Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Ankieta

Trzeba walczyć z kopiarstwem?

tak
25 (89.3%)
nie
3 (10.7%)

Głosów w sumie: 27

Autor Wątek: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna  (Przeczytany 9150 razy)

Karen

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:24:58 »
Również pochodziłam z onetu ( przeszłam tu w listopadzie 2011 roku ) strasznie mi zależało mi, aby nauczyć się kodować, czytałam godzinami poradniki, ale zrozumiałam,że do kodowania trzeba mieć talent. Z Każdym dniem coś umiem,a le to dzięki własnej pracy, z której jestem dumna. Nie obchodzi mnie to,że nie umiem kodować, czy robić grafikę. Wolę sama dojść do swojego sukcesu niż skopiować. Fakt Amy źle zrobiła, ale czasu nie zawróci, lepiej teraz położyć się spać, a jutro wszystko na spokojnie wyjaśnić gdzie emocje opadną.
Wszystko siedzi w twojej głowie.

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:26:23 »
A ja przepraszam, że się wtrącę, ale robicie tragedie na skalę światową.Rozumiem, zrobiły obydwie źle, skopiowały kod, cudzą prace, jedna się przyznała i przeprosiła, drugą ty Skye zbanowałaś koniec sprawy.Nie ma potrzeby dalej tego ciągnąć bo nic nie wskóracie, a jeśli nie chcecie żeby kopiował ktoś waszą pracę nie wstawiajcie darmowych szablonów czy kodowania bo zawsze znajdzie się ktoś kto to zerżnie od was, tak już jest.
życze Ci by tak się Tobie stało:))) Może wtedy zrozumiesz jak to boli.
Wiem też, że mnie cholernie nie lubicie dlatego nie podoba Wam się to co mówię. Ale to jest forum i mam do tego prawo.  Ale macie pecha, bo nie zamierzam się stąd wyprowadzać. 
Btw. Tak robimy problem, bo widać, że na fan strefie to ostatnio kluczowy problem.

Może kodu nikt mi nie skopiował, ale często się zdarzało, że ktoś kopiował ode mnie elementy grafiki lub całe szablony więc wiem 'jak to boli' okej. Ja szanuje twoje zdanie, tak jak każdego kto się tu wypowiada.A ja powiedziałam swoje bo również mam do tego prawo.Ja uważam to co napisałam i tyle, już się wyłączam z dyskusji bo widać nie można powiedzieć to co sie myśli więc;p

Można jak najbardziej zachęcam. Poczułaś się urażona bo napisałam co myślę? Pomyśl jak czuł się urażony Evan, jak zobaczył swoj kod i pomyślał, że nawet na zamówienia nie może liczyć jak tylu ludzi ma jego kod i zrobią to sobie sami.
Wiem, że nie zmienię świata, ale jeśli uda nam się "nawrócić"  przynajmniej jedną osobę to będzie sukces.

@Pablo - Thx:) jct haha;)


@Karen - + dla Ciebie za wytrwałość:) Nie chodzi tutaj jednak o samą Amy, która w pewien sposób też jest poszkodowana, bo przecież nie wiedziała jakie jest prawdziwe źródło kodu ,ale o ogół:(
 
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2012, 23:29:09 wysłana przez Skye »
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Katie

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:27:59 »
A ja przepraszam, że się wtrącę, ale robicie tragedie na skalę światową.Rozumiem, zrobiły obydwie źle, skopiowały kod, cudzą prace, jedna się przyznała i przeprosiła, drugą ty Skye zbanowałaś koniec sprawy.Nie ma potrzeby dalej tego ciągnąć bo nic nie wskóracie, a jeśli nie chcecie żeby kopiował ktoś waszą pracę nie wstawiajcie darmowych szablonów czy kodowania bo zawsze znajdzie się ktoś kto to zerżnie od was, tak już jest.
życze Ci by tak się Tobie stało:))) Może wtedy zrozumiesz jak to boli.
Wiem też, że mnie cholernie nie lubicie dlatego nie podoba Wam się to co mówię. Ale to jest forum i mam do tego prawo.  Ale macie pecha, bo nie zamierzam się stąd wyprowadzać. 
Btw. Tak robimy problem, bo widać, że na fan strefie to ostatnio kluczowy problem.

