Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Prace Maggie  (Przeczytany 2213 razy)

Mathilda

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Prace Maggie
« dnia: 18 Sierpień 2012, 11:24:27 »
Hej! Jestem Maggie i z góry przepraszam, że musicie oglądać ten nagłówek, ponieważ jest beznadziejny. To moja pierwsza praca w photoshopie, dlatego dopiero uczę się tego programu.

http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=1D2P

No i mam do Was kilka pytań:
- polecicie jakieś przydatne czcionki co nagłówków?
- jakie akcje uzywacie do zdjęć? ja szukalam ale nie znalazłam nic ciekawego.
- chciałabym wykorzystywać textury do nagłówków, ale nie wiem jak ich używac? na zdjecia, czy do tła?
- jak usunąć tło ze zdjęcia? żeby wyszło takie jak siedząca Sel? tego nie robiłam ja tlykoe jest z offcial psds
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2012, 11:27:25 wysłana przez maggie »

Normal people scare me

Adorn

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2012, 11:56:23 »
jak na początek jest nawet spoko ;D pobaw się płaskorzeźbą, cieniami, złobieniem, cieniem wewnętrzym itp. bo zdj wyglądają płasko. Duzo czcionek znajdziesz na tym forum i do nich również musisz zastosować cienie, plaskorzezbe itp xD Akcje tez tutaj znajdziesz ;d no i na Twojej pracy zabrakło menu ;D a ta siedząca selena jest niewyraźna. ;D W gradiencie w tle moglas dac kolory na odwrót ;DD mam nadzieje, ze zrozumiałaś moją wypowiedź, bo czasami pisze niezrozumiale ;DD

duumbhead

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień 2012, 22:54:59 »
Płasko i jeszcze raz płasko! :) Czcionka w adresie do wymiany, tak samo jak i kolor, brakuje menu  ??? i ta Selena siedząca nie pasuje mi, w ogóle nie lubię jak miesza się zdjęcia. Jak wybrałaś sesję z Vogue to mogłaś tylko jej się trzymac ;)

we will always love you Cory ♥

Aga

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2012, 10:21:23 »
Ogólnie nagłówek spoko ale, stosuj się do rad dziewczyn.

Karen

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2012, 12:36:19 »
Jest za płasko. Załamało to do końca,że pomieszałaś sesję? Czcionka za płaska, pobaw się opcjami mieszania. Zawsze do pracy wybieraj 3 kolory na których będziesz bazować ; )
Wszystko siedzi w twojej głowie.

pati

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2012, 11:49:27 »
Prawda.. Jest płasko, to zdjęcie sel na twiterze itd kompletnie nie pasuje bo sesja jest w zupełnie innym stylu niż ta co masz w kwadratach. Jak dla mnie to te kwadraty są za duże a no i zdjecie źle wycięte.. a poza tym jak na początek to nieźle ;)

Mathilda

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2012, 13:00:37 »
Dzięki za wszystkie opinie :) Tutaj jest kolejna praca :) Na początku miałam pomysł, ale później nie wypalił, więc prace jest chyba trochę pusta.
http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=QUDF

Normal people scare me

Adorn

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpień 2012, 13:06:25 »
zdjęcia sel są płaskie. Menu również. Zmieniłabym czcionke w nawigacji na jakąś zwykłą i zmniejszyła ją ;d usunęłabym te poziome linie z menu. Zmieniłabym efekty czcionek itp. to zdjęcia na której jest napisane "galeria zdjęć" wgl mi nie pasuje.


Ps. tak wiem pisze niezrozumiale ;d

Mathilda

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpień 2012, 13:09:13 »
A co mam zrobić, żeby zdjęcie nie było płaskie? Próbowałam coś pozmieniać w opcjach mieszania, ale najwidoczniej nie wyszło. Jakiej czcionki użyłabyś w menu? co do efekty czcionek, to chodzi o te w nawigacji?

Normal people scare me

Adorn

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sierpień 2012, 13:12:08 »
A co mam zrobić, żeby zdjęcie nie było płaskie? Próbowałam coś pozmieniać w opcjach mieszania, ale najwidoczniej nie wyszło. Jakiej czcionki użyłabyś w menu? co do efekty czcionek, to chodzi o te w nawigacji?

Dać cień wewnętrzny, cień, płaskorzeźbe itp. W menu uzyłabym Century Gothic, Museo 300 lub Arial Narrow i ewentualnie Georgie ;D Chodziło mi np. o nazwe strony.

Mathilda

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpień 2012, 13:19:30 »
A co mam zrobić, żeby zdjęcie nie było płaskie? Próbowałam coś pozmieniać w opcjach mieszania, ale najwidoczniej nie wyszło. Jakiej czcionki użyłabyś w menu? co do efekty czcionek, to chodzi o te w nawigacji?

Dać cień wewnętrzny, cień, płaskorzeźbe itp. W menu uzyłabym Century Gothic, Museo 300 lub Arial Narrow i ewentualnie Georgie ;D Chodziło mi np. o nazwe strony.

Tzn. ja próbowałam 'pobawić się' z cieniem, czy płaksorzeźbą, ale za bardzo mi nie wyszło. Następnym razem uzyje jednej z tych czcionek. Żeby menu nie było płaskie to mam robić to sam, co ze zdjęciami? Jeśli chodzi o czcionkę w nazie strony, to nalożyłam dwie na siebie, jedną jaśniejszą a drugę ciemniejsza. Na czym polegają te efekty czcionek. Przepraszam, że ciągle pytam, ale 'grafikuję' dopiero od tygodnia. :)

Normal people scare me

Adorn

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2012, 13:30:50 »
We wszystkim chodzi mi o cienie, płaskorzeźby itp ;D

Mathilda

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpień 2012, 10:11:09 »
OK. dzięki za wszystkie rady. Postaram sie poprawić :)

Normal people scare me

sterlend

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpień 2012, 11:04:16 »
http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=QUDF - nie podoba mi się to kółko z Seleną Gomez i napis w nim. Nawigacja jest do wymiany całkowicie - daj do niej jakieś efekty, zmień czcionkę i pomniejsz ją. jesli chodzi o zdjęcia to nie pasuję one do siebie nawzajem - daj zdjęcia z jednej sesji. Po za tym w nagłówku jest błąd - " odwiedź nawięszką w Polsce galerię ze zdjęciami artystki ". Fajnie zagospodarowałaś miejsce, jednak za płasko ....

Karen

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Sierpień 2012, 17:16:28 »
Zacznijmy od pasku nawigacji - do wymiany. Takiej czcionek w nawigacji się nie używa! Polecam Century Gothic do nawigacji i innych "informacji" tego typu. Wgl brak efektu na pasku nawigacji, kółkach nad nawigacją. tam gdzie masz o galerii i Twitterze wgl nie widzę cienia na napisach. Kolory nie za bardzo pasują. Życzę weny, czekam na kolejne Prace. mam nadzieje,że chodź z malutką poprawą  :)
Wszystko siedzi w twojej głowie.

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Prace Maggie
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Sierpień 2012, 17:16:28 »