Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - PA_BLO

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Rozwiązane problemy / Coppermine Gallery - brak polskich znaków.
« dnia: 19 Marzec 2013, 15:40:23 »
Otóż od niedawna mam problem z polskimi znakami w galerii. Do tej pory miałem galerię z ustawionym językiem domyślnym "english". Jednak ostatnio instalując nowy szablon na galerii, postanowiłem, że zmienię sobie język na polski. Od razu pojawiły mi się problemy z polskimi znakami. Zrobiłem aktualizację galerii do najnowszej wersji i dodatkowo edytowałem plik "config.inc.php" w folderze include wpisując przed zakończeniem pętli $CONFIG['dbcharset'] = 'utf8'; Zmiana ta spowodowała, że polskie znaki pojawiły się w polskim tłumaczeniu podstawowych funkcji galerii. Jednak nadal pozostaje problem opisów w kategoriach, gdyż pojawiają się tam śmieszne znaczki zamiast polskich liter. Dodam, że mam poprawnie ustawione kodowanie w ustawieniach, gdyż razem z Camille sprawdzaliśmy i jest ok. Nie mam pomysłu, co może być problemem. Dodatkowo w pliku template.html w nowym szablonie, tez zmieniłem kodowanie na polskie znaki.

17
Skrypty / Step Carousel Viewer v1.9
« dnia: 10 Grudzień 2012, 21:45:11 »
Ostatnio zastanawiałem się na wykorzystaniem skryptu Step Carousel Viewer v1.9 projektując nowy szablon na stronę, ale niestety instrukcja podana na stronie domowej nie jest dla mnie zbyt zrozumiała. Może ktoś kto korzystał z tego typu skryptów, byłby chętny i wyjaśniłby mi jak użytkować taki skrypt. Głównie chodzi mi o ustawienie nawigacji kolejnych slajdów, bo style jestem jeszcze w stanie ogarnąć.

18
Rozwiązane problemy / Audio podstrona.
« dnia: 06 Październik 2012, 20:32:24 »
Czy wiecie może czy strona http://britneyspearsremix.com/ korzysta również z jakiegoś innego skryptu oprócz Fullwidth Audio Player V1.3.1 (tego odtwarzacza na dole)? Bo zastanawiam się jak utworzyć podstronę aby pliki były rozmieszczone tak na całej stronie gdzie po kliknięciu "Listen" od razu utwór odtwarza się w poniższym playerze. Nie chodzi mi już o opcję download. Jakieś pomysły?

EDIT:
Już nie ważne. Odkryłem, że wystarczy nadać linkowi klasyfikację "fap-single-track" i utwór sam załaduje się do odtwarzacza.

19
Rozwiązane problemy / Sposób na SPAM na forach typu phpBB?
« dnia: 17 Sierpień 2012, 17:01:47 »
Znacie jakiś skuteczny sposób na spam i automatyczną rejestrację botów na forach? Mam ustawione dodatkowe pytanie antyspamowe, ale mimo to nadal dziennie rejestrowanych jest kilka kont z dziwacznymi nazwami i reklamami, które muszę codziennie usuwać.

20
Multimedia / Nicki Minaj - Pound The Alarm
« dnia: 05 Sierpień 2012, 18:05:40 »
Bardzo lubię Nicki, ale w tym klipie troszkę przesadziła ze stylizacją. Jak dla mnie za bardzo ją wybielili. Ale sama piosenka jest mega chwytliwa.

http://www.youtube.com/watch?v=vdrqA93sW-8

21
Skrypty / WordPress w wersji mobilnej.
« dnia: 01 Sierpień 2012, 13:50:03 »
Czy ktoś z Was zna jakąś sprawdzoną wtyczkę do WP, która pozwoli na automatyczne mobilne dostosowanie naszych stron? Najlepiej jakby strona była wtedy wyświetlana na telefonie w wersji "lajt" z jakimś domyślnym motywem. Chciałem zainstalować taki plugin na swojej stronie, bo często ją odwiedzam korzystając z telefonu a wyświetlanie się webowej wersji strony na mobilnej Operze jest strasznie uciążliwe.

