Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Polska a Ameryka czy Kanada  (Przeczytany 3939 razy)

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Polska a Ameryka czy Kanada
« dnia: 25 Listopad 2010, 19:07:28 »
Temat natchniony dyskusją w temacie Pandy. Kto nie czytał, niech sobie poczyta jeśli jest zainteresowany.
Czy uważacie, że w USA czy Kanadize jest lepiej niż w Polsce?
Powtórzę się, ale tak po skrócie - ja uważam, że jest tak samo, tylko ludzie napatrzą się w tv na wyidealizowany świat i myślą, że tak jest naprawdę.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2010, 20:35:04 »
Jeżeli miałbym porównać te trzy przypadki to zdecydowanie USA i Kanada - ale tylko pod względem tolerancji. Niestety Polacy muszą jeszcze dużo nauczyć się aby stać się na tyle tolerancyjnym środowiskiem. Jeżeli miałbym wybrać miejsce gdzie chciałbym spędzić resztę swojego życia to zapewne byłaby to Kanada - mam jakiś sentyment do tego kraju. Ale napewno nie byłoby tak, że porzuciłbym Polskę na rzecz innej kultury i środowiska. Zawsze chętnie bym powracał do ojczystego kraju, no chyba, że stałoby się coś co by zniesmaczyło do Polski (politycy). Kończę studia, więc czas już zacząć zastanawiać się nad resztą życia. Wiem, że nie widzę swojej przyszłości w naszym kraju, to już mam postanowione.
Do you want more?


panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2010, 22:49:37 »
Ja mogę zgodzić się ze wszystkim co powiedział PA_BLO. Polska jest mało tolerancyjna, jednakże tutaj tolerancja też nie jest najmocniejszą stroną. Przeważnie jest tak, że czarny się trzyma z czarnym, biały z białym, a brązowy z brązowym. Nie to, że się totalnie od siebie odwracają, tylko po prostu są takie grupki. Choć ja przyznam, że moja w sumie najlepsza znajoma tutaj (nie wliczając Polek) to Filipinka. Jedna dziewczyna z Indii też jest najs. Także żółta i brązowa :p.
W sumie jeżeli chodzi o rasizm to nie widać go aż tak dobitnie. Ludzie się bardziej z tym kryją, nie powiedzą ci w twarz, że "nie, bo jesteś biały/czarny/zielony". To jest bardziej jak ignorowanie niektórych.\

Mnie do Polski raczej nic nie zniesmaczy. Po ukończeniu college zamierzam wrócić do Polski i znaleźć tam pracę w grafice/reklamie. Drzwi do Kanady sobie nie zamykam, będę miała pobyt stały - mam pięć lat na powrót. W Polsce mi się nie uda, to wrócę.

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2010, 22:54:50 »
Ja mogę zgodzić się ze wszystkim co powiedział PA_BLO. Polska jest mało tolerancyjna, jednakże tutaj tolerancja też nie jest najmocniejszą stroną. Przeważnie jest tak, że czarny się trzyma z czarnym, biały z białym, a brązowy z brązowym. Nie to, że się totalnie od siebie odwracają, tylko po prostu są takie grupki. Choć ja przyznam, że moja w sumie najlepsza znajoma tutaj (nie wliczając Polek) to Filipinka. Jedna dziewczyna z Indii też jest najs. Także żółta i brązowa :p.
W sumie jeżeli chodzi o rasizm to nie widać go aż tak dobitnie. Ludzie się bardziej z tym kryją, nie powiedzą ci w twarz, że "nie, bo jesteś biały/czarny/zielony". To jest bardziej jak ignorowanie niektórych.\

Mnie do Polski raczej nic nie zniesmaczy. Po ukończeniu college zamierzam wrócić do Polski i znaleźć tam pracę w grafice/reklamie. Drzwi do Kanady sobie nie zamykam, będę miała pobyt stały - mam pięć lat na powrót. W Polsce mi się nie uda, to wrócę.

Powiedz mi...a jak z szkolnictwem? Z znajoma z wschodniego wybrzeża z USA gadałam i się śmiała, że Einsteinem w klasie jest, bo USA ma opóźniony poziom ,a ciekawa jestem jak  z Kanadą.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2010, 22:57:31 »
Nie powiecie mi ze w Polsce jest tak samo jak w USA... tam wszystko jest bardziej rozwinięte a u nas jeden wielki syf =.= Oczywiscie ludzie moze sa podobni bo wszystkich lubic sie nie da

panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2010, 02:23:20 »
Skye, mimo nie perfekcyjnej znajomości języka angielskiego moja średnia to 86%...
strasznie niski poziom jest moim zdaniem.

nauczyciele w ogóle wiele odpuszczają, do ubikacji możesz wyjść na każde zawołanie, nikt nie pilnuje jak ściągasz (choć też nie ściągają tak często jak w Polsce). Mam taką nauczycielkę która zawsze wszystko dostosowuje pod studentów - "dacie rade to zrobić do jutra?" "nie?" "to dam wam jeszcze jeden dzień" ... nic, że Ania skończyła swoje dwa dni temu..
masakra ogólnie.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopad 2010, 10:41:26 »
Dzięki panda, za taki bliższy zarys tamtejszego środowiska. Już teraz wiem ,czego spodziewać się po Kanadyjczykach. A jak waszym zdaniem prezentują się Stany w odniesieniu do Kanady? Czy widać jakąś kolosalną różnicę? A może oba kraje są identyczne?

