Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Jak to zrobić?  (Przeczytany 3531 razy)

Naughty

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 9
    • Zobacz profil
Jak to zrobić?
« dnia: 24 Grudzień 2010, 22:31:20 »
Czy może ktoś mi pomóc? Jakie efekty dodać do napisu, by uzyskać taki efekt jak tu:
http://img573.imageshack.us/img573/8029/25108622.png

Z góry dzięki za pomoc.
PHOEBE-TONKIN.FAN-STREFA.PL | DDLOVATO.PL | ARIANA-GRANDE.FAN-STREFA.PL [wkrótce]

FactoryBoy

  • Fan Strefowicz
  • ******
  • Wiadomości: 1344
  • Reputacja: 21
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Last.fm
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2010, 22:34:54 »
wystarczy pobawić się odpowiednio cieniem wewnętrznym (inter shadow) a kolor napisu powinien być bardzo podobny do tła

Naughty

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 9
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień 2010, 22:56:10 »
Nic mi nie wychodzi, czy mógłby ktoś podać dokładniejszą instrukcję?
PHOEBE-TONKIN.FAN-STREFA.PL | DDLOVATO.PL | ARIANA-GRANDE.FAN-STREFA.PL [wkrótce]

Drew

  • Gość
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudzień 2010, 23:13:31 »
Ja używam żłobienia :)

Naughty

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 9
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2010, 09:49:47 »

A macie jakąś stronę z instrukcją na ten napis?
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2010, 10:20:02 wysłana przez Naughty »
PHOEBE-TONKIN.FAN-STREFA.PL | DDLOVATO.PL | ARIANA-GRANDE.FAN-STREFA.PL [wkrótce]

FactoryBoy

  • Fan Strefowicz
  • ******
  • Wiadomości: 1344
  • Reputacja: 21
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Last.fm
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień 2010, 11:55:18 »
Nie oczekuj że jeśli chodzi o PS będziesz miała wszytko podane na tacy, trochę inwencji twórczej. Stosuj metodę prób i błędów to najlepszy sposób ;)

Lolly

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
    • Harry Styles Fan
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2011, 19:11:19 »
Ja zazwyczaj robię Soft Light - tylko kolor musi być czarny żeby dobrze wyszło , Inner Shadow itp

sterlend

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Sierpień 2012, 14:56:01 »
Czy ktoś mi powie jak używać koloryzacji PSD ? bo kiedy ściągam akcję psd, otwieram ap, przeciągam psd na ikonkę, która ma mieć tę koloryzację i albo mi się zdjęcie tylko rozświetla, a psd jest zupełnie inny albo przeciąga mi się samo zdjęcie bez koloryzacji.. ja jestem początkująca także bardzo bym prosiła o pomoc..

Aga

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Sierpień 2012, 15:13:44 »
Akcje wgrywasz do:
App -> PhotoShop -> Prestes -> Actions w formacie .atn
Potem odpalasz AP i wciskasz F9.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Sierpień 2012, 17:28:04 »
Czy ktoś mi powie jak używać koloryzacji PSD ? bo kiedy ściągam akcję psd, otwieram ap, przeciągam psd na ikonkę, która ma mieć tę koloryzację i albo mi się zdjęcie tylko rozświetla, a psd jest zupełnie inny albo przeciąga mi się samo zdjęcie bez koloryzacji.. ja jestem początkująca także bardzo bym prosiła o pomoc..
Ada wytłumaczyła Ci jak wgrywać gotowe akcje, ale Tobie raczej nie o to chodzi tylko o PSD. Ja jak pobieram koloryzację w PSD i jak te wszystkie warstwy z ustawieniami nie są spakowane w grupę tylko jako osobne warstwy, to lepiej jest stworzyć sobie grupę (chyba 5 ikonka od lewej strony w oknie warstw na dole - powinien być taki folder) i odpowiednio poprzeciągać warstwy do tego utworzonego katalogu BEZ ZDJĘCIA PODSTAWOWEGO i wtedy ten cały katalog przeciągasz sobie na swoja fotkę. Masz wtedy pewność, że żadnej warstwy nie pominęłaś. Tylko zwracaj uwagę na kolejność przeciąganych warstw do grupy.
Do you want more?


