Dla webmastera > Kodowanie

Gdzie się nauczyc

(1/14) > >>

Immortal:
Słuchajcie możecie zdradzić gdzie wy nauczyliście się kodowania? Szukałem w necie ale nie mogę znaleźć :(

Bee:
na początku najlepiej znaleźć sobie jakiś szkic szablonu, bodajże Skye kiedyś takie miała na stronie. A styl newsów w wordpressie to koniecznie tabele no i metoda prób i błędów :)

Skye:

--- Cytat: Immortal w 08 Listopad 2010, 19:33:50 ---Słuchajcie możecie zdradzić gdzie wy nauczyliście się kodowania? Szukałem w necie ale nie mogę znaleźć :(

--- Koniec cytatu ---

Cóż, znów będzie, że zmyślam, ale to prawda - podstawy htmla nauczyłam się z książeczki, chyba 5 lat temu. Nie wiem dokładnie ile lat w tym siedzę. Uwierz, że jeśli wiesz za co odpowiada choćby głupi border . shadow to potrafisz po pewnym czasie bez trudu pisać css jaki tylko zechcesz.
Oczywiście skrypt na iframe / tworzenie list to już kurs b0o był;)
Następnie przyszedł czas na wordpressa. Przyznam -  bazowałam na defaulcie, ale to było do czasu ,gdy zobaczyłam na stronie wordpressa pełną genialną!) rozpiskę co za co odpowiada. To jest proste, gdy zna się podstawy, więc radzę zawsze zacząć od szablonów jak na blogi. Wordpress tez na tym bazuje tak jakby ,tzn  w podobny sposób.
gdy mamy na blogu operator { blog } by działały notki - wordpress też posiada taki a nie inny skrypt na wyświetlenie notek.
Polecam kurs http://www.kurshtml.boo.pl/

Można też edytować themesy z www.fanfusion.org (zakąłdka themes), ale znów przestrzegam - szanujmy siebie - nie podpisywać się pod tym, bo zmieniliśmy kolor linku czy fotkę, to nadal jest praca osoby, która dodała tam te theme.

Immortal:
po przeczytaniu tego się przeraziłem O_O choć chce się nauczyć kodowania szablonów z WordPress bo nie chce bulić ciągle po "20 złoty"

Skye:

--- Cytat: Immortal w 08 Listopad 2010, 19:48:52 ---po przeczytaniu tego się przeraziłem O_O choć chce się nauczyć kodowania szablonów z WordPress bo nie chce bulić ciągle po "20 złoty"

--- Koniec cytatu ---

Wierz mi, że nie chciałam cię przestraszyć:P
Po prostu uważam, że do pewnych rzeczy trzeba dążyć stopniowo, ja tak robiłam.
----
Dygresja na troszkę inny temat - dla mnie ktoś kto nie wie za co odpowiada dana rzecz w htmlu/cssie świadczy, że skądś to bezmyślnie skopiował, bo innego wytłumaczenia nie ma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej