Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)  (Przeczytany 5722 razy)

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« dnia: 14 Listopad 2011, 21:08:50 »


reżyseria:   Gary Ross
scenariusz: Billy Ray
premiera:   22 marca 2012 (Świat)
produkcja: USA
gatunek:   Dramat, Akcja, Sci-Fi

Cytuj
Ekranizacja pierwszej części trylogii o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości, kiedy to Stany Zjednoczone zniknęły z mapy Ameryki Północnej i na ich miejscu powstało państwo Panem. Podzielone jest na 12 dystryktów oraz Kapitol, który jest stolicą. Na znak terroru i poniżenia dystryktów, co roku organizowane są Głodowe Igrzyska, w których biorą udział młodzi ludzie w wieku między 12, a 18 rokiem życia. Główną bohaterką jest Katniss Everdeen, która zgłasza się na ochotnika, żeby chronić siostrę. Jej przeciwnikiem okazuje się chłopak, któremu zawdzięcza życie, Peeta Mellark. Kiedy trafiają na arenę zaczyna się walka o ich życie, ale także o miłość...

ogłaszam wszem i wobec że Głodowe Igrzyska czas zacząć !

http://youtu.be/p-5ANq4sAL0
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad 2011, 21:18:40 wysłana przez `kaniejka »




Kalleye

  • Gość
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2011, 21:47:18 »
Trylogia była cudowna, a po samym trailerze film też zapowiada się ciekawie. Jedyne co to nie pokoi mnie, że ludzie będą porównywać Igrzyska do Zmierzchu, choć uważam że to bezsensowne.

Tak samo czytałam dużo opinii że Jennifer nie pasuje do roli Katniss, w co szczerze wątpie. Nawet jesli 'wizualnie' nie jest idealną Kat, to zagra na pewno rewelacyjnie - nominacja do Oskara nie wzięła się znikąd ;-)

Bee

  • Gość
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2011, 16:01:13 »
Widziałam trailer i zapowiada się super. Obsada bardzo mi pasje do bohaterów książkowych! Pozostaje mi przeczytać jeszcze jedynie ostatnią część trylogii i umierać czekając na film :)

Katie

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2011, 20:08:43 »
Zamierzam w najbliższym czasie przeczytać pierwszą część, ale zwiastun jakoś mnie nie zachęcił.

Kalleye

  • Gość
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad 2011, 23:00:29 »
Cóż.. trailer streścił tak naprawdę mniej więcej 1/3 książki xD

Shaverce

  • Gość
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień 2011, 18:50:29 »
Książka genialna, aktualnie moje numer 1 ;D Trailer bardzo mi się spodobał, pokazali dużo, ale tak naprawdę mało ;D

Jak byłam w kinie na Przed Świtem to właśnie leciał zwiastun i jakieś dziewczyny obok mnie zaczęły mówić, że "oo to ten film co ma być drugim Zmierzchem".... Aż się we mnie zagotowało -_- Przywalić się chce za takie teksty.

Nadie.

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 807
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2011, 23:35:15 »
Zdecydowanie tak! Zwiastun mi się bardzo podobał dlatego też mam zamiar obejrzeć ten film, bo zapowiada się świetnie. :D

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2011, 10:32:47 »




Katie

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień 2011, 11:15:52 »
Swift na soundtracku ;/
http://www.youtube.com/watch?v=w2v1N2q0sxs
To źle? Dla mnie ta piosenka jest niesamowita<3 nie mogę wręcz przestać jej słuchać *__*

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudzień 2011, 13:11:18 »
Swift na soundtracku ;/
http://www.youtube.com/watch?v=w2v1N2q0sxs
To źle? Dla mnie ta piosenka jest niesamowita<3 nie mogę wręcz przestać jej słuchać *__*
Mnie się też podoba -  tym bardziej, że Taylor pokazała się od innej strony <3 Nie uważam, żeby ten utwór miał być złym akcentem filmu...

Kalleye

  • Gość
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień 2011, 13:15:48 »
Osobiście uważam, że piosenka nie pasuje do filmu. Wskażcie mi miejsce w którym mogłaby pasować. Jak dla mnie w żadnym. Może jeszcze bez słów dałoby się ją gdzieś wcisnąć, ale tak całkowicie mi nie pasuje.

Chociaż ogólnie uważam, że piosenki z TEKSTEM nie nadają się do filmów - chyba, że musicali...

Katie

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień 2011, 14:34:21 »
Osobiście uważam, że piosenka nie pasuje do filmu. Wskażcie mi miejsce w którym mogłaby pasować. Jak dla mnie w żadnym. Może jeszcze bez słów dałoby się ją gdzieś wcisnąć, ale tak całkowicie mi nie pasuje.
Przecież to jest piosenka na soundtrack.. nie musi być koniecznie w filmie.It will rain Bruno Marsa też jest na soundtracku Przed Świtem a była puszczona na napisach końcowych, a nie podczas filmu.

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Grudzień 2011, 14:51:43 »
Osobiście uważam, że piosenka nie pasuje do filmu. Wskażcie mi miejsce w którym mogłaby pasować. Jak dla mnie w żadnym. Może jeszcze bez słów dałoby się ją gdzieś wcisnąć, ale tak całkowicie mi nie pasuje.
Przecież to jest piosenka na soundtrack.. nie musi być koniecznie w filmie.It will rain Bruno Marsa też jest na soundtracku Przed Świtem a była puszczona na napisach końcowych, a nie podczas filmu.
napisy końcowe się zaliczają do filmu




Katie

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Grudzień 2011, 14:57:24 »
Osobiście uważam, że piosenka nie pasuje do filmu. Wskażcie mi miejsce w którym mogłaby pasować. Jak dla mnie w żadnym. Może jeszcze bez słów dałoby się ją gdzieś wcisnąć, ale tak całkowicie mi nie pasuje.
Przecież to jest piosenka na soundtrack.. nie musi być koniecznie w filmie.It will rain Bruno Marsa też jest na soundtracku Przed Świtem a była puszczona na napisach końcowych, a nie podczas filmu.
napisy końcowe się zaliczają do filmu
Ale nie jest to żadna scena z filmu. Z resztą nie róbmy off topu, pogódźcie sie z tym, ze tak Taylor Swift jest na soundtracku i tyle nic nie zmienicie.

Shaverce

  • Gość
Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień 2011, 16:33:03 »
Nie jest zła, ale nie widzę jej w filmie za bardzo - nawet bym nie przypisała jej do Igrzysk Śmierci bo w ogóle mi się nie kojarzy z filmem....

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Igrzyska śmierci / The Hunger Games (2012)
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień 2011, 16:33:03 »