Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - PA_BLO

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
31
Seriale / The L.A. Complex (2012)
« dnia: 25 Styczeń 2012, 21:06:34 »
The L.A. Complex – kanadyjski serial młodzieżowy stworzony przez Martina Gero. Jego premiera w Kanadzie odbyła się 10 stycznia 2012 na kanale MuchMusic.
Pełny nowych relacji, lubieżnych pokus oraz ciężkich decyzji, The L.A. Complex opowiada o grupie przyjaciół, którzy zmagają się z najtrudniejszymi momentami w ich życiu oraz nierealnością branży show-biznesu.
Obsada:
    Jonathan Patrick Moore jako Connor Lake, przystojny Australijczyk z mroczną przeszłością.
    Joe Dinicol jako Nick Wagner, miły chłopak z Edmonton, który zawsze jest przyjacielem, ale nigdy kochankiem.
    Andra Fuller jako Kaldrick King, odnoszący sukcesy raper z Oakland w Kalifornii.
    Chelan Simmons jako Alicia Lowe, wrażliwa i aspirująca tancerka z Reginy, która zrobi wszystko, by związać koniec z końcem.
    Cassie Steele jako Abby Vargas, naiwna aktorka z Toronto, która jest gotowa do walki o sławę.
    Benjamin Charles Watson jako Tariq Muhammad, pewny siebie i utalentowany raper z Montrealu, który ukrywa swój sekret.
    Jewel Staite jako Raquel Westbrook, mądra dziewczyna z ulicy w Halifax, która boi się, że zbyt szybko minie jej "pięć minut".

Pierwsza seria liczy zaledwie 6 odcinków, więc w miarę łatwo nadrobić przegapione wątki. Obejrzałem dopiero 2 odcinki ale przyznaje, że serial ma coś w sobie i zapowiada się obiecująco. Mnóstwo zwrotów akcji w losach bohaterów, kontrowersyjne tematy oraz próba przedstawienia drogi do "amerykańskiego marzenia" pomimo wielu trudności. Polecam.

32
Multimedia / Jeffree Star - Prisoner (Remix) featuring Porcelain Black
« dnia: 16 Styczeń 2012, 21:02:15 »
Jeffree wraz ze swoją dobra znajomą Porcelain Black postanowili odświeżyć jeden z kawałków Star'a z albumu "Beauty Killer". Remix piosenki "Prisoner" właśnie trafił do sieci. Można go posłuchać poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=qgE9iTRh3i8&feature=player_embedded
oraz pobrać tu:
http://limelinx.com/files/6645e58f55918b2ec5aa96866e57f2c0

Warto dodać jako ciekawostkę, że Porcelain Black wystąpiła również w teledysku Star;a do piosenki "Get Away With Murder".

33
Skrypty / Edycja rangi użytkowników WP.
« dnia: 03 Styczeń 2012, 17:14:00 »
Zna ktoś z Was sposób albo wtyczkę, która daje możliwość edytowania ustawień i praw danego użytkownika? Chodzi mi o to, żeby np. użytkownik o randze "Autor" mógł również dodawać strony/podstrony ale nie miał aż tylu praw co Redaktor. Jakiś manager użytkowników?

34
Pomoc / Uzupełnianie czcionki demo.
« dnia: 29 Grudzień 2011, 19:32:52 »
Mam takie pytanie. Otóż podczas kodowania wyglądu tytułów postów użyłem czcionkę, która jest dostępna w wersji "demo". Nigdzie nie mogę znaleźć wersji z licencją fontu "Bready Regular". Demo tej czcionki polega na tym, że brakuje jej takich elementów jak "- ; : " itp. Czy można zrobi tak aby w tle pracowała druga standardowa czcionka typu Arial i uzupełniała braki tej niestandardowej? W kodzie mam tak:

@font-face {
  font-family: Bready;
  src: url(/wp-content/themes/ver7/Bready.ttf);
  }

oraz tak:

div#tytuly-posty {
  color: #fc9cce;
  font-family: Bready, Arial, Verdana;
  font-size: 20px;
  text-align: left;
  text-shadow: 1px 1px 0px #fe5aaf;
  padding: 10px;
  }

35
Kodowanie / Formularz wyszukiwania - kodowanie.
« dnia: 25 Grudzień 2011, 14:08:40 »
Potrzebuje rady. Czy zna ktoś tutorial bądź stronę godną polecenia gdzie będzie wyjaśnione jak zakodować formularz wyszukiwania pod konkretną grafikę/szablon?
Przykład: chcę zakodować formularz pod ten wzór

36
Kodowanie / Problem z wtyczką WP-Toll
« dnia: 03 Grudzień 2011, 14:47:15 »
aktywowałem u siebie na stronie wtyczkę WP-Polls i stworzyłem nową sondę. Ale pojawia się problem z głosowaniem. Otóż po dodaniu skrótu [poll id="2"] // gdzie 2 oznacza ID mojej sondy, nie można oddawać głosów na wybraną odpowiedź. Wygląda na to jakby button "Vote" był nieaktywny. Macie może jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

