Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Droga do szczęścia (2008)  (Przeczytany 764 razy)

Schane

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Droga do szczęścia (2008)
« dnia: 19 Styczeń 2012, 09:56:30 »

Cytuj
Film zrealizowany na podstawie książki Richarda Yatesa. April i Frank Wheeler to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50-tych. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki. Kiedy jednak ich związek zamienia się w nieskończone pasmo sprzeczek, zazdrości i wzajemnych oskarżeń, ich podróż oraz marzenia o samospełnieniu stają w obliczu zagrożenia.

Dla mnie to jeden z tych filmów o których się nie da zapomnieć. Leo i Kate ponownie świetnie wypadli w jednym filmie. Po obejrzeniu do głowy przychodzi wiele refleksji. Z czystym sumieniem mogę polecić ten film. Oglądał już ktoś? ;)
KATY PERRY AMANDA SEYFRIED PIXIE LOTT
Kate Winslet ♥ Shakira ♥ Lana Del Rey ♥ Natalie Portman ♥ Sandra Bullock ♥ Evan Rachel Wood

Michelle

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Droga do szczęścia (2008)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2012, 21:50:53 »
Ja mam na DVD. Kiedyś byłam wielką fanką Kate. Uważam, że po raz kolejny wypadli rewelacyjnie. Na prawdę, reżyser wykonał genialną robotę - można na prawdę było dostać klaustrofobii i nieźle się załamać, co było celem autora książki. Scenariusz trochę mętny, bez jakiegoś punktu zaczepienia, ale poza tym gorąco polecam! : )

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Droga do szczęścia (2008)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2012, 21:50:53 »