Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: SpicerLady,  (Przeczytany 1857 razy)

SpicerLady

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
SpicerLady,
« dnia: 27 Grudzień 2011, 18:42:39 »
Cześć. Nazywam się Nikola i będę Wam tutaj pokazywać swoją grafikę.
Na początku wspomnę, że jestem początkująca i to jest mój pierwszy poważny nagłówek na stronę.
Przy tych miniaturkach do ostatnich zdjęć niedokładnie wytarłam zdjęcie więc zostal ślad.
Chętnie posłucham rożnych rad itd. itp.
http://img854.imageshack.us/img854/4879/naglowekselenagomez.png

Wyrywny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • DemiWeb.pl
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2011, 19:23:28 »
Jak na pierwszy raz to jest fajnie :) Nałożyłbym inną akcję na zdjęcie. Te zdjęcia w tle średnio pasują, ustawiłbym na nich jeden kolor i dopiero wtopił w tło. Zmieniłbym kolor tej szarej ramki na inny i ogólnie ożywiłbym jakimś innym kolorem całą pracę :) Ale tak jak napisałem na początku, jak na pierwszą pracę to jest okej ;)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2011, 19:23:59 »
Skoro jesteś początkująca to pozwolę sobie na kilka rad :)
- widzę, że postawiłaś na jeden kolor, niebieski i jego odcienie ... zapewne inspirowałaś się kolorystyką jaką masz na zdjęciu głównym ... popracuj aby w Twoich pracach była użyta więcej niż jedna barwa (takie minimum to trzy kolory) ... patrząc na to zdjęcie można pokusić się o użycie również koloru beżowego i mu pokrewnych ... każda dodatkowa barwa wzbogaca pracę i przyciąga oko czytelnika tym samym nadaje stronie charakter ... ale pamiętaj, że nie można też przesadzić ze zbyt odważnymi odcieniami bądź takimi, które kompletnie nie pasują,
- radzę wzbogacić tło o jakąś texturę, motyw ... który wypełni troszkę ten nudny błękit :)
- widzę, że efekty cienia masz w miarę opanowane ... ucz się dalej i nie bój się z nim eksperymentować xD
- pracuj również nad kolorystyką zdjęć ... akcja/psd której użyłaś troszkę przytłumiło piękno tego zdjęcia, staraj się dobierać koloryzację fotografii do pomysłu jaki masz na szablon, jeżeli chcesz wykonać jasną i delikatną grafikę - poszukaj akcji, która umożliwi Ci wykreowania subtelnych barw na zdjęciu, barw się kolorami selektywnymi, poziomami, filtrami xD
- ciężko ocenić Twoją pracę gdyż są to dopiero początki, mam nadzieję że w przyszłości pokażesz nam coś przemyślanego i dopracowanego :)
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2011, 19:26:11 wysłana przez PA_BLO »
Do you want more?


V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2011, 23:43:19 »
jak na pierwszą poważną grafikę jest dobrze :D
jak pisał Pablo pobaw się kolorami. sam niebieski nie wygląda za dobrze. spróbuj także 'lżejszych' (?) akcji na zdjęcia. bo ta kompletnie zniszczyła zdjęcie. dziwie się też, dlaczego tło za literkami w "bla bla bla" jest po lewej stronie literek. zawsze wydawało mi się, ze umieszcza się po stronie prawej. może to wina gustu :D nawigację mogłaś skrócić albo lepiej rozmieścić nazwy, bo za dużo wolnego miejsca na końcu i początku. to chyba tyle mojego "czepiania się o szczegóły" :p

SpicerLady

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2011, 12:28:01 »
dziękuję za wszystkie rady. jestem naprawdę Wam bardzo wdzięczna :*.
zrobiłam nową pracę wzorując się na nagłówku selena-gomez.pl. żeby odnaleść swój styl muszę nauczyć się robić podstawowe rzeczy więc nie gniewajcie jeśli będę się na waszych nagłówkach wzorować.
http://img18.imageshack.us/img18/4200/ashleytisdalex.png .
czy ktoś ma jakiś fajny sposob na tło ?

Aisha

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 4
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • OneDirection.pl
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2011, 12:44:42 »
za mocna akcja, na tym dużym zdjęciu całkowicie popsuła jakość. trochę dodałabym efektów na adres, bo taki pusty się wydaje. trochę mi się jeszcze nie podoba efekt na menu, lepiej wyglądałoby delikatne żłobienie. chociaż ogólnie jest całkiem fajnie (:


2nd july 2014 :: 10th june 2015 :: 14th november 2015

one direction + deviantART + twitter

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2011, 16:18:43 »
Pomysł na tło? Proszę bardzo :) Nic prostszego jak zastosowanie jakiejś textury typu "grunge/abstract" pełno ich znajdziesz na deviantART, nałożysz dodatkowo jakiś kolor i pobawisz się opcjami mieszania/krycia, dodasz kilka refleksów w postaci miękkiego okrągłego brusha (z opcją warstwy "Łagodne światło) i już masz wstępne tło robocze do pracy. Wedle upodobań niektórzy dodają na puste tło jakieś chmury i przycierają je w zależności od chęci uzyskania danego efektu. Jest wiele opcji, ja przedstawiłem te z których sam czasami korzystałem :)

Co do pracy jaką przedstawiłaś ... rzeczywiście akcja użyta na zdjęciu jest zbyt mocna i psuje jakość, nie pasuje mi ten pastelowy brąz po prawej stronie, co do nawigacji to uważam że efekt żłobienia (tak jak wspomniała powyżej Aisha) nie byłby dobrym rozwiązaniem, więc pozostawiłbym ją bez zmian. Pracuj dalej xD
Do you want more?


SpicerLady

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2011, 16:30:53 »
ojej pablo strasznie dziękuję :*. na prawdę bardzo mi pomagasz. czy ktoś by mógł dać za mnie plusa ? : D

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2011, 16:31:37 »
ojej pablo strasznie dziękuję :*. na prawdę bardzo mi pomagasz. czy ktoś by mógł dać za mnie plusa ? : D
Ja daję, z przyjemnością :)

V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2011, 17:16:23 »
zmieniłabym akcję na zdjęciu. ale jest lepsza od tamtej z grafiką Sel :D zbyt mocny wzorek w nawigacji. zmniejszyłabym także blask wewnętrzny w wiadomości powitalnej. może tytuły "załoga strony" oraz "ostatnio dodane zdjęcia" lepiej by się także prezentowały w czcionce, którą użyłaś w "ostatnie wpisy z twittera". mój gust XD na koniec powiem że widzę duuuuuuuużą poprawę, tak trzymaj! :D

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2011, 20:11:45 »
ojej pablo strasznie dziękuję :*. na prawdę bardzo mi pomagasz. czy ktoś by mógł dać za mnie plusa ? : D
spoczko, trzeba początkujących jakoś ukierunkować i pomóc im rozwijać swoje pasje xD
Do you want more?


Nickole

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2011, 21:10:17 »
a mnie sie podoba. :D

camellote

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • deviantart
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień 2011, 19:10:17 »
jak na początek nie jest źle. Tylko zdjęcie nie te.
' ,,Faith is a one-way conversation, the two are already psychosis.''

SpicerLady

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Styczeń 2012, 19:54:58 »
http://img441.imageshack.us/img441/7029/najnajkopia.png
niedokończony.  co o nim myślicie ?

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Styczeń 2012, 20:53:26 »
Duży postęp w porównaniu z poprzednimi

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: SpicerLady,
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Styczeń 2012, 20:53:26 »