22
Ostatnio myślałem nad takim pomysłem, aby moja strona z profilu otwartego przeszła na prywatny (z dostępem tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Sprawa wygląda tak, że obecnie każdy ma wolny dostęp do odwiedzania strony - ale gdyby zrobić tak, że treść strony wyświetlana jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników? Rozumiem, że może to spowodować zmniejszenie się statystyk wyświetlania i odwiedzania - ale z pewnych przyczyn jestem do tego częściowo zmuszony. Albo chociaż zrobić tak, że posty znajdujące się pod wybranymi kategoriami są dostępne i widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Słyszeliście kiedyś o takim rozwiązaniu w WP?

23
Kodowanie / Automatycznie przycinanie ikony wpisu.
« dnia: 05 Lipiec 2012, 23:21:36 »
Zawsze tak mam, że jak zabieram się za nowo poznaną funkcję to mam problemy. Otóż chodzi o przycinanie ikony wpisu.

Mam szablon w którym jest plik functions.php z kodem:
<?php add_theme_support(&#39;post-thumbnails&#39;); ?>
oraz w pliku index.php, gdzie ma pojawiać się ikona wpisu mam zdefiniowany następujący kod:
<?php if(has_post_thumbnail()): ?>
<?php $image wp_get_attachment_image_src(get_post_thumbnail_id($post->ID)); ?>
<a href='<?php the_permalink(); ?>' title='<?php the_title(); ?>'><img src="<?php echo $image[0]; ?>" alt="<?php the_title(); ?>" width='209' height='96'/></a>
<?php else: ?>
<a href='<?php the_permalink(); ?>' title='<?php the_title(); ?>'><img src="<?php bloginfo(&#39;template_directory&#39;); ?>/images/ikona-wpisu.png" alt="<?php the_title(); ?>" width='209' height='96' /></a>
<?php endif; ?>

Wiem, że wygląda on strasznie ale ma ona funkcję automatycznego ładowania domyślnego obrazka, gdyby zapomniało się ustawić ikonę. Ale mniejsza o to.

Problem polega na tym, że po wgraniu obrazka(ikony) o wymiarach 209x96, obrazek przycina się automatycznie do rozmiarów 150x96 (jakby była zaznaczona opcja miniatury wpisu - a nie jest, bo wybieram oryginalny rozmiar) po czym rozciąga się do 209x96. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Wygląda na to jakby WP samo przycinało mi obrazek. Jeżeli ktoś zna przyczynę lub wie co powinienem zrobić w takiej sytuacji proszę o pomoc.

24
Tutoriale / Kształt okręgu z wykropkowanym obrysem.
« dnia: 26 Maj 2012, 21:34:47 »
1. Tworzymy nowy dokument.
2. Wybieramy narzędzie "Pióro" (P) i na górnym pasku zadań zaznaczamy opcję "Warstwa kształtu" - to taka ikonka kwadratu z zaznaczonymi rogami. Następnie zaznaczamy kształt "Elipsa" i w zakładce "Opcje geometrii" - to taka strzałka na końcu kształtów, wybieramy opcję "Proporcjonalnie".


- kolor zielony: Warstwa kształtu
- kolor czerwony: Ścieżka
- kolor niebieski: Elipsa
- kolor pomarańczowy: Opcje geometrii3. Teraz na naszym dokumencie tworzony koło o wybranym kolorze. To będzie ten okrąg w którym pojawi się wybrane przez nas zdjęcie.
4. Teraz czas zając się kropkowanym obrysem. Dlatego też przechodzimy do narzędzia "Pędzel" (B) i w zakładce "Predefiniowanych ustawieniach pędzla" - to taka zakładka przy oknie nawigatora. Wybieramy tam pędzel o twardych końcach i rozmiarze jaki chcemy. Zaś w zakładce "Kształt końcówki pędzla" w sekcji "Odstępy" ustawiamy suwak na taką wartość jaka nam pasuje, jakie chcemy mieć odstępy między kropkami5. Powracamy do naszego dokumentu i tworzymy nowa warstwę. Ponownie wybieramy pióro, tylko tym razem już nie wybieramy opcji "Warstwa kształtu" tylko "Ścieżki". Upewnijcie się że nadal macie zaznaczony kształt elipsy i że ma ona zaznaczoną opcję "Proporcjonalnie".
6. Wybieramy kolor, jakiego mają być nasze kropeczki i tworzymy okrąg, który będzie większy od naszego poprzedniego. Gdy już to zrobiliśmy, to klikamy prawym przyciskiem myszki na krawędź nowo powstałego okręgu i wybieramy opcję "Obrysuj ścieżkę" i z listy wybieramy Pędzel.
7. I takim oto sposobem mamy kropkowany obrys.


