Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Bazgroły Ciri ;)  (Przeczytany 3508 razy)

strzyga

  • Gość
Bazgroły Ciri ;)
« dnia: 01 Lipiec 2011, 13:06:12 »
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2011, 13:09:12 wysłana przez Ciri »

Melami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:12:42 »
Pierwszy :
Zdecyedowanie nie ! Brzydkie zdjęcia, brzydka akcja i ta tekstura na tym duzym zdjęciu ; / I w dodatku te zdjęcia takie płaskie .... Ta strzałka Ci coś nie wyszła .
Adres strony jest napisany brzydką czcionką . Napis " Najlepsza ... " jest napisany brzydką czcionką ...

Drugi :
Ten jest za płaski . Menu lepiej by wyglądało jak byś dała jakiś efekt i zmniejszyła krycie patternu . Czcionka , którą jest napisy adres strony jest do zmiany . Ogólnie ta praca jest gorsza od tej pierwszej .

Nadie.

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 807
  • Reputacja: 4
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:20:56 »
Pierwszy :
Zdecyedowanie nie ! Brzydkie zdjęcia, brzydka akcja i ta tekstura na tym duzym zdjęciu ; /

Jejku, ogarnij się. To są jej pierwsze prace tego typu. Nie musisz od razu jej zniechęcać.

Ten z Leighton byłby super gdybyś nie dodała tak dużo tych dodatków. Ta tekstura na zdjęciu nie pasuje. Adres strony jest jakiś dziwny i wygląda mi to na pattern, także radziłabym Ci go zmienić. Ta strzałka również do wymiany, jak dla mnie taka krzywa jest. Ten z Mirandą bardzo mi się podoba. Gdybyś dodała jakiś gradient czy coś na tło byłoby super. Do tego to zdjęcie tam gdzie jest twitter jest takie na około postrzępione. Jak dla mnie do wymiany jest czcionka gdzie jest adres strony. Ogólnie nie jest źle. ;)

strzyga

  • Gość
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:25:21 »
Co do pierwszej pracy - nie chciałam tworzyć schematycznego wyglądu strony, używając ciągle museo czy jej podobnych (bez urazy dla jej zwolenników ;)) i typowych kształtów, ponieważ to sprawia, że strony stają się strasznie do siebie podobne, aczkolwiek rozumiem, że Twoje upodobania mogą być bardziej stereotypowe.

Co do drugiej - płaski może się wydawać przez ustawienia ekranu - czym jaśniejsze, tym wszystko wydaje się bardziej "na jedną łapę". Krycia patternu nie zmienię, ponieważ czcionka go "wygasi", a co do czcionek - to samo co wyżej - nudzą mnie wszędzie te same :)


Cytuj
Do tego to zdjęcie tam gdzie jest twitter jest takie na około postrzępione
Walczyłam z tym na trzy różne sposoby, ale mój photoshop zawsze się buntuje, kiedy ma coś w kółko wyciąć, pomęczę go jeszcze trochę :)
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2011, 13:27:20 wysłana przez Ciri »

Niulinka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:28:12 »
Pierwszy :
Zdecyedowanie nie ! Brzydkie zdjęcia, brzydka akcja i ta tekstura na tym duzym zdjęciu ; / I w dodatku te zdjęcia takie płaskie .... Ta strzałka Ci coś nie wyszła .
Adres strony jest napisany brzydką czcionką . Napis " Najlepsza ... " jest napisany brzydką czcionką ...

Drugi :
Ten jest za płaski . Menu lepiej by wyglądało jak byś dała jakiś efekt i zmniejszyła krycie patternu . Czcionka , którą jest napisy adres strony jest do zmiany . Ogólnie ta praca jest gorsza od tej pierwszej .

To są jej pierwsze prace -.-

Te pierwsza jest nawet ładna, chociaż te czcionki jakieś takie nie zgrane ze sobą. Ta druga trochę płaska, ale ogólnie obie są okej : )

Melami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:36:02 »
Pierwszy :
Zdecyedowanie nie ! Brzydkie zdjęcia, brzydka akcja i ta tekstura na tym duzym zdjęciu ; /

Jejku, ogarnij się. To są jej pierwsze prace tego typu. Nie musisz od razu jej zniechęcać.


Po pierwsze to ja jej nie zniechęcam . Każdy jak zaczyna to jego prace nie są rewelacyjne  ... Chyba nie bd kłamać i pisać, ze są piękne co nie ?

strzyga

  • Gość
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:40:59 »
Pomijając fakt, że Twoja opinia była dla mnie mało konstruktywna z którejkolwiek strony, z taktem i poprawnością odpowiedzi trochę cienko, co nie?

