Nasze zainteresowania > Książki

Opowieści z Narnii - C. S. Lewis

(1/4) > >>

`kaniejka:


Opowieści z Narnii (ang. The Chronicles of Narnia, w Polsce znane czasem jako Kroniki Narnii) – cykl siedmiu powieści fantasy dla dzieci napisanych przez C. S. Lewisa. Uważany za klasykę literatury dziecięcej oraz najlepszą pracę autora, sprzedał się w ponad stu dwudziestu milionach egzemplarzy w czterdziestu jeden językach. Napisany przez Lewisa pomiędzy 1949 a 1954 i zilustrowany przez Pauline Baynes, został kilkukrotnie zaadaptowany, częściowo lub w całości, na potrzeby radia, telewizji, teatru i kina. Oprócz dużej liczby motywów chrześcijańskich, cykl zapożycza postaci i idee z mitologii greckiej oraz rzymskiej, jak również z tradycyjnych baśni brytyjskich i irlandzkich.
Opowieści z Narnii opowiadają o przygodach dzieci, które grają główne role w odkrywaniu historii fikcyjnego świata, miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. W każdej z książek, z wyjątkiem Konia i jego chłopca, protagonistami są postaci z realnego świata, które w magiczny sposób przenoszone zostają do Narnii aby pomóc Lwu Aslanowi w zażegnaniu trwającego tam kryzysu.

1 Lew, czarownica i stara szafa
2 Książę Kaspian   
3 Podróż "Wędrowca do Świtu"
4 Srebrne krzesło
5 Koń i jego chłopiec
6 Siostrzeniec czarodzieja
7 Ostatnia bitwa

moje ulubione część to 3 i 5
poprawka tamte części nie równają się z Siostrzeńcem Czarodzieja ! <3

M:
Oooo ja czytałem wszystkie <3 Srebrne Krzesło mi się podobało i lubie te wszystkie mapy które są w środku, jeśli to ma w środku mapy bo juz nie pamiętam ale pewnie ma xD

Bartel:
Bardzo lubię książki z tej serii ;) Świetne są  8)

Drew:
A ja nie czytałem.. Ale przeczytam :)

FactoryBoy:
Czytałem jedną, bodajże Srebrne krzesło. Przeczytałem cała ale ani trochę mi się nie spodobała wydaje mi się... dziecinna

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej