Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!  (Przeczytany 9523 razy)

Admin

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Fan-Strefa.pl
Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« dnia: 13 Styczeń 2012, 13:04:01 »
W sieci pojawiła się najnowsza wersja Coppermine (1.5.18), która posiada wiele poprawek w stosunku do poprzednich wersji. Osoby, które używają wersji 1.5.16 lub starszej powinny ze względów bezpieczeństwa wykonać aktualizację skryptu tak szybko jak to możliwe. Więcej o nowej wersji można przeczytać tutaj.

Kalleye

  • Gość
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2012, 17:29:10 »
A jak to zrobić? Bo nigdy galerii nie aktualizowałam a boję się, że stracę zdjęcia, czego bym nie chciała.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2012, 17:40:29 »
Ja bynajmniej robiłem tak, że pobierałem sobie paczkę z aktualizacja na dysk i za pomocą FTP podmieniałem katalogi skryptu i ich zawartość. Tylko nie podmieniałem katalogu "albums" ze względu na strach przed utrata zdjęć. Gdy już prześlesz wszystkie pliki do wpisujesz adres swojej galerii i na końcu dodajesz /update.php i klikasz enter. Wtedy zostanie potwierdzona aktualizacja.
Do you want more?


Stysia

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • VANILLA NINJA FANSITE
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2012, 17:46:07 »
Ja bynajmniej robiłem tak, że pobierałem sobie paczkę z aktualizacja na dysk i za pomocą FTP podmieniałem katalogi skryptu i ich zawartość. Tylko nie podmieniałem katalogu "albums" ze względu na strach przed utrata zdjęć. Gdy już prześlesz wszystkie pliki do wpisujesz adres swojej galerii i na końcu dodajesz /update.php i klikasz enter. Wtedy zostanie potwierdzona aktualizacja.
A mogł byś mi pomoc w tym?
WWW.VANILLANINJA.NET - POLSKA STRONA FANÓW VANILLA NINJA

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2012, 18:49:01 »
My w ogóle mamy jeszcze starą wersję sprzed poprzedniej aktualizacji, bo boimy się stracić pliki (nie wiem, co bym zrobiła, gdyby nagle zniknęło nam 40000 zdjęć...). Chciałabym jednak zainstalować nową, bo jest wygodniejsza. Jesteście pewni, że wszystkie zdjęcia wgrane do galerii (wersja 1.4.27) znajdują się w folderze 'albums'; nawet te, które wgrane zostały z poziomu samej galerii, a nie FTP (jeszcze korzystamy z wsadowego dodawania) ? Mam takie obawy przed tą aktualizacją... Jakby wszystko poleciało, to chyba bym szału dostała...

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2012, 19:08:45 »
Ja bynajmniej robiłem tak, że pobierałem sobie paczkę z aktualizacja na dysk i za pomocą FTP podmieniałem katalogi skryptu i ich zawartość. Tylko nie podmieniałem katalogu "albums" ze względu na strach przed utrata zdjęć. Gdy już prześlesz wszystkie pliki do wpisujesz adres swojej galerii i na końcu dodajesz /update.php i klikasz enter. Wtedy zostanie potwierdzona aktualizacja.
A mogł byś mi pomoc w tym?
Spoko, ale dopiero mogę w następnym tygodniu bo teraz mam do czwartku masę spraw.

My w ogóle mamy jeszcze starą wersję sprzed poprzedniej aktualizacji, bo boimy się stracić pliki (nie wiem, co bym zrobiła, gdyby nagle zniknęło nam 40000 zdjęć...). Chciałabym jednak zainstalować nową, bo jest wygodniejsza. Jesteście pewni, że wszystkie zdjęcia wgrane do galerii (wersja 1.4.27) znajdują się w folderze 'albums'; nawet te, które wgrane zostały z poziomu samej galerii, a nie FTP (jeszcze korzystamy z wsadowego dodawania) ? Mam takie obawy przed tą aktualizacją... Jakby wszystko poleciało, to chyba bym szału dostała...
Wiesz co, z tego co kojarzę to zdjęcia dodawane przez managera w galerii są wgrywane do katalogu dostępnego pod ścieżką /albums/edit/ więc wszystkie zdjęcia i tak powinny byc umieszczane albo bezpośrednio w katalogu 'albums' w stworzonym folderze (jeżeli wgrywasz przez FTP) bądź w katalogu 'edit' (jeżeli wgrywasz przez galerię).

Ja już zaktualizowałem do najnowszej wersji. Na razie nie ma problemów z kompatybilnością nowej aktualizacji z CPM Fetch jeżeli ktoś byłby ciekawy.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2012, 19:11:04 wysłana przez PA_BLO »
Do you want more?


Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2012, 19:44:29 »
My w ogóle mamy jeszcze starą wersję sprzed poprzedniej aktualizacji, bo boimy się stracić pliki (nie wiem, co bym zrobiła, gdyby nagle zniknęło nam 40000 zdjęć...). Chciałabym jednak zainstalować nową, bo jest wygodniejsza. Jesteście pewni, że wszystkie zdjęcia wgrane do galerii (wersja 1.4.27) znajdują się w folderze 'albums'; nawet te, które wgrane zostały z poziomu samej galerii, a nie FTP (jeszcze korzystamy z wsadowego dodawania) ? Mam takie obawy przed tą aktualizacją... Jakby wszystko poleciało, to chyba bym szału dostała...
Wiesz co, z tego co kojarzę to zdjęcia dodawane przez managera w galerii są wgrywane do katalogu dostępnego pod ścieżką /albums/edit/ więc wszystkie zdjęcia i tak powinny byc umieszczane albo bezpośrednio w katalogu 'albums' w stworzonym folderze (jeżeli wgrywasz przez FTP) bądź w katalogu 'edit' (jeżeli wgrywasz przez galerię).

Ja już zaktualizowałem do najnowszej wersji. Na razie nie ma problemów z kompatybilnością nowej aktualizacji z CPM Fetch jeżeli ktoś byłby ciekawy.
Ja niestety nie mam tych zdjęć ani w folderze 'edit' ani w samym 'albums'. Będę próbowała znaleźć, może gdzieś w ustawieniach jest zdefiniowane, gdzie ma je wrzucać i wtedy poszukam. Ale i tak wielkie dzięki :)

Aga

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2012, 09:27:43 »
Ja się boje że stracę wszystkie 1,142 zdjęcia którę wgrałam do galerii.
Ale, wykonam update :)

Admin

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Fan-Strefa.pl
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Styczeń 2012, 10:14:49 »
Ja zawsze wrzucam wszystkie pliki (nawet katalog albums) bo w nim i tak są tylko pliki index.php więc nie ma prawa się stać nic złego. Później wystarczy wpisać www.adresstrony.pl/galeria/update.php, podać nazwę użytkownika galerii i hasło i upgrade zrobiony ;)

Stysia

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • VANILLA NINJA FANSITE
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Styczeń 2012, 11:04:33 »
Ja się boje że stracę wszystkie 1,142 zdjęcia którę wgrałam do galerii.
Ale, wykonam update :)
No chyba nie masz czy sie martwić, Ja mam 63 tysiace zdjęć.. i jezeli bym je straciła to byłby szok!
2 tys zjdec potrafie wgrać przez pol dnia jak nie mieć ;))

Ale może zrobie to t j mowi admin ;)
WWW.VANILLANINJA.NET - POLSKA STRONA FANÓW VANILLA NINJA

Drew

  • Gość
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2012, 11:06:03 »
Zaktualizowałem już :) Ja się tam niczego nie boję... Najwyżej spędziłbym parę dni na dodawaniu na nowo :)

Schane

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2012, 11:15:19 »
to robię aktualizację.. mam nadzieje, że wszystko będzie ok ;)
KATY PERRY AMANDA SEYFRIED PIXIE LOTT
Kate Winslet ♥ Shakira ♥ Lana Del Rey ♥ Natalie Portman ♥ Sandra Bullock ♥ Evan Rachel Wood

pattie

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
    • Szymon Hołownia&Marcin Prokop
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Styczeń 2012, 11:50:43 »
ja czekam, aż będzie w Softaculousie możliwy upgrade :-) bo poprzez Commandera idzie mi to nie powiem jakim tempem :p

Drew

  • Gość
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Styczeń 2012, 12:19:19 »
ja czekam, aż będzie w Softaculousie możliwy upgrade :-) bo poprzez Commandera idzie mi to nie powiem jakim tempem :p

Ściągnij sobie program FileZilla

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2012, 12:44:33 »
A podczas podmiany plików nie zniknie też wygląd ? Co zrobić, żeby został "na swoim miejscu" ?
Mam też w starej wersji zainstalowane foldery, których nie ma w paczce z nową (chodzi mi np. o 'errors' czy 'cropper').
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2012, 12:50:54 wysłana przez Zuzolinda »

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2012, 12:44:33 »