To jest link do strony z sondą: http://degrassi.pl/?p=2458

37
Tutoriale / WordPress Template #2 - by PA_BLO
« dnia: 18 Listopad 2011, 21:04:55 »
WordPress Template #2
by PA_BLO


WordPress Theme
Theme Name: Garden
Author: PA_BLO
Web: http://degrassi.pl // http://jeffreestar.fan-strefa.pl

Niniejszy motyw WordPress został wykonany na potrzeby strony http://degrassi.pl i jest własnością tejże strony. Jednakże autor motywu wyraził zgodę na publikacje oraz udostępnianie wzoru TYLKO I WYŁĄCZNIE na potrzeby użytkowników forum.fan-strefa.pl Tym samym zabrania się modyfikacji kodu i publikowania go na innych portalach jako swoją autorską pracę. W razie potrzeby należy skontaktować się w autorem motywu pod adresem contact@degrassi.pl

THEME ONLY FOR FAN-STREFA.PL USERS!!!

Przepraszam za kolor nawigacji wpisów, ale jest to wtyczka i po edycji stylu wtyczki kolory zmieniają się automatycznie we wszystkich szablonach wgranych na stronie.

38
Multimedia / MaRina - Lie More [Audio]
« dnia: 31 Październik 2011, 11:39:12 »
To chyba jedyna dotychczasowa piosenka z albumu jaka mi sie podoba.

http://www.youtube.com/watch?v=HkdYDv6y-GI

39
Kodowanie / Różne style pogrubionej czcionki na jednej stronie.
« dnia: 28 Październik 2011, 16:24:02 »
No właśnie, jak radzicie sobie z tym podczas kodowania?

Otóż właśnie pracuję nad stylami swojej nowej strony i nachodzi mnie taka myśl. Jak zdefiniować w pliku style.css tak aby na stronie były dwa różne style pogrubionej czcionki? Wiem ,że wszystko jest zależne od klasy bądź id div'a w którym ma być to używane. I tak, gdy mam div z treścią postów i określoną klasą "content-text-style" , to w stylach pogrubioną czcionkę dla tej klasy definiuje następująco: .content-text-style b,strong{...}. Podobnie robię gdy definiuję czcionkę w innej klasie. Sprawdzałem na innych stronach i też podają taki wzór stylu, ale nie mam pojęcia dlaczego nadal mam wszędzie taką samą pogrubioną czcionkę, pomimo dobrze (według mnie) opracowanego stylu.

Macie jakiś pomysł? A może inaczej radzicie sobie z tego typu klasyfikacją?

40
Multimedia / Rihanna - We Found Love (Official Video)
« dnia: 20 Październik 2011, 15:28:14 »
Nowy klip Rihanny:
http://www.youtube.com/watch?v=tg00YEETFzg&feature=channel_video_title

Musze się przyznać, że na początku nie lubiłem piosenki, ale po obejrzeniu klipu i jego "przekazu" zwracam honor. Piosenka zarówno jak klip robi wrażenie :)

41
Multimedia / Kelly Clarkson – Stronger [Deluxe Edition] (Album)
« dnia: 19 Październik 2011, 20:22:41 »


01. Mr. Know It All
02. What Doesn’t Kill You (Stronger)
03. Dark Side
04. Honestly
05. You Love Me
06. Einstein
07. Standing In Front Of You
08. I Forgive You
09. Hello
10. The War Is Over
11. Let Me Down
12. You Can’t Win
13. Breaking Your Own Heart

Bonus Tracks:
14. Don’t You Wanna Stay (w/ Jason Aldean)
15. Alone
16. Don’t Be A Girl About it
17. The Sun Will Rise

http://hulkshare.com/e6khwdhippbm
http://www.filedino.com/65ft7vifds1r

42
Multimedia / Joe Jonas - Fastlife [2011]
« dnia: 09 Październik 2011, 21:08:13 »


Track List:
01. All This Time
02. Just In Love
03. See No More
04. Love Slayer
05. Fastlife
06. Make You Mine
07. Sorry
08. Kleptomaniac
09. Not Right Now
10. Take It and Run
11. Lighthouse
12. Just in Love (Remix) (featuring Lil Wayne)
13. Just In Love (Moto Blanco Radio Edit Remix)
14. Just In Love (Soul Seekerz Radio Remix)

Download:
http://www.fileserve.com/file/Q9WKP7e
http://www.filesonic.pl/file/2397598031

