Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Aleksander Kamiński - Kamienie na Szaniec  (Przeczytany 1507 razy)

Charlie

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • Rachel Anne McAdams Polska
Aleksander Kamiński - Kamienie na Szaniec
« dnia: 05 Grudzień 2011, 21:58:53 »

Myślę, że żadne streszczenie fabuły nie jest tutaj potrzebne. Przypomnę tylko, że jest to książka napisana przez Aleksandra Kamińskiego "Kamyka" na podstawie autentycznych wydarzeń. Opowiada o młodym pokoleniu wojennej Polski (szczególnie uwzględniając Alka, Rudego i Zośkę), która potrafiła "pięknie umierać i pięknie żyć".

Jako że jestem w trakcie czytania tej książki, już po raz drugi, chciałabym się dowiedzieć co o niej myślicie. W sumie może nie tyle o samej książce, co o jej bohaterach, ich postawach, życiu i śmierci.
Ja wypłakałam przy tej książce niezliczoną ilość chusteczek.

Avery

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Aleksander Kamiński - Kamienie na Szaniec
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2011, 15:45:11 »
to dokładnie tak jak ja. Skończyłam ją ostatnio czytać. Gdy była mowa o śmierci Alka i Rudego to myślałam żę od płaczu zaleję cały dom. Natomiast gdy była opisana śmierć Zośki uroniłam kilka łez. Zapewne dlatego, że było tak mało o tym napisane. Osobiście nie byłam co do niej przekonana i na początku mnie nudziła. Ale teraz na pewno jeszcze kiedyś ją przeczytam :D

Ellie

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Aleksander Kamiński - Kamienie na Szaniec
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2011, 19:11:16 »
Właśnie leży u mnie w domu, niedługo będę czytała, bo to moja lektura. Mam nadzieję, ze mi się spodoba. Osobiście bardzo polubiłam Zemstę , Romea i Julię, a nawet Skąpca, chociaż poslka ekranizacja, jestna poczatku jakaś dzika, tj. Walery jest jakiś bardzo "napalony" na Elize ;D widzieliscie ją moze?

gosiunia210

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Aleksander Kamiński - Kamienie na Szaniec
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2012, 20:29:26 »
nie tak dawno mój profesor mówil że był studentem tego pana. bylam w szoku...

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Aleksander Kamiński - Kamienie na Szaniec
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2012, 20:29:26 »