Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Doda - Fly High Tour Live (Album DVD)  (Przeczytany 2279 razy)

matiemfame

  • Gość
Doda - Fly High Tour Live (Album DVD)
« dnia: 15 Luty 2014, 10:58:33 »


Fly High Tour Live to pierwsza w karierze wokalistki, płyta koncertowa zawierająca zapis z koncertu we Wrocławiu z Hali Stulecia. Płyta DVD ukazuje nie tylko wrocławski koncert, ale także przygotowania i kulisy tego wydarzenia, mnóstwo zdjęć z koncertów a także plakaty. Premiera kinowa Fly High Tour Live zaplanowana jest na dzień kobiet - 8 marca, natomiast premiera sklepowa na 7 marca.

VIDEO PROMUJĄCE PŁYTĘ DVD:


KRÓTKIE INFO O TRASIE: Fly High Tour

VIDEO PROMUJĄCE TRASĘ:

23 lutego 2013 roku Doda, za pośrednictwem serwisu Facebook, ogłosiła, że zaczęła przygotowania do kolejnej trasy koncertowej i zdradziła jej nazwę. 17 marca na oficjalnej stronie koncertowej Artystki pojawiły się pierwsze zapowiedziane koncerty, które obejmują głównie terytorium Polski.

25 kwietnia w aplikacji Instagram Doda zamieściła trzy zdjęcia przedstawiające stroje, które najprawdopodobniej zostaną użyte na potrzeby trasy. Dwa dni później udostępniła nowe logo, które zostało pozytywnie przyjęte przez Fanów Artystki. Logo jest znacznie inne od dotychczas prezentowanych, głównie ze względu na bogatą kolorystykę, w przeciwieństwie do stonowanych barw logo poprzednich tras.

6 maja w dwutygodniku "Gala" pojawił się obszerny wywiad z Dodą, która opowiedziała o nadchodzącej trasie koncertowej. Wywiad zilustrowano sesją zdjęciową, która nawiązuje do głównego motywu Fly High Tour, jakim są azteckie wzory. 11 maja Artystka opublikowała dwa projekty strojów autorstwa Alicji Czarnieckiej, w których pojawia się na koncertach. W kolejnych dniach zamieściła zdjęcie oraz nagranie video z sali prób, w której przygotowywała się do trasy ucząc się dancehallu.
16 maja pojawiła się w programie Pytanie na śniadanie, natomiast dwa dni później w Dzień Dobry TVN. W obu programach przeprowadzono z nią wywiad, podczas którego Doda opowiedziała o nadchodzącej trasie i niespodziankach jakie czekają jej Fanów. Dodatkowo w programie produkcji TVN zaśpiewała swój najnowszy singiel "Electrode" w nowej aranżacj.

W tym samym dniu Artystka wystąpiła w warszawskim Klubie Glam, gdzie po raz pierwszy można było zobaczyć nowe elementy trasy. 24 maja 2013 roku odbył się pierwszy oficjalny koncert w ramach trasy Fly High Tour[.

28 listopada 2013 roku we Wrocławiu odbył się koncert, który został zarejestrowany na potrzeby koncertowego DVD. Będzie to pierwsze takie wydawnictwo artystki. Podczas koncertu Doda wykonała lekko zmienioną listę utworów oraz zaśpiewała nowy cover - "Wrecking Ball" Miley Cyrus. Premiera wydawnictwa planowana była na koniec grudnia 2013, lecz została przełożona na początek 2014.

„Fly High Tour" okazała się jednym z najważniejszych i najbardziej medialnych wydarzeń muzycznych minionego roku. Każdy z występów Artystki przyciągał tysiące osób, z rekordową liczbą 25 tysięcy widzów na jednym z koncertów. Była to jedyna w Polsce biletowana trasa która przyciągała rekordowe liczby fanów.

Fly High Tour to jedna z najbardziej spektakularnych tras koncertowych w
historii polskiej muzyki
. Show opowiada ciekawą i zaskakującą muzyczną historię, a scenariusz koncertów opracowała sama Artystka -- widzowie zostają zabrani na stworzoną przez Dodę wyspę, Dodogaskar, a na scenie pojawiają się takie gadżety jak Dodolot, łapacz snów, olbrzymi kwiat-ludojad, królewska lektyka czy totem. Trasa przepełniona jest bogatymi efektami wizualnymi, barwnymi strojami, tańcem, muzycznymi hitami w zupełnie nowych aranżacjach oraz specjalnie zaprojektowanymi strojami. Artystka występuje na własnej scenie, wykorzystując m.in. olbrzymi ekran ledowy -- wymaga to dużej ekipy koncertowej, która liczy 42 osoby. Sprzęt przewożą 3 tiry oraz 2 mniejsze ciężarówki.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2014, 11:10:34 wysłana przez matiemfame »

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Doda - Fly High Tour Live (Album DVD)
« dnia: 15 Luty 2014, 10:58:33 »