Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Igrzyska Śmierci  (Przeczytany 6553 razy)

Paton88

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska Śmierci
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Grudzień 2013, 15:31:10 »
Czy książka jest lepsza niż filmy? Bo filmy raczej mi się podobały ale słyszałem że książka jest lepsza

Aid_than

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska Śmierci
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Luty 2014, 11:46:16 »
@Up książka jest o wiele lepsza niż filmy .Jednak tu występuję ciekawe zjawisko , dość niespotykane zwłaszcza teraz , gdy produkcje wychodzą masowo. Mianowicie druga część filmu jest lepsza od pierwszej i jeśli wierzyć twórcą , to trzecia bd jeszcze lepsza .

Całą trylogię pochłonąłem w niecały tydzień. Do tej pory króluje w mojej hierarchii na samym szczycie. Po pierwszej części spodziewałem się że bd to jednorazowa przygoda, w sensie jeden oryginalny pomysł o igrzyskach. Jednak, gdy tylko dowiedziałem się o W pierścieniu ognia i Kosogłosie zakupiłem je bez namysłu. Czytając dostrzegłem jak ta "jednorazowa przygoda" zmienia się w następnych częściach w bardziej dramatyczną , pouczającą , życiową. Nie dostrzegłem już nastolatki , która zmaga się z tym jak przeżyć na odludziu, uciekając przed innymi , tylko młodą kobietę , która musiała szybko dojrzeć ,aby zmagać się z okrucieństwem ówczesnej władzy, a zarazem problemami miłosnymi.
W ostatniej części obserwowałem także kolejna transformację... z dziewczyny, która przetrwała igrzyska w prawdziwego żołnierza... Stała się wizerunkiem buntu i nadziei dla wszystkich dystryktów... Najlepsze w tym wszystkim było to że dokonała tego nieumyślnie .Przyszło jej za to niestety zapłacić najwyższą cenę.
Polecam całą trylogię każdemu czy to nastolatek czy dorosły . Uważam także że historie przedstawione w  niej są ponad czasowe. Tak więc daje 10/10 a może raczej 11/10?!

michaellot4D

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska Śmierci
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Luty 2014, 11:20:30 »
Książki są dużo lepsze od filmów. Filmy są zbyt krótkie, żeby przekazać całą głębię, wszystkie trudne decyzje i prawdziwy głód.

benedyktawis

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • ogłoszenia o pracę
Odp: Igrzyska Śmierci
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Luty 2014, 11:37:25 »
Czytałam wszystkie 3 i oglądałem 2 części i zawsze polecam każdemu. Jednak po przeczytaniu ksiązki już nie ma takiego fanu podczas oglądania filmu, takiej niepewności. Pierwszą cześć filmu na początek obejrzałem, i byłem pod mega wrażeniem. II część ze względu na znaną fabułe już nie była tak niespodziewana. Ale warto

marta1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Igrzyska Śmierci
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Luty 2014, 14:39:51 »
Widzę że wszystkim się podobało, mi również. Książki są super moim zdaniem lepsze od filmów , z niecierpliwością czekam na 3 część filmu, chętnie obejrzę.

________________________________________________________
Sprawdź moją stronę  primagia.pl

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Igrzyska Śmierci
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Luty 2014, 14:39:51 »