Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Marina & the Diamonds  (Przeczytany 809 razy)

Schane

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Marina & the Diamonds
« dnia: 26 Styczeń 2012, 13:13:32 »

Cytuj
Marina Lambrini Diamandis (ur. 10 października 1985 w Abergavenny), bardziej znana pod pseudonimem Marina and the Diamonds (czasami stylizowane jako Marina & the diamonds) − walijska piosenkarka greckiego pochodzenia, kompozytorka i autorka tekstów.

Marina Diamandis zdobyła renomę 2. miejscem w corocznej gali Sound of..., czyli BBC Sound of 2010, plasując się na liście zwycięzców zaraz po Ellie Goulding. Po wydaniu prywatnej EP-ki Mermaid Vs. Sailor EP w 2007, Diamandis wydała drugą, The Crown Jewels EP, tym razem przez wytwórnię Neon Gold Records w 2009. Obecnie jest artystką wytwórni 679 Recordings, za której pomocą wydała swój debutancki pełny album, The Family Jewels, a następnie trzecią EP-kę, The American Jewels EP, oba wydawnictwa w 2010. W 2011 Marina Diamandis ogłosiła, że pracuje nad drugim pełnym albumem, Electra Heart, ale nie wiadomo jeszcze kiedy on się ukaże. Pierwszy singel z drugiego albumu to "Radioactive", który już ukazał się jako teledysk we wrześniu 2011, i ma zostać formalnie wydany w sklepach w Wielkiej Brytanii 3 października 2011.

Jej pseudonim, "Marina and the Diamonds", składa się z jej pierwszego imienia, spójnika "i", oraz przekładu na angielski jej nazwiska, które oznacza po grecku "Diamenty". Pomino tego, że "the Diamonds" jest czasami błędnie uważane za oznaczenie jej muzycznego wsparcia, tak naprawdę odnosi się do jej fanów. Wyjaśniła ten fakt na swojej stronie w serwisie Myspace następująco: "Jestem Marina. A wy jesteście diamentami".

Jej styl muzyczny obejmuje nie tylko klawiszowo-akompaniowane ballady, ale także szybkie utwory pochodne od muzyki nowej fali z pełnym wsparciem muzycznym. Według niej, duże znaczenie dla jej twórczości mają tacy muzycy jak Daniel Johnston, Blondie, The Distillers, Patti Smith, Tom Waits, Nirvana, PJ Harvey, Kate Bush, Britney Spears, Yann Tiersen, Elliott Smith, Dolly Parton czy Madonna[2].

czekam z niecierpliwością na nową płytę <3
KATY PERRY AMANDA SEYFRIED PIXIE LOTT
Kate Winslet ♥ Shakira ♥ Lana Del Rey ♥ Natalie Portman ♥ Sandra Bullock ♥ Evan Rachel Wood

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Marina & the Diamonds
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2012, 16:16:37 »
Ostatnio całkowicie przez przypadek trafiłem na jej kawałek "Numb". Bardzo mi się spodobał i postanowiłem posłuchać innych jej kawałków. Album "Electra Heart" jest wyprodukowany na całkiem przyzwoitym poziomie. Piosenki wpadają w ucho i są totalnym zaprzeczeniem tego czego spodziewałem po artystach tego pokroju. Myślałem, że jej kawałki będą głównie balladami bez większego zaangażowania wokalnego (tak jak Lana Del Rey, której fenomenu nie pojmuję) a tu miłe zaskoczenie. Utwory znajdujące się na najnowszej płycie są energiczne, melodyczne i podchodzące pod Electro, Indie Pop. Polecam.
Do you want more?


Eli

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Marina & the Diamonds
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2012, 13:31:36 »
Kocham , Kocham , Kocham
Primadonna Girl jest swietne :)

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Marina & the Diamonds
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2012, 16:11:37 »
Moje ulubione Radioactive, Sex yeah, Lies <3

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Marina & the Diamonds
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2012, 16:11:37 »