Nasze zainteresowania > Dyskusja ogólna

Stolarz - przeszłość czy przyszłość?

(1/5) > >>

Fanka:
W sumie pytanie jak w temacie. Ciekawi mnie jakie jest zdanie forumowiczów, na temat zawodu Stolarza? Czy w dzisiejszych czasach ma on  rację bytu, czy jeśli ktoś chce nim np zostać - to czy to dobry pomysł, czy strata czasu?.

PA_BLO:
Heh, pytanie w 100% trafione do naszych forumowiczów :p A tak na serio, to zależy każdego indywidualnie. Jeżeli ktoś ma spore aspiracje i chce daleko zajść to wiadomo, że tego typu zawody będzie omijał i stawiał na coś bardziej prestiżowego. Z kolei osoby, które chcą tylko dorobić się jakiegokolwiek zawodu będą wybierać takie na jakie jest obecnie zapotrzebowanie na rynku pracy. A wiadomo, że sporo fachowców wyjechało z Polski do innych krajów europejskich, bo tu w kraju nikt nie szanuje pracy (zwłaszcza Ci na wysokich pozycjach). Dlatego też uważam, że taki zawód jak stolarz ma rację bytu, ale tylko w gronie osób potrzebujących pilnego zatrudnienia nawet w branży prac fizycznych a takich stanowisk pracy nigdy za wiele.

Skye:
Wydaje mi się, że zależy to też od miejsca zamieszkania, bo np. górnik na mazurach to średni pomysł;-)
No i pytanie czy rzeczywiście chce się być tym stolarzem, bo jeśli to ma być wykształcenie zdobyte tylko po to by było cokolwiek, to po co?
Z nieco innej beczki - mam koleżankę, która poszła do zawodówki, bo lubi gotować i piec (zawód - cukiernik). Wszyscy się z niej śmiali, a ona realizowała marzenia. Aktualnie skończyła jeszcze uzupełniające technikum i zdała maturę;p I pracuje w zawodzie, ale chciałaby coś otworzyć własnego.

Milady:
oczywiscie ze stolarz ma racje bytu, moze nawet bardziej niz kiedykolwiek wcześniej, przy wspolczesnym nacisku na posiadanie tytulu mag. coraz bardziej brakuje ludzi ktorzy gotowi sa parać się jakims rzemieśliniczym zawodem..przez to jest ich coraz mniej i tez nizle zarabiaja, ale stolarka to dosc specyficzna branża, jak malarz idzie na fuche, to mu potrzebna farba i walek a stolarz musi miec napoczatku do dyspozcji sprzet, który jest dość drogi

Skye:
no ,ale z drugiej strony jak się jest stolarzem i ma się jakiś taki hm, designerski zmysł? to można nieźle zarobić, bo ludzie cenią sobie praktyczne ale  niespotykane pomysły :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej