Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Gry w stylu "ukryte obiekty"  (Przeczytany 5519 razy)

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Gry w stylu "ukryte obiekty"
« dnia: 06 Lipiec 2013, 21:56:55 »
W tym wątku chciałabym porozmawiać o grach typu point and click w których należy wykorzystać swoją spostrzegawczość aby odnaleźć wszystkie ukryte na przedstawionych obrazkach przedmioty.
Zabawne ale zaczęłam w to grać dzięki... mojej 50-kilku letniej ciotce, która wprost uwielbia takie gry (+facebookowe farmy itp.) ;-)
Zazwyczaj sięgam po gry od Big Fish Games itp., zazwyczaj w polskiej wersji językowej, sygnowanej przez firmę Alawar (www.alawar.pl). Niestety zbyt wiele czasu na gry nie mam, jednak, gdy nuda w pracy daje się we znaki umilam sobie czas takimi gierkami. Najbardziej lubię te w stylu historii o duchach itp.  Do moich ulubionych należą:
Skarb na Tajemniczej Wyspie: Statek Widmo
- Przeklęte Ziemie: Miasto Cienia (polecam wersję kolekcjonerską)
- Przeklęte Ziemie: Bezsenność (część druga miasta cienia) - genialna fabuła i jeszcze lepsze zakończenie;)
- Tajemnice nieumarłych: Przeklęta wyspa
- Skarb na Tajemniczej Wyspie: Statek Widmo
 - Phantasmat (łatwo się było domyślić co się będzie święciło i kto jest kim, ale przyjemna gierka).

Aktualnie gram sobie w "Groźba Natury: Złowrogie Brzegi" i przyznam, że grafika ładna, a fabuła nawet, nawet.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam fajny artykuł dotyczący powstania tych gier: http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,13172913,Jak_powstaja_gry_Hidden_Object_Puzzle_Adventure__Rozmawiamy.html?bo=1
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Gry w stylu "ukryte obiekty"
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2013, 22:12:27 »
Uwielbiam takie gry. Wciągają na maxa, fabuła i poczucie tego że odkrywa się kolejno istotne elementy zagadki jest wręcz genialna. Serdecznie polecam wszystkie gry z serii Mystery Case Files http://www.mysterycasefiles.com/ Grałem w prawie wszystkie gry z tej serii. Obecnie ma na kompie zainstalowane Mystery Case Files 8 Escape from Ravenhearst, ale brak czasu by dokończyć :/
Do you want more?


Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Gry w stylu "ukryte obiekty"
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec 2013, 22:21:20 »
Uwielbiam takie gry. Wciągają na maxa, fabuła i poczucie tego że odkrywa się kolejno istotne elementy zagadki jest wręcz genialna. Serdecznie polecam wszystkie gry z serii Mystery Case Files http://www.mysterycasefiles.com/ Grałem w prawie wszystkie gry z tej serii. Obecnie ma na kompie zainstalowane Mystery Case Files 8 Escape from Ravenhearst, ale brak czasu by dokończyć :/

biorę to w ciemno :D tzn. Tobie ufam, haha + widzę, że fajnie to wygląda:D Ja wszystkim gorąco polecam przeklęte ziemie - bezsenność. Właściwie nie trzeba grac w pierwszą część by wiedzieć o co kaman, bo na początku pokazują co działo się w pierwszej części;-)
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

guacamole

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Gry w stylu "ukryte obiekty"
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipiec 2013, 10:49:37 »
Z fajnych i klimatycznych gier typu point and click z czystym sumieniem mogę polecić Machinarium. Przeurocza gra produkcji naszych sąsiadów - czechów. :D Jeden screen i już wiadomo, jakiego klimatu można sie spodziewać. Dla mnie cudo, ale ostrzegam, siostra w trakcie rozgrywki skatowała monitor pięścią więc wymaga mocnych nerwów.

Barilka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Gry w stylu "ukryte obiekty"
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec 2014, 13:39:24 »
Super są te gry, pasjami je zjadam :) Najbardziej lubię te z dreszczykiem, z Alawaru są dobre, no i po polsku. Polecam też grę http://ulub.pl/SBj7aCRgqa/playrix-dreamscapes-the-sandman-11

Katty

  • Moderator Globalny
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 11
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Gry w stylu "ukryte obiekty"
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec 2014, 20:08:51 »
Jedyne gry w tym stylu w jakie grałam to 'znajdź 10 szczegółów' online. To chyba nie to samo ale po przeczytaniu waszych wiadomości możliwe, iż się skuszę na pierwszą część Mystery Case Files :-)

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Gry w stylu "ukryte obiekty"
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec 2014, 20:08:51 »