Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Ankieta

Trzeba walczyć z kopiarstwem?

tak
25 (89.3%)
nie
3 (10.7%)

Głosów w sumie: 27

Autor Wątek: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna  (Przeczytany 9144 razy)

Amy

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • fb.com/DouxDesign
Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« dnia: 17 Marzec 2012, 19:07:49 »
OD Skye: Temat zaczął się od  niemiłego odkrycia: http://www.forum.fan-strefa.pl/index.php/topic,2527.0.html   Ta oto osoba udostępniła cudzy kod, mówiąc, że jest jej i w dodatku pozwoliła go edytowac innym. Czy to jest fair?  No i zaczęła się ożywiona dyskusja...
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2012, 00:36:11 wysłana przez Skye »




Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2012, 22:47:49 »
nie jestem wściekła. jestem ku... wku...!  Widząc taką bezczelność z storny udostępniającego czuję się tak jakby to był mój kod. Zaraz się z tym kurde rozprawię!!!
true story ;/ nie dość że zarypią ci kod to jeszcze go rozprowadzają jak swój ...

Amy

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
    • fb.com/DouxDesign
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2012, 22:48:32 »
To to jest w końcu kod Evana czy Chavnelle? Bo chciałabym w stopce napisać czyj kod.




Camille

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 16
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • CreativeDezign.pl
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2012, 22:49:16 »
Dzięki alison się dowiedziałem bo mi nie pasiło po stylu czcionek i wogłule zajżałem w kod i identyko co avril. To jest żałosne. Najbardziej żal Evana bo to jego kod a teraz każdy ma do niego dostęp.


Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2012, 22:52:19 »
KOD EVANA!  w całości. a ta cała chacośtam  skopiowała, zmieniła podpis na dole i nic więcej:/
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Camille

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 16
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • CreativeDezign.pl
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2012, 22:54:03 »
Można się domyśleć bo ma avril w awku...


PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień 2012, 22:56:21 »
No to nieźle, co teraz wyprawia się na forum. Najlepiej będzie jak nikt nic nie będzie udostępniał dla reszty bo wiadomo jak to się skończy. Evan nie chciał udostępnić (i dobrze zrobił) to ktoś sam sobie wziął. chavnelle ledwo co pojawiła się na forum a już handluje kradzionymi kodami. Uwielbiam takich hipokrytów, piszą że ich a dobrze wiedzą że kradzione i wciskają ciemnotę. My na forum nie jesteśmy od dzisiaj i dobrze wiemy kogo na co stać.
Do you want more?


Camille

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 16
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • CreativeDezign.pl
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień 2012, 22:59:42 »
Najgorsze że kod jest w obiegu + na 4 stronach ja bym apelował do admina do usunięcia kodu z tych widocznych stron.


PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:04:10 »
Najgorsze że kod jest w obiegu + na 4 stronach ja bym apelował do admina do usunięcia kodu z tych widocznych stron.
Dokładnie, najgorsze jest to że teraz pięknie łańcuszkiem ten kod będzie przekazywany z dysku na dysk - a jak trafi na starszz czy też fanfusion to już nie będziemy mieć na to wpływu. Kurczę, trzeba jakieś dodatkowe zabezpieczenia wprowadzić na strony, aby wyszukiwarki itp. nie zezwalały na podgląd kodu.
Do you want more?


Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:04:55 »
Najgorsze że kod jest w obiegu + na 4 stronach ja bym apelował do admina do usunięcia kodu z tych widocznych stron.
Popieram. Sądzę, że każdy grafik powinien mieć w sobie empatię na takie sprawy a finał jest taki, że tylko ja, Kamil, Pablo i poszkodowany Evan nie mamy tego gdzieś. Ludzie pomyślcie jakbyście robili coś długo, napracowali się nad tym a za chwile wchodzicie w jakąś stronkę a tam Wasza praca z dopiskiem "bierzcie i pobierajcie z tego wszyscy". Byłoby Wam miło? Zastanówcie się na przyszłość też, czy nie warto czasem sprawdzić źródła z którego pochodzi niby "kod- gotowiec".  Dziwne, że mamy osobnika, który nie ma strony z grafiką, nie robił nic na zamówienie a nagle Wam oferuje super szablon za free dla wszystkich. No ale większość woli nie zastanawiać się tylko ściągać i ściągać i podawać innym ,bo przecież wszyscy będziemy zajebistymi designerami prawda? zrobimy milion szbalonikufff na cudzym kodzie, w którym jedynie z ledwością potrafimy zmienić kolor i żeby było fajniej zerżniemy pół grafiki od kogoś, bo przecież trzeba być fajnym. Może kopiowanie rzeczywiście jest w modzie?  . Powtarzam wszystkim, ktorzy raczą to przeczytać - wczujcie się w kogoś...
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2012, 23:07:22 wysłana przez Skye »
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