Może kodu nikt mi nie skopiował, ale często się zdarzało, że ktoś kopiował ode mnie elementy grafiki lub całe szablony więc wiem 'jak to boli' okej. Ja szanuje twoje zdanie, tak jak każdego kto się tu wypowiada.A ja powiedziałam swoje bo również mam do tego prawo.Ja uważam to co napisałam i tyle, już się wyłączam z dyskusji bo widać nie można powiedzieć to co sie myśli więc;p

Można jak najbardziej zachęcam. Poczułaś się urażona bo napisałam co myślę? Pomyśl jak czuł się urażony Evan, jak zobaczył swoj kod i pomyślał, że nawet na zamówienia nie może liczyć jak tylu ludzi ma jego kod i zrobią to sobie sami.
Wiem, że nie zmienię świata, ale jeśli uda nam się "nawrócić"  przynajmniej jedną osobę to będzie sukces.

Nie poczułam się urażona ;) Więc w takim razie życzę wam powodzenia w nawracaniu kopiarzy :D może uda wam się chociaż garstce przemówić do rozumów.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:28:01 »
Jutro od 8 zaczynam praktyki, więc z moją znajoma panią podyskutujemy o tym co dziś wydarzyło się na forum. Ona zawsze ma złote rady, więc na 100 mi pomoże jak zaprzestać tego typu sytuacjom. Szkoda tylko że ta cała ch...... coś tam - nie jest online i nie wypowiedziała się w tej sprawie.
Do you want more?


Camille

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 16
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • CreativeDezign.pl
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:28:07 »
A ja przepraszam, że się wtrącę, ale robicie tragedie na skalę światową.Rozumiem, zrobiły obydwie źle, skopiowały kod, cudzą prace, jedna się przyznała i przeprosiła, drugą ty Skye zbanowałaś koniec sprawy.Nie ma potrzeby dalej tego ciągnąć bo nic nie wskóracie, a jeśli nie chcecie żeby kopiował ktoś waszą pracę nie wstawiajcie darmowych szablonów czy kodowania bo zawsze znajdzie się ktoś kto to zerżnie od was, tak już jest.

Ja sądze że każdy ma prawo do wypowiedzenia się i ja sądze że ten temat powinien być podkreślany bo za dużo pokemonów sie nalęgło i niedługo nikt nie będzie mógł spokojnie publikować szablonu... Chodzi mi o grafików jak Skye, Evan czy Pablo


nickim

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 7
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://josh-hutcherson.pl
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:48:02 »
Ja was tutaj wszystkich rozumiem i to szanuje, ale rozumiem też Amy. Wiem, wiem źle postąpiła, ale chciała dobrze. Ale nie bo hejty zawsze polecą.. Hejty, hejty, hejty. Po prostu 2 pokolenie onetu tylko bardziej zaawansowane...

Josh Hutcherson ♥ Jennifer Lawrence ♥ Isabelle Fuhrman ♥ Jacqueline Emerson

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Sierpień 2012, 23:55:25 »
Ja was tutaj wszystkich rozumiem i to szanuje, ale rozumiem też Amy. Wiem, wiem źle postąpiła, ale chciała dobrze. Ale nie bo hejty zawsze polecą.. Hejty, hejty, hejty. Po prostu 2 pokolenie onetu tylko bardziej zaawansowane...
Przeczytaj co napisałam o Amy chyba 2 posty temu i potem się wypowiadaj, dobrze?:)
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

nickim

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 7
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://josh-hutcherson.pl
Odp: Amy - grafika
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Sierpień 2012, 00:00:01 »
Ja was tutaj wszystkich rozumiem i to szanuje, ale rozumiem też Amy. Wiem, wiem źle postąpiła, ale chciała dobrze. Ale nie bo hejty zawsze polecą.. Hejty, hejty, hejty. Po prostu 2 pokolenie onetu tylko bardziej zaawansowane...
Przeczytaj co napisałam o Amy chyba 2 posty temu i potem się wypowiadaj, dobrze?:)

a Okej. Nie zauważyłem tego postu ; )
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2012, 00:03:37 wysłana przez nickim »

