 14:07:46 »
Wywiązała się dyskusja, która w pewnym momencie dyskusją przestała być. Przekształciła się raczej w coś, co szkodzi użytkownikom naszej społeczności (cytując tu Kalleye) i doprowadza do wzajemnego "kopania pod sobą dołków".

Kopiarstwa nie popieram, ba, potępiam. Nie uważam jednak, że sprawa powinna być tak, hmm, burzliwa. Nie podoba mi się też to, że przez ten incydent forum dzieli się na "obozy" i zaczynam wyczuwać wrogość pomiędzy niektórymi użytkownikami (nie jest to jednak pierwszy raz - było już wcześniej parę takich sytuacji, kiedy dwie/więcej osób ewidentnie było negatywnie nastawione w stosunku do siebie). Myślę, że w założeniu zrzeszenie ludzi związanych z f-s miało przynieść korzyści i tylko je (bez wartości dodanej, negatywnej niestety, jaką są spory między członkami).

Co do ochrony przed kopiowaniem - jest wtyczka o nazwie WP Protect, która uniemożliwia klikanie prawym klawiszem myszki na stronie oraz zaznaczanie zawartości i uważam, że świetnie się sprawdza w swej roli. Jeśli obawiacie się skopiowania jakiejś części strony, po prostu ją zainstalujcie. :) :)

Mam nadzieję, że sytuacja się uspokoi i nie będzie dochodziło do kolejnych przypadków kopiowania. Pozdrawiam wszystkich piszących w tym wątku :) Miłego dnia! :D

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Sierpień 2012, 16:11:27 »
Nie podoba mi się też to, że przez ten incydent forum dzieli się na "obozy" i zaczynam wyczuwać wrogość pomiędzy niektórymi użytkownikami (nie jest to jednak pierwszy raz - było już wcześniej parę takich sytuacji, kiedy dwie/więcej osób ewidentnie było negatywnie nastawione w stosunku do siebie). Myślę, że w założeniu zrzeszenie ludzi związanych z f-s miało przynieść korzyści i tylko je (bez wartości dodanej, negatywnej niestety, jaką są spory między członkami).
Przez ten incydent? Ja mam wrażenie, ze tak jest od zawsze ale ok :P
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Sierpień 2012, 16:46:14 »
Nie podoba mi się też to, że przez ten incydent forum dzieli się na "obozy" i zaczynam wyczuwać wrogość pomiędzy niektórymi użytkownikami (nie jest to jednak pierwszy raz - było już wcześniej parę takich sytuacji, kiedy dwie/więcej osób ewidentnie było negatywnie nastawione w stosunku do siebie). Myślę, że w założeniu zrzeszenie ludzi związanych z f-s miało przynieść korzyści i tylko je (bez wartości dodanej, negatywnej niestety, jaką są spory między członkami).
Przez ten incydent? Ja mam wrażenie, ze tak jest od zawsze ale ok :P
Po prostu teraz stało się to jeszcze bardziej widoczne. O to mi chodziło :)

Santana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Styczeń 2013, 15:08:27 »
Jakby mi ktoś ukradł autorski kod, to rzeczywiście poczułbym się mega oszukany i okradziony. Tym bardziej, że pozbawił mnie tego jakiś amator webdesignu.
Being part of something special makes you special

ungdom98.

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Lipiec 2014, 02:50:28 »
Niewiem czy wolno odkopywać tematy ale co do kodu to skuteczną rzeczą do zabezpieczenia kodu(html) jest to http://www.protware.com/ (jak ktoś nie zna angielskiego to może sobie przeczytać tu http://wortal.php.pl/Wortal/Artykuly/Po-stronie-przegladarki/Prawda-o-ukrywaniu-kodu-zrodlowego-strony)
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2014, 02:52:23 wysłana przez JakubPL »

B△stille

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Lipiec 2014, 10:25:14 »
Myślę,ze tego powinny spróbować renomowane strony by zmiejszyc zlodziejstwo. Jesli to sie sprawdzi pozostaje kwestia grafiki, czyli coś czego nigdy nie uchronimy przed kopiowaniem.

Katty

  • Moderator Globalny
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 11
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Lipiec 2014, 16:01:01 »
Kopiowanie było, jest i będzie. Tego nie da się wytępić bo zawsze ktoś wpadnie na pomysł innych. Ostatnio mnie irytuje to, że na prawie każdej stronie jest podobna grafika, kod. W sumie jak ktoś wypracuje swój styl to okej ale po co powtarzać go na każdej stronie? Wszyscy chcą coś oryginalnego ale po prostu inni tego nie wykonują. Przyczepię się do jednego przykładu (na pewno wiecie o kogo chodzi). Grafiki są prawie identyczne, nic nowego nie wnoszą. Jest to typu kopiowania z jednej strony na drugą.

Co do kodu źródłowego to owszem, można zablokować jego wyświetlanie ale jak ktoś jest wprawiony w te skrypty to i tak zajrzy.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Lipiec 2014, 16:17:38 »
Moim zdaniem, teraz nie widać aby kopiowanie nadal się rozprzestrzeniało. Ale mogę się oczywiście mylić bo nie znam 100% stron na hostingu. Myślę, że dotychczas czas zweryfikował kto zna się na webdesignie i potrafi sam stworzyć i zbudować stronę od podstaw. :)
Do you want more?


Liza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • ALOHAFROMNOWHERE.COM
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Lipiec 2014, 01:22:33 »
@PA_BLO Może w polskiej fan strefie już nie, za to na czeskich stronach roi się od prac żywcem ściągniętych ode mnie czy innych polskich grafików... Podejrzewam, że również znajdziemy tam kody.
instagram.com | I live a life pretty similar to yours - used to go to school, hang with friends, and play sports.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Lipiec 2014, 10:37:20 »
@Liza, serio? Nie miałem o tym pojęcia.
Do you want more?


Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Lipiec 2014, 10:37:20 »