claire

  • Gość
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:07:12 »
Najgorsze że kod jest w obiegu + na 4 stronach ja bym apelował do admina do usunięcia kodu z tych widocznych stron.
Popieram. Sądzę, że każdy grafik powinien mieć w sobie empatię na takie sprawy a finał jest taki, że tylko ja, Kamil, Pablo i poszkodowany Evan nie mamy tego gdzieś. Ludzie pomyślcie jakbyście robili coś długo, napracowali się nad tym a za chwile wchodzicie w jakąś stronkę a tam Wasza praca z dopiskiem "bierzcie i pobierajcie z tego wszyscy". Byłoby Wam miło? Zastanówcie się na przyszłość też, czy nie warto czasem sprawdzić źródła z którego pochodzi niby "kod- gotowiec".  Dziwne, że mamy osobnika, który nie ma strony z grafiką, nie robił nic na zamówienie a nagle Wam oferuje super szablon za free dla wszystkich. No ale większość woli nie zastanawiać się tylko ściągać i ściągać. Powtarzam wszystkim, ktorzy raczą to przeczytać - wczujcie się w kogoś...

ja już się spotkałam z kopiowaniem i mam mieszane uczucia dlatego też JA udostępniałam SWÓJ kod do galerii i postanowiłam skasować bo to jest śmieszne.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:08:14 »
Jakby mi ktoś ukradł autorski kod, to rzeczywiście poczułbym się mega oszukany i okradziony. Tym bardziej, że pozbawił mnie tego jakiś amator webdesignu.
Do you want more?


Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:09:12 »
Najgorsze że kod jest w obiegu + na 4 stronach ja bym apelował do admina do usunięcia kodu z tych widocznych stron.
Popieram. Sądzę, że każdy grafik powinien mieć w sobie empatię na takie sprawy a finał jest taki, że tylko ja, Kamil, Pablo i poszkodowany Evan nie mamy tego gdzieś. Ludzie pomyślcie jakbyście robili coś długo, napracowali się nad tym a za chwile wchodzicie w jakąś stronkę a tam Wasza praca z dopiskiem "bierzcie i pobierajcie z tego wszyscy". Byłoby Wam miło? Zastanówcie się na przyszłość też, czy nie warto czasem sprawdzić źródła z którego pochodzi niby "kod- gotowiec".  Dziwne, że mamy osobnika, który nie ma strony z grafiką, nie robił nic na zamówienie a nagle Wam oferuje super szablon za free dla wszystkich. No ale większość woli nie zastanawiać się tylko ściągać i ściągać. Powtarzam wszystkim, ktorzy raczą to przeczytać - wczujcie się w kogoś...

ja już się spotkałam z kopiowaniem i mam mieszane uczucia dlatego też JA udostępniałam SWÓJ kod do galerii i postanowiłam skasować bo to jest śmieszne.
Ja równiez z tego jestem wyleczona. Udostępniłam szablon wp, a jak  zwróciłam pewnej lasce  uwagę, że moj kod nie ma służyc jej na zarabianiu i nie zezwalam przeciez by na moim kodzie zakładała sobie stronę z designem to jeszcze na mnie najechała, że jak ja ją mam prawo oskarżać? I bądz tu kur... dobrym.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Camille

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 16
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • CreativeDezign.pl
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:09:54 »
Ja tutaj spożądze liste stron na którym znalazł się ten kod. I apelujmy do admina o usuniecie go ze stron.
http://cutedesign.cba.pl/portfolio/
http://imadonna.pl/gallery/
http://lanadelray.fan-strefa.pl/galeria

Oczywiście http://chavnelle.cba.pl/ lecz nie da rady usunąć bo to hosting cba.pl
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2012, 23:13:18 wysłana przez Camille »


claire

  • Gość
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:12:09 »
Ja tutaj spożądze liste stron na którym znalazł się ten kod. I apelujmy do admina o usuniecie go ze stron.
http://miuosh.fan-strefa.pl/galeria/
Galerię tą ja kodowałam ale na podstawie innego kodu. Niby taki sam?

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:12:09 »