Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Trylogia High School Musical xD  (Przeczytany 4653 razy)

Bartel

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 770
  • Reputacja: 83
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Kukiczo.com
Trylogia High School Musical xD
« dnia: 02 Lipiec 2011, 21:24:05 »
High School Musical
High School Musical – nagrodzony Nagrodą Emmy w kategorii "Outstanding Children's Program" ("Najlepszy Program Dziecięcy") amerykański film telewizyjny, pierwsza część serii High School Musical. Wyemitowany premierowo 20 stycznia 2006 r. w Disney Channel, odniósł największy sukces ze wszystkich produkcji Disney Channel Original Movie[2][3]. Z tego powodu nakręcono sequele - High School Musical 2 (2007, film telewizyjny) i High School Musical 3 (2008, film kinowy). Jest pierwszym w historii DCOM filmem mającym kontynuację kinową. Zakończyły się prace nad spin-offem High Stakes, który zadebiutuje w 2011 roku. Ścieżka dźwiękowa filmu była najczęściej kupowanym albumem 2006 roku w USA[4].

High School Musical był najczęściej oglądanym filmem 2006 roku w Disney Channel, gromadząc przed telewizorami 7.7 mln widzów w czasie premiery w USA[5]. W UK premiera zgromadziła 789 tys widzów (zaś pierwszy weekend emisji obejrzało 1.2 mln widzów), co stanowi drugi w historii Disney Channel UK rekord oglądalności w 2006 roku. 29 grudnia 2006 film wyemitował BBC i jest to pierwszy DCOM tam wyświetlany. 2 grudnia tego samego roku film wyemitował polski Disney Channel, a 30 grudnia - TVP1[6].

Przez wielu uważany za adaptację Romea i Julii[7], High School Musical opowiada o dwóch uczniach liceum w East High z dwóch innych klik - Troyu Boltonie (Zac Efron), kapitanie szkolnej drużyny koszykarskiej Dzikie Koty i Gabrielli Montez (Vanessa Hudgens), dziewczynie z kółka naukowego kochającej się uczyć[8]. Razem próbują wystąpić w przesłuchaniach do szkolnego musicalu. Ich współpraca nie podoba się innym uczniom, którzy chcą namówić ich do „zachowania statusu quo”.

High School Musical kręcono w East High School w Salt Lake City, Utah, audytorium Murray High School i Downtown Salt Lake City.

_____________________________________________________

High School Musical 2
High School Musical 2 – kontynuacja filmu Kenny'ego Ortegi, zwycięzcy nagrody Emmy Award, High School Musical. Po raz pierwszy został wyemitowany na Disney Channel w USA 17 sierpnia 2007. Premiera w Polsce odbyła się na Disney Channel Polska 3 października 2007 roku. Film emitowany był z polskim dubbingiem, ale piosenki były w ang. oryginale bez polskich tłumaczeń. Od 27 lipca można było oglądać na Disney Channel program Road to High School Musical 2. W USA High School Musical 2 obejrzało 17,2 milionów osób.

W szkole East High zaczynają się wakacje. Każdy z bohaterów stara się znaleźć jakąś pracę wakacyjną. Na wakacje Sharpay i Ryan Evans jadą do Lava Springs, klubu należącego do ich rodziców. Tam dziewczyna jest traktowana jak królowa i obsługa wraz z kierownikiem ośrodka, panem Fultonem spełnia wszystkie jej zachcianki. Sharpay kazała Fultonowi zatrudnić w ośrodku Troya Boltona. Troy dostaje tam pracę, ale ku niezadowoleniu Sharpay przyprowadza ze sobą całą drużynę Wildcats. Gabriella jest ratownikiem, Troy i Chad kelnerami, Taylor obsługuje gości, Zeke jest oczywiście kucharzem, Kelsi gra na fortepianie przy kolacji, Marta Cox kroi warzywa itp. Sharpay chce żeby wszyscy oprócz Troya odeszli. Pan Fulton obrzydza im pracę. Karci ich, a szczególnie Gabriellę, za nawet drobne przewinienia. W Lava Springs ma odbyć się pokaz talentów o nazwie "Star Dazzle Show". Po zaśpiewaniu You are the music in me zanosi się na to, że Troy, Gabriella i ich przyjaciele zaśpiewają razem. Gdy Sharpay się o tym dowiaduje bierze sprawy w swoje ręce. Przedstawia Troya swoim rodzicom. Jego tata ma zamiar załatwić mu stypendium. Troy awansuje. Cały czas spędza z rodziną Sharpay. Przyjaciele chłopaka czują się odrzuceni. Postanawiają nie brać udziału w konkursie. Gabriella zaprasza Ryana którego siostra odsunęła od piosenki konkursowej do meczu baseballa. Okazuje się że chłopak jest bardzo dobry w grze. Zyskuje szacunek Chada. Grupa postanawia brać udział w konkursie z Ryanem jako reżyserem. Nawet Chad godzi się na taniec. Sharpay widzi jaką ma konkurencję. Rozmawia z panem Fultonem. Nakazuje mu powiedzieć wszystkim, że w dniu pokazu talentów wszyscy pracują na pełen etat oprócz Troya, którego Sharpay przekonała do zaśpiewania z nią. Wildcats są zawiedzeni, że nie mogą wystąpić, zwłaszcza Gabriella. Dziewczyna widzi, że wakacje nie są takie, jak planowała. Postanawia odjechać i rozstać się z Troyem. Troy próbuje ją zatrzymać, ale nie udaje mu się to. Chłopak rozumie, że skrzywdził Gabriellę i przyjaciół. Przeprasza ich po rozmowie ze swoim ojcem. Później idzie do Sharpay i mówi jej, że z nią nie wystąpi. Dziewczyna jest wściekła, postanawia wystąpić z bratem, ale Ryan również nie chce z nią wystąpić. Sharpay płacze w swojej garderobie. Dziewczynę dodatkowo dobija to, że pokaz talentów źle idzie. Nagle w odbiciu lustra dostrzega Troya. Chłopak zgadza się z nią wystąpić, ale po jednym warunkiem: inne Dzikie Koty wystąpią z nimi. Sharpay się zgadza. Kilka minut przed występem Kelsi mówi Troyowi, że Sharpay zmieniła piosenkę. Kompozytorka uczy go piosenki. Tuż przed występem Troy pyta Sharpay, dlaczego zmieniła piosenkę. Dziewczyna jest zdziwiona. Twierdzi, że niczego nie zmieniała. Troy wychodzi sam na scenę i zaczyna śpiewać. Wildcats stojący pod sceną rozsuwają się, wychodzi Gabriella i śpiewa razem z Troyem piosenkę Everyday. Pod koniec piosenki wszystkie Wildcats wchodzą na scenę oraz Ryan i Sharpay, którą Troy wziął za rękę na scenę. Po występie pan Fulton wchodzi na scenę i już ma wręczać nagrodę Sharpay, gdy ta wyrywa mu mikrofon z ręki i mówi że nagrodę otrzymuje... Ryan. W ten sposób Sharpay dziękuje bratu za wszystko. Po pokazie, wieczorem wszyscy wychodzą z lampionami na pole. Tam Troy i Gabriella się całują. Film kończy piosenka All for one, śpiewana przy basenie ośrodka.

_____________________________________________________

High School Musical 3
High School Musical 3: Ostatnia klasa (ang. High School Musical 3: Senior Year) – trzeci film z serii High School Musical. Wyprodukowany przez Disney Channel, miał premierę 24 października 2008 roku.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich części, film ukazał się najpierw w kinach. Tematem musicalu jest tym razem okres przedmaturalny oraz matura i bal. W filmie występują wszyscy aktorzy, którzy grali we wcześniejszych odsłonach serii: Zac Efron, Ashley Tisdale, Vanessa Hudgens, Lucas Grabeel, Corbin Bleu i Monique Coleman oraz nowe postaci.

13 lipca 2008 roku Disney Channel zaprezentował widzom w Polsce zwiastun filmu, zawierający kilka scen dialogów i piosenek z filmu. 24 lutego 2009 roku to oficjalna data premiery High School Musical 3 na DVD

W East High zbliża się koniec roku szkolnego. Dzikie Koty podejmują decyzje o swojej przyszłości i postanawiają wystawić ostatnie wspólne przedstawienie. Trwają też przygotowana do balu. Gabriella nikomu nic nie mówiąc zgłasza się na kurs do Stanford dla wybrańców i zostaje wybrana. Do wyjazdu przekonuje ją Troy i Taylor. Postanawia wyjechać i wrócić na bal i rozdanie świadectw. Jej role w musicalu przejmuje Sharpay. Przed balem Gabriella dzwoni do Troya i nie wraca na bal. Bolton sie jednak nie poddaje i jedzie do niej. Potem wracają do East High i występują w przedstawieniu. Na musical przychodzą "wysłannicy" z Julliard'a i przyznają stypendia Kelsi i Ryanowi. Sharpay decyduje się wrócić do East High jesienią i z p. Darbus prowadzić kółko dramatyczne. Chad idzie na miejscowy uniwersytet sportowy.Taylor jedzie do Yale. Gabriella wraca do Stanford, a Troy nie decyduje się grać w barwach Jastrzębi – jedzie do Kalifornii, na uniwersytet oddzielony od uczelni Gabrielli 32,5 mili. Film kończy się piosenką "High School Musical".

_____________________________________________________

Pewnie większość z Was widziała chociaż jedną część, jakie są Wasze wrażenia. Jaki mieliście stosunek do filmu gdy oglądaliście go pierwszy raz, a jaki macie teraz?
Ja dzięki niemu zaistniałem w sieci i zacząłem robić grafikę, no i narodziła się moja blednąca już miłość do Van.
Kiedyś prowadziłem wiele stron o obsadzie filmu, ale Centrum HSM zapamiętam na zawsze, tamta społeczność, atmosfera - niezapominane czasy a było to już prawie 5 lat temu :)

M

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1405
  • Reputacja: 70
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Florence
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2011, 23:13:06 »
Nie lubię, sorry xD. Too sweet.
I'm on Tumblr: 911notinservice.tumblr.com