Josh Hutcherson ♥ Jennifer Lawrence ♥ Isabelle Fuhrman ♥ Jacqueline Emerson

Nadie.

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 807
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Sierpień 2012, 20:59:40 »
Zgadzam się w stu procentach, że koniecznie trzeba walczyć z kopiarstwem, ale według mnie nie należy robić z tego większej afery niż afera Madzi z Sosnowca, serio xD. Cóż zdarza się. Co do Ciebie Skye: szanuję Cię, nie tylko dlatego, że jesteś świetną graficzką, ale również dlatego, że jesteś jednym z tych użytkowników, którzy są tutaj na tym forum dość długo. Na początku pomyślałam sobie, że strasznie to wyolbrzymiasz, ale ktoś (zabroniła mi napisać :c ale lubi jak jej wieje) uświadomił mi, że robisz to dlatego, że lubisz Evana, co w sumie może oznaczać, że jesteś dobrą koleżanką, jednak nadal uważam, że to wyolbrzymianie, bo niestety nic nie możemy zrobić w tym kierunku, czy ktoś skopiuje kod Evana czy kogoś innego. Owszem, parę osób kopiowało tutaj nie tylko kody, ale również elementy grafiki, dlatego też uważam, że przyjmowanie każdego użytkownika na forum żeby tylko mieć dużą liczbę odwiedzających/użytkowników jest bezsensu, bo potem wychodzą takie rzeczy na światło dzienne i psuje nam to nie tylko nerwy, ale również naszą pracę, która poszła na marne, bo ktoś to skopiował, a najbardziej poszkodowani jesteśmy my, użytkownicy, którzy odwiedzają to forum prawie codziennie i udzielają się w większości tematach, bo my nie założyliśmy tutaj konta, żeby zapytać się o czcionki i odwiedzać to forum raz na ruski rok, bo nam się o nim nagle przypomni tylko po to, żeby się kształcić zarówno graficznie i w przypadku kodowania, a także żeby pomóc innym, tym którzy tego naprawdę chcą i potrzebują. Według mnie wyolbrzymianie tego wszystkiego nic nie da, ponieważ jeśli chodzi o nadmierne kopiarstwo (które pojawiło się ostatnio na forum) to trzeba działać, by to forum nie zeszło bardziej na psy. Tyle ode mnie. Wybacz Skye, jeśli Cię uraziłam, bo nie miałam tego nawet w zamiarach ;-)
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2012, 21:19:33 wysłana przez Nadie. »

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Sierpień 2012, 21:25:21 »
Widzę, że wy nadal nie rozumiecie mojego apelu... Nie chodzi mi o Evana tylko... To wierzchołek góry lodowej... Gdyby to był ktoś inny, nie wiem gdyby ktoś za przeproszeniem, zajebał pół kodu Ally zareagowałabym tak samo.
Nie no spoko, sprawa zamknięta, ale tak dla informacji - robię nowy lay, od kogo mogę sobie zajebać kodzik?:)
Mam wrażenie, że większości tutaj jest na rękę to, że kogoś się złapie, wybaczą i jedziemy dalej, może znów ktoś coś doda i się nikt nie skapnie i będziemy tak robić w kółko.
Ale róbcie sobie co chcecie:)

P.S ktoś komuś powiedział/ zabroniła mi napisać - kurde zachowujmy się jak dzieci i bądźmy anonimowi -_- Ale wasza sprawa.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2012, 21:29:37 wysłana przez Skye »
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Nadie.