Pamiętajcie, aby środkowy okrąg był idealnie wpasowany w środku okręgu z obrysem.

25
Multimedia / PROM NIGHT by Jeffree Star
« dnia: 12 Maj 2012, 13:41:41 »
http://youtu.be/Uqj0sNyrxGw
Wczoraj wieczorem swoją premierę miał długo wyczekiwany przeze mnie teledysk do singla Prom Night Jeffree'ego Stara. Jeffree jest nowym podopiecznym Akona, który sam powtarza że pokłada w nim wielkie nadzieje i jest pewien że odniesie taki sam sukces jak Lady Gaga. Zachęcam do obejrzenia klipu.

26
http://www.youtube.com/watch?v=dnH977xKcz8

Ten kawałek chodzi za mną od kilku dni i nie mogę wybić go sobie z głowy. Justin w takim wydaniu na featuringu jak najbardziej.

27
Kosz / Pusta przestrzeń po czyszczeniu po div'ach.
« dnia: 29 Kwiecień 2012, 12:37:42 »
Niedawno podczas kodowania szablonu natrafiłem na dość nietypowy problem. Otóż na poszczególnych podstronach często używam div'ów czyszczących po tzw. float:left/right
Sprawa przedstawia się tak: Mam dwa divy, które mają nadane styl "float: left". Po nich jak zawsze używam diva czyszczącego czyli: <div style="clear: both;"></div> Pod tym divem mam umieszczony jeszcze dodatkowy tekst, który rozpisany jest aż do końca strony. Problem polega na tym, że po aktualizacji strona wygląda tak, że po divie czyszczącym następuje przerwa wysokości ok. 450px. Nie mam pojęcia dlaczego, ponieważ kod ten używałem również na poprzednim szablonie i wszystko było ok. Problem pojawił się niedawno. Próbowałem usunąć div czyszczący, ale wtedy tekst pod nim nasuwa się na powyższe ramki. Chcę zwrócić uwagę, że ten problem pojawia się tylko gdy na tych poszczególnych stronach gdzie użyłem tych divów. Ma ktoś pomysł czym może to być spowodowane?
Przykład: http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=4EQW

28
FAN STREFA AWARDS I / Fan-Strefowe Awardsy?
« dnia: 14 Kwiecień 2012, 21:53:27 »
Co myślicie o zorganizowaniu forumowych awardsów? Pisałem o tym pomyśle kiedyś na czacie i kilka osób było za. Na niektórych forach organizowane są takie plebiscyty, które mają za zadanie wyłonić raz na rok reprezentantów w kategoriach:
- Najbardziej pomocny użytkownik.
- AKTYWNY użytkownik z najdłuższym stażem.
- Najlepszy grafik: (najbardziej pomysłowy innowacyjny) aby nie robić podziału na gorszych i lepszych.
- Najpopularniejsza strona na hostingu.
- Najczęściej wykorzystywane motywy w designie na hostingu (chodzi tu o coś co było najczęściej kopiowane na większości szablonach na fan-strefie, jakiś element).
- Największe wpadki grafików (dziwne pomysły). itp.

Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie co o tym sądzicie.

Wytypowane kategoria i ich opiekunowie:

#1 - Najbardziej pomocny użytkownik (PA_BLO)
#2 - Najpopularniejsza strona na hostingu (Skye)
#3 - Najlepszy grafik (Clodagh)
#4 - Wpadki grafików (Bartel)

29
Multimedia / Madonna – Girl Gone Wild (Music Video)
« dnia: 21 Marzec 2012, 20:14:09 »
Oceniamy nowy klip Madonny:
http://youtu.be/tYkwziTrv5o

30
Co sądzicie o nowym klipie Madonny?
http://www.youtube.com/watch?v=cItHOl5LRWg

Jak dla mnie ... wow!

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6