Aisha

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 4
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • OneDirection.pl
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2011, 23:31:48 »
koooocham 8D chociaż przyznam, ze z wiekiem przestałam nałogowo słuchać płyt i oglądać filmy. teraz bardziej moje zainteresowanie przeniosło się z hsm na Vanessę i Zaca ... no a dzięki hsm miałam blogi na onecie, przez co zaczęłam grafikować. a teraz to już tylko hsmusical.pl, czasem onet (również powiązane z van) xD


2nd july 2014 :: 10th june 2015 :: 14th november 2015

one direction + deviantART + twitter

Lolly

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
    • Harry Styles Fan
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipiec 2011, 21:29:35 »
Powiem tak.
Jedynkę oglądam w sylwester, dwójkę w wakacje a trójkę przed zakończeniem szkoły.
Sądzę że piosenki w drugiej są najlepsze a w trójce i jedynce to układy.

kejtlin

  • Gość
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2011, 23:16:03 »
jak jestem w domu i leci ( najcześciej w świeta ) to obejrze jak jest wolny tv. kiedyś do wielkie WOW było wszyscy o tym gadali  , a teraz to tak wstyd sie przyznać. lubiłam to pare lat temu no ale wyrosłam z hsm  ;D

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipiec 2011, 20:21:29 »
Nie lubię, sorry xD. Too sweet.
Dokładnie. Próbowałam ,ale nie potrafię, nie dla mnie takie produkcje.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Charlotte

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Demi Lovato Polska
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2011, 19:38:35 »
High School Musical to chyba jedyny film na świecie, w którym Pan Bóg dosłownie bawi się magnetofonem ;D Zawsze mnie to śmieszyło, gdy podkład grał z powietrza (razem z chórkami!), a wszyscy znali układ taneczny 8) No ale muszę przyznać, że miałam na HSM niezłą manię. Teraz pozostały mi już tylko plakaty, gadżety i album z naklejkami. Chociaz czasami kiedy DC puszcza powtórki to oglądam  ;D

Kalleye

  • Gość
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lipiec 2011, 09:45:51 »
High School Musical to chyba jedyny film na świecie, w którym Pan Bóg dosłownie bawi się magnetofonem ;D Zawsze mnie to śmieszyło, gdy podkład grał z powietrza (razem z chórkami!), a wszyscy znali układ taneczny 8)

No dokładnie xDDD
Mimo, że lubię musicale ten nie dla mnie. Wolę ambitniejsze cokolwiek miało by to oznaczać xDDD

Charlotte

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Demi Lovato Polska
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lipiec 2011, 11:43:22 »
Hahaha no ja też :D Oni wszyscy są tacy "słiit", że się niedobrze robi :P

Charlie

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • Rachel Anne McAdams Polska
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lipiec 2011, 12:38:13 »
Kiedyś była na to niezła jazda, wszyscy gadali tylko o tym. Oglądałam wszystkie części, słuchałam piosenek (na niektóre miałam manię xD). Teraz to już historia, nie miałam żadnych blogów, ani moja grafika nie była zainspirowana HSM. Najbardziej z całej trylogii lubię Ashley Tisdale, tyle.

V

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1009
  • Reputacja: 6
    • Zobacz profil
    • little mix polska
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec 2011, 23:45:56 »
znudziło mi się.

Maddie

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 215
  • Reputacja: 6
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Portal Fan-Strefa.pl
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpień 2011, 14:43:59 »
Genialny - dobre filmy na poprawienie nastroju ;) Lekkie i przyjemne, i to chodzi ;D
Maddie || fan-strefa.pl


Cant

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sierpień 2011, 18:52:13 »
koooocham 8D chociaż przyznam, ze z wiekiem przestałam nałogowo słuchać płyt i oglądać filmy. teraz bardziej moje zainteresowanie przeniosło się z hsm na Vanessę i Zaca ... no a dzięki hsm miałam blogi na onecie, przez co zaczęłam grafikować. a teraz to już tylko hsmusical.pl, czasem onet (również powiązane z van) xD

no u mnie zostało zainteresowanie na Vee <3 ale kocham obejrzeć sobie czasami którąś cześć i powspominać,
uwielbiam ten film ♥


Hi perfection, i love you ♥

Vienna

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • Justin Bieber! ♥
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad 2011, 13:10:02 »
pamiętam jak ja uwielbiałam ten film. byłam 10 letnią dziewczynką zakochaną w Troyu (jak prawie każda). teraz jak czasem leci w tv obejrzę 5 min. i wyłączam. uh, nie mam pojęcia czemu mi się kiedyś Efron podobał... dobrze, że ściął te włosy.
kidrauhl is my life ♥
jbieber.pl

Mikaela

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopad 2011, 21:25:13 »
pamiętam jak ja uwielbiałam ten film. byłam 10 letnią dziewczynką zakochaną w Troyu (jak prawie każda). teraz jak czasem leci w tv obejrzę 5 min. i wyłączam. uh, nie mam pojęcia czemu mi się kiedyś Efron podobał... dobrze, że ściął te włosy.

Efron jest teraz mega hot ;3

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Trylogia High School Musical xD
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopad 2011, 21:25:13 »