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 807
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Sierpień 2012, 21:50:20 »
Widzę, że mnie Skye nie zrozumiałaś. Po pierwsze ja do Ciebie ładnie się zwracam, więc nie wiem czemu od razu te nerwy. Po drugie nikt nie powiedział, że to w porządku, że inni kopiują, więc nie rozumiem tego, dlaczego się tak buzujesz...

Poza tym to zmieniłam nazwę Avery, bo to było akurat dla żartów. My tak to po prostu odczułyśmy i koniec. Nie ma powodu do nerwów.

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:00:43 »
Ale ja się serio nie wkurzam:P Ja mam taki styl pisania:P Przez puste zdania nie da się niestety zawsze nieomylnie wyczuć nastroju osoby piszącej, co jest dużym minusem  w rozmowach przez internet;)
Po prostu mam wrażenie jakby to większość osób olewała, bo Wam się coś takiego nie przydarzyło. Jestem jednak pewna, że gdybym to ja skopiowała komuś kod...oj nie miałabym życia;)
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:00:59 »
"Nie wyolbrzymiajmy" - ale jak mamy tego nie robić, skoro na forum dzieje się co raz gorzej. Zawsze musi być jakiś bodziec aby reszta zaczęła zastanawiać się nad powaga sytuacji. I sprawa z kodem Evana jest dobrym przykładem, że jednak nie wszyscy na forum są wobec nas uczciwi.

Nadie piszesz:
Cytuj
Według mnie wyolbrzymianie tego wszystkiego nic nie da, ponieważ jeśli chodzi o nadmierne kopiarstwo (które pojawiło się ostatnio na forum) to trzeba działać, by to forum nie zeszło bardziej na psy.
Skoro tak uważasz, to po części również przychylasz się do naszego stanowiska, tylko tu samo "gdybanie" nie pomoże. Trzeba zacząć egzekwować swoje prawa, bo niedługo dojdzie do tego (jak ktoś wspomniał), że strach będzie cokolwiek opublikować na forum, nawet zwykłą pracę bo będzie zerżnięta. Wcale nie dziwię się reakcji skye, bo ja bym tak samo zareagował gdyby ktoś skopiował jej pracę, Ally, Evana, Skyler czy też Camille. Ale niestety nie jestem tak obcykany, aby mieć czas na prześwietlanie stron pod względem kodu. Nie mam pomysłu na obecną chwilę jak zacząć walkę z kopiowaniem bo zawsze znajdzie się ktoś kto coś ukradnie. Bartel udostępnił swoje darmowe PSD. Nie wiem czy wspominał o tym, aby podawać dla niego credit - ale na 100% nikt tego nie zrobi, bo już bywały przypadki na blog.onet.pl, że jego szablony były przerabiane i podawane jako autorskie właścicieli blogów. Chyba trzeba będzie poszukać wtyczki, która zabezpiecza przed kradzieżą/podglądem kodu.
Do you want more?


