Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Pusta przestrzeń po czyszczeniu po div'ach.  (Przeczytany 1457 razy)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Pusta przestrzeń po czyszczeniu po div'ach.
« dnia: 29 Kwiecień 2012, 12:37:42 »
Niedawno podczas kodowania szablonu natrafiłem na dość nietypowy problem. Otóż na poszczególnych podstronach często używam div'ów czyszczących po tzw. float:left/right
Sprawa przedstawia się tak: Mam dwa divy, które mają nadane styl "float: left". Po nich jak zawsze używam diva czyszczącego czyli: <div style="clear: both;"></div> Pod tym divem mam umieszczony jeszcze dodatkowy tekst, który rozpisany jest aż do końca strony. Problem polega na tym, że po aktualizacji strona wygląda tak, że po divie czyszczącym następuje przerwa wysokości ok. 450px. Nie mam pojęcia dlaczego, ponieważ kod ten używałem również na poprzednim szablonie i wszystko było ok. Problem pojawił się niedawno. Próbowałem usunąć div czyszczący, ale wtedy tekst pod nim nasuwa się na powyższe ramki. Chcę zwrócić uwagę, że ten problem pojawia się tylko gdy na tych poszczególnych stronach gdzie użyłem tych divów. Ma ktoś pomysł czym może to być spowodowane?
Przykład: http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=4EQW
Do you want more?


Bartel

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 770
  • Reputacja: 83
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Kukiczo.com
Odp: Pusta przestrzeń po czyszczeniu po div'ach.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2012, 13:23:05 »
A spróbuj dać klasę w stylach, zamiast pisać styl w divach daj np class="lewy" i do style dodaj .lewy{float: left;} Nie wiem czy pomoże u cb, ale ja czasami też miałem z tym problem, i teraz wszystkie style divów piszę w css.

No i do kolumnowania w postach Wordpressa polecam wtyczkę WP Easy Columns
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2012, 13:25:20 wysłana przez Bartel »

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Pusta przestrzeń po czyszczeniu po div'ach.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień 2012, 13:26:10 »
A spróbuj dać klasę w stylach, zamiast pisać styl w divach daj np class="lewy" i do style dodaj .lewy{float: left;} Nie wiem czy pomoże u cb, ale ja czasami też miałem z tym problem, i teraz wszystkie style divów piszę w css.

No i do kolumnowania w postach Wordpressa polecam wtyczkę WP Easy Columns
no właśnie chodzi o to, że te dwa divy mają normalnie nadana klasę w stylach. Tylko ten div czyszczący jest ustawiony na style.
Do you want more?


Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Pusta przestrzeń po czyszczeniu po div'ach.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2012, 17:24:18 »
Już zrobione to zamykam XD

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Pusta przestrzeń po czyszczeniu po div'ach.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2012, 17:24:18 »