Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Doctor Who  (Przeczytany 1060 razy)

Kalleye

  • Gość
Doctor Who
« dnia: 12 Maj 2011, 19:38:08 »

Cytuj
"Doctor Who" jest brytyjskim serialem science fiction produkowanym i nadawanym przez stację BBC od 1963 r. z przerwami do dziś. W Wielkiej Brytanii osiągnął status kultowego i na stałe wpisał się w brytyjską kulturę. Serial opowiada o tajemniczym, ponad dziewięciuset letnim, nieco dziwacznym, ale niezwykle inteligentnym podróżniku w czasie i przestrzeni, przedstawiającym się po prostu, jako Doktor. Choć wygląda jak zwykły człowiek jest jednym z Władców Czasu z planety Gallifrey. Jako Władca Czasu posiada podwójny układ krwionośny (dwa serca), zdolności telepatyczne oraz bardzo wyczulone zmysły. Najbardziej niezwykłą cechą mieszkańców Gallifrey jest zdolność do regeneracji w chwili śmierci. Władcy Czasu regenerują się (mogą to zrobić tylko dwanaście razy) w innym ciele - zmieniając całkowicie swój wygląd oraz osobowość. Dlatego też, do tej pory postać Doktora zagrało już 10 aktorów, a obecnie BBC emituje nowe odcinki z jego 11 wcieleniem. Doctor podróżuje w T.A.R.D.I.S. czyli Time And Relative Dimensions In Space ( Relatywnie Wymiarowym Pojeździe Czasoprzestrzennym), który jest zarówno wehikułem czasu jak i statkiem kosmicznym. TARDIS Doktora wygląda jak brytyjska niebieska budka policyjna z lat 60. ubiegłego wieku. Ten niecodzienny wygląd jest spowodowany awarią Obwodu Kameleona - niezwykłej właściwości, która sprawia, iż maszyna na zewnątrz zmienia kształt i kolor stosownie do czasu i miejsca, w którym się pojawia. Chociaż z zewnątrz pojazd Doktora wygląda niepozornie, jednak jak nazwa wskazuje, wewnątrz jest dużo większy, co pozwala zabierać mu ze sobą w podróż towarzyszy. Doktor rzadko podróżuje sam - zwykle w towarzystwie jednej, dwóch, ale nie więcej niż trzech osób. Przeważnie są to młode osoby, kobiety, Ziemianki, ale zdarzało mu się podróżować również z przedstawicielami innych planet. Podczas swojego długiego życia oraz niezliczonych podróży Doktor spotkał wielu przyjaciół, ale też i wrogów: Cybermenów, Sycorax'ów, Gelthy, Krillitan itp.

Ogląda ktoś? Znając życie nie, ale po prostu musiałam jako zagorzała fanka umieścić taki temat ;D

Katie

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2011, 20:04:39 »
No ja jestem na pierwszym sezonie, ale to już wiesz xD Ogólnie ja też jestem fanką fantastyki więc jak dla mnie jest genialny :D

Kalleye

  • Gość
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2011, 20:23:13 »
Tak, tak to wiem. Jeszcze trochę przed Tobą aby mnie dogonić :P

Charlotte

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Demi Lovato Polska
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2011, 14:35:32 »
Doctor Who? Znam, znam ;D Nie oglądam tego na bieżąco, ale jak się napatoczę na to na Sci-fi channel to chętnie obejrzę. Ale zaraz, zaraz. Ja oglądałam wersję z nimi:


Różni się to czymś? :) No nie ważne. Fajny serialik, polecam :D

Kalleye

  • Gość
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2011, 16:46:27 »
Doctorem jedynie. Bo Doctor się regeneruje raz na ileś tam sezonów więc się zmienia. Te co ty oglądałaś to mniej więcej 2-4 sezon gdzie miałaś 10 Doctora wraz z towarzyszką/towarzyszami zależnymi od sezonu(ew. w pierwszym sezonie jest jeszcze inny). Od piątego sezonu jest 11 Doctor (ten, którego ja dałam na obrazku) wraz ze swoją ekipą.
Ale tak to jest dokładnie ten sam serial.

Charlotte

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Demi Lovato Polska
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień 2011, 16:54:52 »
Dzięki za odpowiedź, nie dotyczytałam w opisie ;D

Avery

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad 2011, 16:05:32 »
Jak dla mnie świetny :D Jak na razie jestem w połowie trzeciego sezonu.Strasznie mi brakuje Rose.I ogólnie dalej jestem za 9 doktorem ;d

Kalleye

  • Gość
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2011, 17:06:46 »
Spłoń i przepadnij. Rołz to porażka! Poczekaj na jedenastego i jego ekipę. Oni są zajebiści dopiero :D
Już nie mówiąc o samej fabule, gdy pióro dowodzące przejmie Moffat

Avery

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad 2011, 17:19:47 »
Jak dla mnie jest na pewno lepsza od Marthy. Ona mnie tak irytuje.  W sumie nie mogę ocenia jedenastego bo jeszcze nie doszłam do tego. Ale nie wiem czy się przyzwyczaję nie mogę się dalej przyzwyczaić do 10.

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopad 2011, 18:38:17 »
I ogólnie dalej jestem za 9 doktorem ;d
to tak jak i ja

pamiętam jeszcze jak kilkanaście lat temu oglądałam ten serial na TVP <3




Avery

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopad 2011, 19:00:38 »
HIGH FIVE!
To jego fantastic :D

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2012, 23:37:12 »
HIGH FIVE!
To jego fantastic :D
hahan tak!
dla niego wszytko jest Fantastic! <3
szkoda że miał tylko 1 sezon




Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2012, 23:37:12 »