Lory

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:11:57 »
Powiem tak - nie jestem na tym forum długo, ale dobrze się tutaj czuję (prawie tak dobrze, jak wtedy, kiedy miałam 10 lat i odkryłam forum o odlotowych agentkach...:D) i nie wyobrażam sobie, żeby mogło się to rozpaść dlatego, że ktoś leniwy był w dodatku nieuczciwy. Z każdym takim incydentem ludzie stają się tutaj w stosunku do siebie mniej ufni i wszystko się rozłazi - wystarczy przejrzeć ten temat.
Wydaje mi się, że rozsądnym wyjściem będzie po prostu zmiana kilku procesów i upodobnienie ich do zagranicznych hostingów. Zacząć należałoby chyba od ubiegania się o hosting - każda osoba powinna przedstawić projekt jakiejś swojej pracy, podpisanej przez siebie, a najlepiej już zakodowanej :) I pewnie to zmniejszy nasze obroty i ilość napływających ludzi, ale niech to nie będą ludzie, za przeproszeniem, z dupy wzięci. Przyjmujmy takich, którzy już gdzieś coś robią/robili, albo ma ich kto polecić.
Tak samo z forum - tylko, dla tych którzy mają tutaj strony. Uszczupli to nasze grono, ale przynajmniej będą tutaj ci ludzie, którzy mają coś do powiedzenia, a nie tylko pobierają czcionki (albo nawet i więcej...)
I nie wiem, czy - przynajmniej tymczasowo - nie lepiej byłoby wyłączyć działy z darmową grafiką, kodowaniem, czcionkami. To odstraszy tych, którzy przychodzą tutaj tylko po jedno, a potem będzie można je przywrócić - jak już zostaną tylko ci, którzy sobie na to "zasłużyli".
Końców końcem, coś zrobić trzeba :) Szczerze mówiąc, mam po dziurki w nosie napływających tutaj nowicjuszy, którzy traktują to forum - no sorry - ale jak tanią dziwkę. Chociaż nie, im trzeba płacić.
Którzy uważają, że ich czas jest ważniejszy od czasu wszystkich innych, więc już - lećcie! Szukajcie im czcionek, kodów, kształtów i horkruksów, bo oni nie mają na to czasu.


A co do kradzieży kodowań - dzisiaj przyszło mi to do głowy. W sumie to głupota, ale może akurat - umieszczajcie w kodzie jakąś zmienną, która jest w ogóle niepotrzebna, ale wygląda tak, że jest :) Ci bardziej głupkowaci nie zauważą i uznają ją za ważną, a to zawsze "twardy dowód".
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2012, 22:14:31 wysłana przez Lory »

Serenity

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:15:26 »
Ok, może nie jestem zbyt aktywna na forum, ale czuję wewnętrzną potrzebę wrzucenia moich dwóch groszy.
Jeśli chodzi o kopiowanie (które zawsze było, jest i będzie, nie tylko na f-s ale wszędzie i zawsze znajdą się tacy ludzie, którzy jak bluszcz będą wysysać kreatywne soki innych : P ), to po części jest to nasza własna wina. Od jakiegoś czasu chwali się ludzi oryginalnych, którzy wymyślą coś innego, ale ile czasu ładne było tylko to, co pasowało do odpowiedniego schematu (tzw. szablony w stylu Ally)? Jak coś odbiegało od tej estetycznej formy, to zawsze było "fe", w sumie bez żadnego uzasadnienia, po prostu było odrzucane. Początkujący użytkownicy za cel mieli dopasowanie się do tych standardów, więc nic dziwnego, że kopiowali od tych, którzy w tej sztuce byli już bieglejsi. Sama wiem, że aby zrobić "ładną" ramkę, trzeba do niej dać żłobienie, cień wewnętrzny i cień 1 0 0. To chore. Ale cóż, jeśli nie masz "ładnej" grafiki, to w życiu tutaj kariery nie zrobisz, bo większość stron ocenia się nie po częstotliwości newsów itp., tylko po szacie graficznej.
Ah, a jeśli wymyślisz coś oryginalnego, to po najwyżej miesiącu (o ile Twój pomysł spotka się z uznaniem, czyli zostanie uznany za "ładną" grafikę), będzie powielany. Może nie przez wszystkich, ale znajdą się tacy ludzie, którzy z chęcią go skopiują. No cóż, ale chyba prawdziwi ludzie renesansu potrafią wyprzedzać swoją epokę i wpadać na kolejne, wspaniałe pomysły, będąc przy tym oryginalni. A to w tym wszystkim jest najfajniejsze - możliwość tworzenia. Tyle ode mnie :)

P.S Ja, jeżeli ktoś skopiuje coś ode mnie, nawet nie zawracam sobie tym głowy. Społeczeństwo i tak wystarczająco wyżywa się na takich osobach, wolę się od tego trzymać z daleka.

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Kopiowanie na fan strefie - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:15:26 »