Nasze zainteresowania > Gry

Rayman

(1/3) > >>

Skye:
Rayman – seria platformowych gier komputerowych, stworzona przez Michela Ancela i wydana przez francuskie studio Ubisoft. Głównym bohaterem serii jest tytułowy stworek Rayman, a wszystkie jego przygody dzieją się w świecie zwanym Rozdroże Marzeń (lub Kraina Snów).
Pierwsza gra z serii miała swoją premierę w 1995 roku – była to gra platformowa w grafice 2D. Druga część o podtytule The Great Escape, miała swoją premierę w 1999 roku i w przeciwieństwie do poprzednika, była grą w grafice 3D. W 2003 roku odbyła się premiera trzeciej części o podtytule Hoodlum Havoc. W 2005 roku zaplanowano stworzenie kolejnej, czwartej części serii głównej będącej kolejną platformówką 3D, lecz produkcję anulowano. W zastępstwie za gry platformowe pojawiły się gry typu party, będące zbiorem mini-gier, w których Rayman gra rolę poboczną, zastępując go niemalże w całości postaciami Kórlików. W 2010 roku Ubisoft potwierdziło pracę nad kolejną grą z serii o podtytule Origins, będącej powrotem do platformowego stylu serii w grafice 2D.


Seria główna:
Rayman (1995) – MS-DOS, PS1, AJ, SS, GBC, GBA, PSN, DSiWare
Rayman 2: The Great Escape (1999) – PS1, N64, PC, DC, GBC, NDS, PSN, iOS, 3DS
Rayman Revolution (2000) – PS2
Rayman 3: Hoodlum Havoc (2003) – PS2, GC, GBA, Xbox, PC, Mobile, N-Gage, OS X, HD (2012) – Xbox Live Arcade, PlayStation Network
Rayman: Hoodlums' Revenge (2005) – GBA
Rayman Origins (2011) – PS3, X360, PSV, 3DS, Wii, Microsoft Windows
Rayman Legends (2013) – PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PSV, Microsoft Windows

Pamiętam starego dobrego Rymana (1), granego na poczciwym PS1... to był czasy. Moja pierwsza gra tego typu haha;p Później nadszedł czas na dwójkę ,ale nie pograłam zbyt długo i przerzuciłam się na 3 na kompie. Niestety karta graficzna spłonęła wtedy doszczętnie (dosłownie!) i w pokoju śmierdziało spalenizną dobry tydzień... Później miałam jakoś strach włączyć tą grę na kolejnym kompie. Jednak mimo wszystko ciągnęło mnie do tej gry, to coś w stylu "gier dzieciństwa", do których mam sentyment. Ostatnio z kuzynką zainstalowałyśmy sobie jedynkę przystosowaną  do komputera... 1 dzień nam zajęło rozegranie cąłej gry (ona też jest fanką tej serii;)). Nadszedł czas na nowość - Rayman Legends. Ale szczerze mówiąc jakoś brakuje mu uroku poprzednich części, gra się ok, ale nie rewelacyjnie.  Jeśli chodzi o jedynkę to mam do niej największy sentyment, niezależnie od tego czy była kiczowata czy nie.

Graliście kiedyś?:D

Channah:
taaak, ja grałam kiedyś ;D fajna gra, chodź pamiętam, jak nie umiałam poziomu przejść i jak się denerwowałam na Raymana ;P
ale ogólnie gra jest super ;D

Viridiana:
No pewnie, jedna z nafajniejszych gier z dzieciństwa
Choć jeśli chodzi o trójkę to programiści nabrali się niezłych ziół tworząc te lokacje co się skakało na jakiejś deskorolce (ten jakby portal czy coś zapomniałam jak to się nazywało :(()

Skye:

--- Cytat: Viridiana w 09 Październik 2013, 22:47:46 ---No pewnie, jedna z nafajniejszych gier z dzieciństwa
Choć jeśli chodzi o trójkę to programiści nabrali się niezłych ziół tworząc te lokacje co się skakało na jakiejś deskorolce (ten jakby portal czy coś zapomniałam jak to się nazywało :(()

--- Koniec cytatu ---
ten portal był z trójki najlepszy!hahaha <3
na moim starym sony ericssonie f500i była dokładnie ta sama melodyjka, która leciała w czasie gry w portalu<3

fertyk:
o jaa już zapomniałem że była taka gierka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej