Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach  (Przeczytany 1559 razy)

Zuza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Polska Strona Kelly Clarkson
Witam, Otóż kiedyś miałam już taki problem, ale nie pamiętam już jak go rozwiązałam. Dlatego też zwracam się do was o pomoc. W tytułach postów, - na mojej stronie: http://xstation.fan-strefa.pl - a także ramek w sidebarze nie wyświetlają się polskie znaki, poza tym jest ok. Drugi problem to daty przy newsach z lewej strony, jak widać przy każdym poście wyświetla się 9 września, jak to zmienić? dodam iż używany przeze mnie theme to: trippin. z góry dzięki za pomoc:)

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2011, 08:13:09 »
Co do problemu z polskimi znakami to ja go nie widzę. Wczytując stronę w przeglądarce Firefox normalnie widzę wszystkie polskie znaki. Jeżeli Ty nadal widzisz problem to możesz w pliku header.php gdzieś między znacznikami <head> ... </head> wstawić
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
A co do formatu wyświetlania daty, to w szablonie nie widzę aby było coś kombinowane. Przyczyna raczej leży po stronie ustawień w WP. sprawdź swoje ustawienia wchodząc w Kokpit >> Ustawienia >> Ogólne >> Format Daty. Tam ustaw sobie jak chcesz aby wyświetlała się data publikacji postu.
Do you want more?


Zuza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Polska Strona Kelly Clarkson
Odp: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień 2011, 22:45:31 »
Co do problemu z polskimi znakami to ja go nie widzę. Wczytując stronę w przeglądarce Firefox normalnie widzę wszystkie polskie znaki. Jeżeli Ty nadal widzisz problem to możesz w pliku header.php gdzieś między znacznikami <head> ... </head> wstawić
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
A co do formatu wyświetlania daty, to w szablonie nie widzę aby było coś kombinowane. Przyczyna raczej leży po stronie ustawień w WP. sprawdź swoje ustawienia wchodząc w Kokpit >> Ustawienia >> Ogólne >> Format Daty. Tam ustaw sobie jak chcesz aby wyświetlała się data publikacji postu.


chodzi o wyłącznie tekst w tytułach - tam muszę pisać np zamiast Ć - c itp. W samym poście jest ok, chodzi tylko o tytuł. Jeśli o datę chodzi to w ustawieniach jest wszystko ok, a przy poście po lewej stronie (nie w samym poście) ciągle wyświetla się 9 września. A może ktoś wie jak zmienić rodzaj czcionki w tytułach postów i ramek?
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2011, 22:48:05 wysłana przez Zuza »

Asleep

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Jonas Brothers Poland
Odp: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Wrzesień 2011, 16:58:35 »
Może masz czcionkę w nagłówkach nie obsługująca znaków typu ć, ź itd.
Jonas-Brothers.com.pl // Zanessa.fan-strefa.pl // EmilyBrowning.fan-strefa.pl

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2011, 13:52:12 »
Może masz czcionkę w nagłówkach nie obsługująca znaków typu ć, ź itd.
też mnie to zainteresowało, ale ona ma ustawioną w szablonie w tytułach czcionkę Georgię a ta jak wiadomo obsługuje polskie znaki. Ale problem może jest w tym, że czcionka w tytułach automatycznie jest generowana na obrazki. Nie da się jej zakreślić, tylko każde słowo po publikacji jest kompresowane do formatu PNG. Może to jakiś plugin blokuje pojawianie się tych polskich końcówek?
Do you want more?


Zuza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Polska Strona Kelly Clarkson
Odp: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrzesień 2011, 18:47:24 »
też mnie to zainteresowało, ale ona ma ustawioną w szablonie w tytułach czcionkę Georgię a ta jak wiadomo obsługuje polskie znaki. Ale problem może jest w tym, że czcionka w tytułach automatycznie jest generowana na obrazki. Nie da się jej zakreślić, tylko każde słowo po publikacji jest kompresowane do formatu PNG. Może to jakiś plugin blokuje pojawianie się tych polskich końcówek?

właśnie też wyczytałam o tym w internecie. bardzo prawdopodobne że mam tak w swoim szablonie. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrzesień 2011, 19:06:24 »
Może napisz do Skye, bo wydaje mi się że ona kiedyś na jakimś szablonie też miała podobną sztuczkę.
Do you want more?


Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Brak polskich znaków w tytułach & problem z datą przy newsach
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrzesień 2011, 19:06:24 »