Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Czy kupowanie płyt to archaizm?  (Przeczytany 3990 razy)

Fanka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Czy kupowanie płyt to archaizm?
« dnia: 10 Styczeń 2013, 16:02:29 »
Powiedzcie, czy jestem jedyną osobą, która jak za starych czasów zamawia sobie płyty w necie ?, czy jest jeszcze ktoś na tym forum, dła kogo płyta jest ważniejsza niż ściągnięta muzyka z itunes czy coś w tym stylu? Widzę już po sklepach, że spotyka się coraz mniej płyt, zazwyczaj znajduje się jakieś stare płyty, które „muszą” się sprzedać. Z nowości trudno coś znaleść. W sumie tylko dla tego zamawiam je w amazonie, bo tak znajdę zawsze to, czego szukam. Oczywiście, że sobie czasami ściągnę jakąś piosenkę na itunes, szczególnie, jak mi się nie podoba cały album, ale poza tym wolę płyty. Co nie znaczy, że nie idę z czasem, bo płacę za nie np. paysafecard, co znowu jest znakiem, że korzystam z nowoczesnych systemów płatności. A jak jest z Wami? Bardzo jestem ciekawa, co wy wolicie! Pozdrawiam i do usłyszonka.

Wenesmee

  • Gość
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2013, 16:17:43 »
Jeśli chodzi o kupno płyt - to kupuję tylko tych artystów których lubię, a inne pojedyncze jednostki  - to tak powiem.. ściągam nielegalnie ;)

Viridiana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
    • mój tumblr
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2013, 17:41:19 »
Płyty są drogie, więc jestem zmuszona do ściągania. Poza tym nie używam odtwarzaczy cd tylko telefonu do słuchania muzyki więc wygodniej jest mi ściągnąć muzykę niż mieć płytę dla samego faktu jej posiadania
 
you smile at the hope they call despair

kiedyś sobie byłam Kalleye :P

Santana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2013, 15:08:08 »
Płyty są drogie, więc jestem zmuszona do ściągania. Poza tym nie używam odtwarzaczy cd tylko telefonu do słuchania muzyki więc wygodniej jest mi ściągnąć muzykę niż mieć płytę dla samego faktu jej posiadania

Trochę mnie to śmieszy co piszesz.Płyty są drogie w naszym kraju niestety,ale kupując płytę doceniasz artystę...to co z tego,że sciągniesz to 20GB płyt różnych artystów,których piosenek po 3 miesiącach nie będziesz pamiętać. W końcu je wyrzucisz do śmieci.A tak to kupisz płytę, kurzy Ci się na półce,ale jak na nie spojrzysz to czujesz te sentyment i chętnie odtworzysz to "niespotykane" odtwarzanie CD. Zapoznaj się z iTunes ^^ Uważasz,że jeśli jesteś fanką np.Rihanny i ściągniesz jej płytę w 2minutki to jesteś według niej uczciwa :) Nie - nie mówię tu tylko o Tobie,bo jak wiemy teraz wszyscy tak robią niestety. Ale taka jest smutna rzeczywistość. Warto być świadomym tego ! Pozdrawiam :)
Being part of something special makes you special

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2013, 12:41:00 »
Zgadzam się z opinią Santany. Dla mnie kupno płyty jest jak rytuał - szczególnie gdy jest to krążek mojego ukochanego artysty. Wbrew pozorom wydawnictwa nie są AŻ tak drogie, tym bardziej, że jest coś takiego jak "Zagraniczna płyta. Polska cena". Sama posiadam kolekcję kilkudziesięciu CD i jestem z niej dumna. Mimo nakładów pieniężnych na tę kolekcję wydanych, nigdy nie wymieniłabym ich na coś innego. Poza tym zakupienie albumu "na żywo" to wspieranie artysty!

Drew

  • Gość
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń 2013, 13:00:41 »
Ja kupuję płyty CD i kupuję również w iTunes :D Płyty CD kupuję tylko tych bez których nie mogę żyć :)

Fanka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2013, 16:01:48 »
 Super Santana, jestem Twojego zdania! Niestety jak każdy by tak myślał, że płyty są drogie, to by piosenkarze przecież splajtowali...chociaż o ile wiem, to oni na płytach i tak nie zarabiają majątku. Zresztą co robicie, jak Wam się np.komputer zepsuje,? czy dostaniecie wirusa? Wtedy giną też wszystkie Wasze piosenki z itunes. Dla mnie jest jednak ważniejsze kupowanie płyt ,niż sciaganie. A gdzie Ty Santana kupujesz zazwyczaj płyty? Pozdrawiam! i do usłyszonka. :)

Santana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2013, 17:29:04 »
No może nie zarabiają majątku takiego jaki by chcieli :) Ale wkładają w to swoją ciężką prace i liczą,że fani je jednak kupią. Bo to nie miałoby sensu inaczej. Nie rozumiem twojego pytania? W momencie gdy mam piosenki na kompie,a komputer mi się zepsuje ? Czy jak mi się komputer zepsuje i nie mam dostępu do iTunes?
- jeśli to pierwsze to nie ma z tym problemu bo zazwyczaj wrzucam to na jakiś przenośnik do odtwarzania,przecież robi się kopie zapasowe itp.? Jeśli wiesz,że siada Ci często komputer to wrzucasz to na pendrive. Nie mam pojęcia,ale nie czarujmy się teraz jest mnóstwo kombinacji także myślę,że nie powinnaś mieć z tym problemu ;)
- jeśli chodzi Ci do dostęp do iTunes, to tak samo jak wyżej - teraz masz dostęp do internetu WSZĘDZIE także nic więcej do dodania.

