Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare  (Przeczytany 4580 razy)

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare
« dnia: 09 Grudzień 2010, 21:38:46 »

polska okładka jest niesamowicie szpetna

Nowa Trylogia od Cassandry Clare

#1 Mechaniczny Anioł
Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray przekracza ocean w poszukiwaniu brata, jej przeznaczaniem jest Anglia, czasów panowania królowej Victorii, coś przerażającego czeka na nią w Podziemnym Świecie Londynu, gdzie wampiry, czarownicy i inni nadprzyrodzeni ludzie grasują na oświetlonych ulicach. Jedynie Nocni Łowcy, wojownicy pozbywający się demonów z tego świata, utrzymują porządek wśród chaosu.
#2 Mechaniczny Książę(2011)
#3 Mechaniczne Księżniczka (2012)

Książka fajna tak jak DA ale nie lepsza od niej 

Dosoam ciekawostkę dla os. które czytały Dary Anioła- w tej książce pojawiają się osoby które występują w Darach , a jeden z gł. bohaterów jest przodkiem Jace'a :)




panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
Odp: Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2010, 01:02:02 »
rację masz, polska okładka okropna. wygląda jakby jakieś emo tam wkleili.

Gianna

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • HUNGERGAMES.pl
Odp: Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2012, 09:45:51 »
Och, Will, Jem, Tess... Ta seria naprawdę mnie wciągnęła. I fakt pojawia się tu postać, która ma duże znaczenie dla 'Darów Anioła'. Ale w 'Mieście szkła' pojawia się również jedna z głównych postaci, choć przez bardzo krótką chwilę.
Polskie okładki są koszmarne,czasami jest tak również z tłumaczeniem, ale czego się nie zniesie dla Willa i całej ekipy z Londyńskiego Instytutu.
HungerGames.pl
"Hope, it is the only thing stronger than fear. A little hope is effective, a lot of hope is dangerous. A spark is fine, as long as it's contained."

Viridiana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
    • mój tumblr
Odp: Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2012, 22:25:40 »
Uwielbiam tą serię. Chyba nawet bardziej niż The Mortal Instruments :D Nie mogę doczekać się Clockwork Princess, już pilnuje stron by preordera zrobić (tylko najpierw bym się chciała dowiedzieć w której wersji drzewa genealogiczne będą to tą kupię :D). Uwielbiam Willa <3

A polska okładka, faktycznie okropna, chociaż z Clockwork Prince postarali się bardziej jeśli o polską chodzi (tylko szkoda, że Tessa na niej jest).
you smile at the hope they call despair

kiedyś sobie byłam Kalleye :P

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Odp: Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2012, 10:53:37 »
Uwielbiam tą serię. Chyba nawet bardziej niż The Mortal Instruments :D

po przeczytaniu mechanicznego Księcia który był jeszcze lepszy niż 1 cz i przeczytaniu miasta upadłych aniołów który był tragiczny też wolę tą trylogię




Viridiana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
    • mój tumblr
Odp: Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2012, 15:41:23 »
Uwielbiam tą serię. Chyba nawet bardziej niż The Mortal Instruments :D

po przeczytaniu mechanicznego Księcia który był jeszcze lepszy niż 1 cz i przeczytaniu miasta upadłych aniołów który był tragiczny też wolę tą trylogię
Tak zgadzam się, City of Fallen Angels trochę spadło, jednak City of Lost Souls było już lepsze (w każdym razie dla mnie, bo m.in. nie musiałam się już męczyć z tłumaczeniem :D)

Ale nie odbiegając za bardzo od tematu, The Infernal Devices jest jeszcze lepiej napisane niż The Mortal Instruments, no ale ja uwielbiam książki osadzone we wcześniejszych epokach więc :D tylko 99 dni to Clockwork Princess!
you smile at the hope they call despair

kiedyś sobie byłam Kalleye :P

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2012, 15:41:23 »