43
Grafika / Kilka słow o tym co dzieje się obecnie na FS.
« dnia: 31 Sierpień 2011, 13:53:27 »
Nie wiedziałem w jakim dziale założyć ten temat, ale poniekąd dotyczy on właśnie grafiki i wszystkiego co tu jest udostępniane. Zanim przejdę do sedna, uprzedzam że wielu osobom może się to nie spodobać i całkowicie ich rozumiem ale już dalej nie mogę patrzeć na to jak czyjeś pomysły i style są powielane bezmyślnie na innych autorskich pracach. O co mi chodzi? Otóż, od pewnego czasu zauważyłem że na forum w tematach z własnymi pracami pojawiają się ciągle te same style szablonów itp. Jedne są lepiej inne gorzej wykonane, ale samo to że ktoś jako jeden z pierwszych wypracował sobie swój własny styl w tworzeniu grafiki a reszta będąc pod wielką inspiracją powiela dokładnie ten sam schemat. Ktoś udostępnił fajny i pomysłowy tutorial na napis - za chwilę reszta go kopiuje. Ok, tutorial został stworzony po to aby pomóc innym ale pamiętajcie, że nie można bez końca powielać czyjegoś pomysłu. Ostatnio dokładnie prześledziłem tematy i co do indywidualnego stylu pracy wyróżnia się dosłownie kilka osób. One zawsze dodadzą coś nowego, ale konsekwentnie idą swym pomysłem. Rozumiem, że mogą oni być natchnieniem dla początkujących grafików (niektórzy z tym się nie kryją i tylko zapożyczają pewne elementy od doświadczonych design'erów zaś spora reszta robi wszystko dokładnie to samo: te same wyglądy ramek, efekt napisów, rozplanowanie na nagłówku itp.) ... sorki ale jest to troszkę irytujące i może świadczyć o braku pomysłu na samego siebie. W takim razie po co nam taki Bartel, Evan, Skye, Ally czy kilku innych użytkowników? Równie dobrze możemy stworzyć jeden wspólny temat gdzie wszyscy będą udostępniać swoje grafiki, gdyż tak naprawdę niedługo dojdzie do tego, że na FS zapanuje totalny monogamiczny styl projektowania stron. Na zagranicznych forach style kreowane przez Polaków (nie mówię tu tylko o społeczności FS, ale o wszystkich web-desingerach z Polski) są uważani za jednych z najbardziej kreatywnych grup. Tak to prawda! Również tak twierdzę, że polscy graficy (tacy jak my) mają dużo do zaoferowania. ale wszystko może się zmienić gdy nadal będziemy kopiować prace naszych znajomych. Owszem, mogą być inspirowane - to znaczy, że mogą zawierać podobne elementy - ale nie całość Helloł!

Może tym tematem i wywołam wojnę na FS, może i zostanę zwyzywany i nazwany niewiadomo kim - ale gdybym miał to zrobić, napisałbym to po raz drugi i trzeci. Nie uważam się za mega dobrego grafika, ale szanuje swoją pracę i pracę innych. Bardzo mnie cieszy gdy ktoś wynajdzie coś nowego w swoim stylu i pochwali się tym na forum - podkreślam WYNAJDZIE a nie skopiuje. Uważam Was wszystkich za utalentowanych i ambitnych designerów ale wystarczy ruszyć troszkę głową i pomyśleć "Tak naprawdę, jaką chcę wykonywać grafikę? Jaki styl najlepiej odzwierciedla moje umiejętności i mnie samego?"

44
Kodowanie / Problem z tekstem obok obrazka.
« dnia: 21 Sierpień 2011, 12:37:44 »
Mam problem z wyświetlanie się tekstu obok obrazka. Najlepiej skalę problemu przedstawia ten obrazek http://www.upload.fan-strefa.pl/x/358779p.jpg Jak pisze post i chcę wstawić obrazek to daję mu style float:left albo align:left ale za każdym razem pojawia się ten sam problem gdzie przy krótszym tekście obrazek wystaje po za treść wpisu.

45
Kodowanie / Centrum dodatków - Template by PA_BLO
« dnia: 30 Lipiec 2011, 20:04:41 »
Postanowiłem opublikować kod na "złożone" centrum dodatków. Wszystko głównie opiera się na IFRAME, więc zapewne wiecie jak to mniej więcej wygląda. Ze względu na to, że sam ostatnio na swoja stronę odświeżałem centrum, pomyślałem sobie że udostępnię kod dla początkujących. Zauważyłem, że na sekcje z dodatkami na innych stronach skupiają się głównie na avatarach/ikonkach. Rozumiem, że korzystacie z Icon Sort. Ja przedstawiam połączenie tego skryptu z prostym kodem, który znajdzie zastosowanie w kilku innych przypadkach.

Wygląd strony głównej / Wygląd podstrony

Mam nadzieję, że kod przyda się i będzie Wam dobrze służył :)

Strony: 1 2 [3] 4 5 6