Ja myślę, że Kanada jest taką malutką i cieplutką kulturą (pomimo tego, że bywa tam naprawdę zimno). Owszem jest tam również dużo urozmaicenie kulturowe i rasowe, ale chyba nie na taką skalę jak w USA. Kanadę uważam za przytulny kraj, zaś USA za wyidealizowany wzorzec przymusowego włażenia sobie w d**ę, po to aby stwarzać pozory, że ktoś kogoś zna.
Do you want more?


panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopad 2010, 05:46:00 »
Ja myślę, że Kanada jest taką malutką i cieplutką kulturą (pomimo tego, że bywa tam naprawdę zimno). Owszem jest tam również dużo urozmaicenie kulturowe i rasowe, ale chyba nie na taką skalę jak w USA.
ah tego to bym nie powiedziała :p Kanada by nie istniała bez imigrantów. nie wiem jak w porównaniu z USA, ale ogólnie jest bardzo wiele różnych kultur.

Bartosz

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • HoneySkarbek.pl
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2010, 22:10:12 »
W innym kraju długo bym nie wytrzymał. Polska to mój  kraj. Oczywiście fascynuje mnie Londyn i NY, ale chyba nie byłbym w stanie tam mieszkać.

panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2010, 01:16:13 »
mam tak samo jak ty, Brandon.

w ogóle wam powiem, że rozśmieszają mnie Polacy sądzący, że "wszędzie lepiej niż w Polsce". A gdy zapytasz dlaczego - "a bo tak słyszałem". phh. ostatnio pisałam z koleżanką która mówi do mnie, że słyszała, że planuję zrobić prawko i podobno w Kanadzie jest łatwiej i szybciej. Mój komentarz? Jedno wielkie HAHA. Tutaj najpierw zdajesz teorię i dostajesz G1 co zezwala ci na jazdę tylko z kimś kto jeździ od 4 lub więcej lat (jeździć po teorii?!?!). Po ośmiu miesiącach zdajesz praktykę (czyli G2) i możesz jeździć sam wszędzie prócz autostrad. I później po kolejnym roku możesz dostać pełne G (egzamin na autostradzie) i to już ci pozwala jeździć wszędzie bez ograniczeń. Ahh.. narzekacie na ceny paliwa w Polsce? Tutaj nie jest drogo, bo litr kosztuje $1, ale za to ubezpieczenie to miesięczny(!) wydatek między $500-$1000 - im krócej masz prawko tym więcej płacisz.

Santana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Luty 2013, 13:06:51 »
USA
Being part of something special makes you special

Wolverine

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Kwiecień 2013, 13:48:15 »
Ogólnie uwielbiam kulturę zachodu , najbardziej brytyjską i irlandzką. W jakiś sposób mnie inspiruje , może ze względu , że jest taka inna. Jest tam większa tolerancja niż np. u nas. Jest tam większa tolerancja , mają za przeproszeniem w dupie orientację seksualną , wygląd , religi itd. U nas to jest świeże jeszcze , wielu ludzi nie może tego zaakceptować , że ktoś jest żydem czy homoseksualistą. Nie mam pojęcia czemu niektórzy po prostu nie mogą tego zaakceptować , to takie nieogranięte. Albo np. klasyczna nasza wiocha czyli skarpety i sandały , w takich przypadkach po prostu Polacy robią wstyd narodowi , jesteśmy w Europie i przez to jesteśmy uważani za takich wsiunów. Myślę , że polacy powinni zmienić trochę swoje poglądy , bo one są niepodstawne. 
It's my time , It's my moment

klawisz100

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maj 2013, 08:47:27 »
W dużym skrócie - USA jest bardziej tolerancyjna, co za tym idzie, ludzie są bardziej otwarci, jest inne mentalne nastawienie, bo mają lepszy poziom życia, lepsze samochody, nie trzeba kraść by mieć na chleb. A w Polsce na odwrót ;)
Jeśli ktoś mówi, że w USA i Polska to to samo to chyba nie ma pojęcia o czym mówi.

mateurz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Maj 2013, 12:12:36 »
Jakbym miał wybierać gdzie mam żyć, to wolę chyba Kanadę.

marchewa100

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec 2013, 13:23:05 »
System tak bardzo chce sterować jednostką w USA, że chyba wolałbym umrzeć w dżungli, ale mieć prywatność a nie iluzję prywatności.

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Polska a Ameryka czy Kanada
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec 2013, 13:23:05 »