Melami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:45:43 »
Pomijając fakt, że Twoja opinia była dla mnie mało konstruktywna z którejkolwiek strony, z taktem i poprawnością odpowiedzi trochę cienko, co nie?
Wiesz , tutaj się chyba nie liczy moja wypowiedź ..

strzyga

  • Gość
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:51:51 »
Dyskusji ciągnąć nie zamierzam, wywodu pisać raczej też nie - ja osobiście wychodzę z założenia, że to, jak piszę, jest moją największą wizytówką, a w pełni poprawna odpowiedź jest oznaką szacunku w stosunku do moich rozmówców. Poza tym, jeśli nie dbasz o to, jak robisz, to po co w ogóle robisz :)? Ale to może tylko moje, staroświeckie podejście ;)

Melami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipiec 2011, 13:54:42 »
Dyskusji ciągnąć nie zamierzam, wywodu pisać raczej też nie - ja osobiście wychodzę z założenia, że to, jak piszę, jest moją największą wizytówką, a w pełni poprawna odpowiedź jest oznaką szacunku w stosunku do moich rozmówców. Poza tym, jeśli nie dbasz o to, jak robisz, to po co w ogóle robisz :)? Ale to może tylko moje, staroświeckie podejście ;)
Ja moge się wypowiadać jak chce i nikt nie powinien się w to wtrącać ... Polska wolny kraj x D

camellote

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • deviantart
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipiec 2011, 16:11:24 »
WHY JPG? robicie ładne prace, a psujecie ją zapisywaną jakością.
 http://basia3003.w.interii.pl/layout.jpg za bardzo nawalony.
http://basia3003.w.interii.pl/miranda.jpg a tu zaś pusto. Masz pomysł, tylko z wykonaniem gorzej, ale z czasem będzie lepiej.
' ,,Faith is a one-way conversation, the two are already psychosis.''

Kalleye

  • Gość
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipiec 2011, 16:32:25 »
Szczerze powiedziawszy jak na pierwsze prace wcale nie jest źle ;)
Jeśli chodzi o ten: http://basia3003.w.interii.pl/layout.jpg szablon byłby świetny, gdyby nie parę 'błędów' ale dopiero się uczysz :) Co do akcji. Osobiście nie lubię takich akcji na szablonach (preferuje delikatne, które dobrze oddają 'bazowe' kolory fotki) ale mimo wszystko ta fajnie oddaje charakter szablonu i współgra z kolorami.
Czytałam we wcześniejszych wypowiedziach, że starasz się nie używać takich samych czcionek jak wszyscy. I bardzo dobrze, bo ja nie potrafię  8), tylko nie zawsze dobrze je dobierasz. Na przykład w ogóle nie pasuje czcionka, którą napisałaś tekst piosenek, twitter, facebook. Wydaje mi się, że lepiej by było jakbyś użyła np tej, której użyłaś do adresu. Czcionkę adresu i hasła podmieniłabym na inne, może z dużą ilością zawijasów? Jednak polecam abyś w wiadomości powitalnej pozostała przy Arialu 12/11 px bez żadnego wygładzania.
Nie podoba mi się tekstura wstawiona w tło wiadomości powitalnej. Rozumiem, że chciałaś zrobić coś w stylu kartki z notatnika, która pojawia się na większości stronach. Polecam samemu zrobić sobie taki kształt :)
Pobaw się różnymi opcjami opcji. Wciśnięcie fazy i płaskorzeźby, cienia wewnętrznego/zewnętrznego, to dopiero połowa sukcesu ;D  I tak samo stosuje te opcje na obrazkach bo są płaskie w porównaniu do reszty.

W sprawie drugiego szablonu jest płaski, albo to mój ekran ma problemy.
Zupełnie zbędny jest ten zielony pasek z lewej strony pracy. I zmieniłabym skalę patternu. Zamiast 100% ustaw ok 25%-40%. 
Ramki (w których prawdopodobnie byłby tekst) sprawiają wrażenie robionych 'na oko' i nie jestem pewna czy dobrze dobrałaś ich rozmiary do tego co miałoby się tam znaleźć.
Inne uwagi są podobne jak przy pierwszej pracy, więc po co będę drugi raz je pisać?

I zapisuj pracę w png. Jpg często niszczy jakość.

Wyszło trochę długo, ale mam nadzieję, że Cię nie uraziłam swoimi uwagami ;)

Eh, Melami jedziesz po niej jak profesjonalny grafik, a do takiego jeszcze dużo Ci brakuję :P

Melami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2011, 16:35:30 »


Eh, Melami jedziesz po niej jak profesjonalny grafik, a do takiego jeszcze dużo Ci brakuję :P
Ja wcale po niej nie jade , tylko mówie to co myśle ....
I nie uważam siebie za profesjonaliste ..

Kalleye

  • Gość
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipiec 2011, 16:42:23 »
To słabo Ci idzie mówienie tego co myślisz z taktem i wyczuciem.

Melami

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lipiec 2011, 16:46:10 »
To słabo Ci idzie mówienie tego co myślisz z taktem i wyczuciem.
Ja już taka jestem X D

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Bazgroły Ciri ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lipiec 2011, 16:46:10 »