sterlend

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień 2012, 13:19:59 »
Powie mi jak ktoś jak zrobić taki napis ?
http://s6.ifotos.pl/img/wwwupload_rqxexqe.png

próbowałam wiele razy coś skrobać w AP z tym napisem, ale niestety wychodzi mi zupełnie co innego ..

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpień 2012, 13:40:33 »
Powie mi jak ktoś jak zrobić taki napis ?
http://s6.ifotos.pl/img/wwwupload_rqxexqe.png

próbowałam wiele razy coś skrobać w AP z tym napisem, ale niestety wychodzi mi zupełnie co innego ..
musisz się pobawić cieniami. ja bym dała zewnętrzny na maksymalnie 3 pixele i ledwo widoczny, wewnętrzzny mocniejszy ale rozmyty, światło wewnętrzne tak na 20 pixeli ciemniejszy odcień od koloru czcionki, fazę i płaskorzeźbę na 1px albo 0px i też ledwo widoczny:) no trzeba kombinowac bo to różnie wychdozi, zależy jaki kolor czcionki będziesz mieć
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

sterlend

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sierpień 2012, 14:10:14 »
dz
Powie mi jak ktoś jak zrobić taki napis ?
http://s6.ifotos.pl/img/wwwupload_rqxexqe.png

próbowałam wiele razy coś skrobać w AP z tym napisem, ale niestety wychodzi mi zupełnie co innego ..
musisz się pobawić cieniami. ja bym dała zewnętrzny na maksymalnie 3 pixele i ledwo widoczny, wewnętrzzny mocniejszy ale rozmyty, światło wewnętrzne tak na 20 pixeli ciemniejszy odcień od koloru czcionki, fazę i płaskorzeźbę na 1px albo 0px i też ledwo widoczny:) no trzeba kombinowac bo to różnie wychdozi, zależy jaki kolor czcionki będziesz mieć

okej, dzięki, pokombinuję coś i może mi wyjdzie ( :

Aga

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Sierpień 2012, 14:49:08 »
Czy ktoś mi powie jak używać koloryzacji PSD ? bo kiedy ściągam akcję psd, otwieram ap, przeciągam psd na ikonkę, która ma mieć tę koloryzację i albo mi się zdjęcie tylko rozświetla, a psd jest zupełnie inny albo przeciąga mi się samo zdjęcie bez koloryzacji.. ja jestem początkująca także bardzo bym prosiła o pomoc..
Ada wytłumaczyła Ci jak wgrywać gotowe akcje, ale Tobie raczej nie o to chodzi tylko o PSD. Ja jak pobieram koloryzację w PSD i jak te wszystkie warstwy z ustawieniami nie są spakowane w grupę tylko jako osobne warstwy, to lepiej jest stworzyć sobie grupę (chyba 5 ikonka od lewej strony w oknie warstw na dole - powinien być taki folder) i odpowiednio poprzeciągać warstwy do tego utworzonego katalogu BEZ ZDJĘCIA PODSTAWOWEGO i wtedy ten cały katalog przeciągasz sobie na swoja fotkę. Masz wtedy pewność, że żadnej warstwy nie pominęłaś. Tylko zwracaj uwagę na kolejność przeciąganych warstw do grupy.

Ada?
Ja mam na imię Agnieszka ale, mówi się Aga :D

sterlend

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpień 2012, 12:58:59 »
wie ktoś może jak zaokrąglić rogi w nawigacji ?
http://zapodaj.net/a7b7de50742a9.png.html

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Jak to zrobić?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpień 2012, 12:58:59 »