Aaa i jeszcze, ściągając z iTunes nie koniecznie musisz zasysać na komputer ?

Sklepy internetowe,empik,MediaMarkt
Being part of something special makes you special

Fanka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2013, 11:56:57 »
Oczywiście - w sumie masz rację, chciałam jeszcze znaleźć jeden argument przeciwko sciąganiu muzyki, ale mi nie wyszło. Bardzo by mnie cieszyło, gdyby było więcej zwolenników płyt. Sama widzę po sklepach, że trudno znaleźć już te płyty, które kiedyś zawsze były dostępne....zastanawiam sią też, czy to kiedyś zupełnie upadnie?  jak np. stało się z płytami winylowymi..? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?. Pozdrawiam.

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2013, 16:49:23 »
Wszystko spoko, ale jakbym chciał kupić wszystkie płyty, których słucham to mieszkałbym pod mostem hahaha ! Prawda jest taka, że w PL ludzi na to nie stać dlatego kupuję tylko płyty tych artystów, którymi naprawdę się jaram.

celeBRYTA

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Britney Spears
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2013, 17:18:01 »
Ja kupuję płyty Britney i Rihanny

celeBRYTA

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Britney Spears
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2013, 18:19:50 »
Płyty są drogie, więc jestem zmuszona do ściągania. Poza tym nie używam odtwarzaczy cd tylko telefonu do słuchania muzyki więc wygodniej jest mi ściągnąć muzykę niż mieć płytę dla samego faktu jej posiadania

Nie powiedziałbym, że są strasznie drogie.. czesto w empiku są mega promocje ostatnio można było np. kupić 3 albumy za 60zł, czyli 20zł za szt. Też są wyprzedaże i wszystkie eco kosztują 16,99zł. to też nie za duża cena. Jedynie nowości są droższe ale to wiadomo, po pół roku można dostać w okolicach 30zł wybraną płytkę.

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2013, 00:21:00 »
Płyty są drogie, więc jestem zmuszona do ściągania. Poza tym nie używam odtwarzaczy cd tylko telefonu do słuchania muzyki więc wygodniej jest mi ściągnąć muzykę niż mieć płytę dla samego faktu jej posiadania

Nie powiedziałbym, że są strasznie drogie.. czesto w empiku są mega promocje ostatnio można było np. kupić 3 albumy za 60zł, czyli 20zł za szt. Też są wyprzedaże i wszystkie eco kosztują 16,99zł. to też nie za duża cena. Jedynie nowości są droższe ale to wiadomo, po pół roku można dostać w okolicach 30zł wybraną płytkę.

Wiesz po pół roku to już pewnie płyta mi się zdąży znudzić XD
Zresztą zależy też od podejścia ja praktycznie całą moją kasę wydaję na ciuchy ewentualnie koncerty.

V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2013, 00:32:17 »
Nie oszukujmy się, płyty nie kosztują 30 zł. No chyba, że są to polskie gówna za przeproszeniem. Zagraniczne kosztują czasami nawet po 70 zł. Sama nie umiem określić swojego stanowiska. Kupiłam w życiu jedną płytę. JEDNĄ. Dlaczego? Ponieważ szanuję i kocham twórczość Pixie Lott. Planuję także kupić i Little Mix, ale czekam na jej premierę w Polsce. No mniejsza o to. Teraz kwestia kupowania całej płyty dla jednego utworu. Jaki to ma sens? Żaden. Oczywiście jest iTunes i inne bzdety, jednak taniej wychodzi kupienie całej płyty, niż pojedynczych piosenek. Poza tym, nie kupię dla przykładu utworu Rihanny (który akurat mi się spodobał), bo nie mam zamiaru finansować jej, aby ona miała się za co naćpać. Bez urazu dla fanów. I moim zdaniem trzeba to wszystko traktować osobiście. Jeden ma całą kolekcję kupionych albumów, inny wszystkie ściągnięte w torrentów.

V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2013, 00:33:14 »
Wszystko spoko, ale jakbym chciał kupić wszystkie płyty, których słucham to mieszkałbym pod mostem hahaha ! Prawda jest taka, że w PL ludzi na to nie stać dlatego kupuję tylko płyty tych artystów, którymi naprawdę się jaram.

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Czy kupowanie płyt to archaizm?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2013, 00:33:14 »