Dla webmastera > Tutoriale

Ikona wpisu - podmiana starszych ikon na nowsze

(1/1)

Katty:
Każdy pewnie miał ten problem. Mamy wygląd strony z ikonami dopasowanymi do niego, zmieniamy theme i co teraz z tamtymi ikonami? Pewnie większość z Was podmienia je ręcznie. Niestety ikon jest mnóstwo, więc lepiej i szybciej skorzystać z wtyczki, która sama podmieni ikonki.Do tego zadania świetnie sprawdza się wtyczka Quick Featured Images, którą znajdziecie w swojej wyszukiwarce wordpressa. Po jej zainstalowaniu widzimy nowy tytuł po lewej stronie naszego kokpitu: Featured Images / Ikony wpisów.

Aby cokolwiek podmienić należy wejść w tą kategorię. Wyskoczą nam:

1.Set, replace, remove
2.Preset Featured Images
3.Image Columns

Klikamy w numer 1.

Wybieramy opcję: Set the selected image as new featured image.,następnie ustawiamy, które zdjęcie chcemy mieć jako ikonę pod wszystkie starsze wpisy (Choose Image). Gdy wybierzemy zdjęcie przewijamy stronę niżej. Przechodzimy do Actions without a selected image i wybieramy Remove any image as featured image..

Wyskoczy nam w tym momencie kolejny "formularz", na którym możemy jeszcze zmienić zdjęcie na samym początku. Jeśli źle wybraliście wystarczy kliknąć If wrong action start again i zaczynamy wszystko od nowa.

Następnie w zakładce Optional: Add a filter / Select filters wybieramy gdzie mają się zmienić ikony. Zaleca się wybranie Post Type Filter. Gdy wybierzemy tą opcję ikona zmieni się na każdym wpisie i stronie (Pages) wordpressa. Następnie klikamy w Next

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie tego co ustawiliśmy. Wyskoczy nam także zakładka Post Type Filter, w której możemy wybrać czy nowa ikona wpisu ma się pojawić tylko na stronach czy tylko w postach. Klikamy na Preview filtering jeśli wszystko dobrze zaznaczyliśmy.

Na kolejnej stronie wyskakuje nam Preview of your selection, gdzie widzimy liczbę postów, które znalazła wtyczka. Przy ponumerowanych postach są dwie tabelki:

Current Featured Image - gdzie widzimy aktualną ikonę
Future Featured Image - gdzie widzimy nową ikonę, którą ustawiamy

Pod tabelką znajduje się Confirm the change. Jeśli wszystko jest dobrze klikamy Yes, Apply now. Powinno wyskoczyć potwierdzenie naszej akcji, czyli Results of the action i wpisy, w których obrazek został zmieniony.

Według mnie ta wtyczka bardzo przyspiesza nam zmienienie obrazka. Mi osobiście nie chce się nigdy zmieniać pojedynczo każdą ikonę, więc robię jedną i zastępuję ją wszystkie wpisy a te ze strony głównej zamieniam ręcznie. Po co komplikować sobie życie? :-) Wtyczkę poleciłam już kilku osobom i mogę polecić Wam też.

PA_BLO:
Katty, bardzo dobra rada :) + leci na Twoje konto xD Podlinkuję Twój tutorial do innych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej