Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Dary Anioła - Cassandra Clare  (Przeczytany 5419 razy)

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Dary Anioła - Cassandra Clare
« dnia: 27 Listopad 2010, 00:47:58 »



Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine'a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine'a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął...
Piętnastoletnia Klara Frey jest w klubie Pandemonium świadkiem morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków pokrytych tatuażami i walczących dziwną bronią. Klara czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, gdyż ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Łowcy Cieni, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami. W ciągu następnych 24 godzin znika matka Klary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona. Pojawia się pytanie, czemu demony interesują się zwykłą dziewczyną i jej matką? I skąd u Klary dar widzenia?... Tajemnice się mnożą a czas nieubłaganie ucieka... Klara Frey, poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Klara jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, półczłowieka, półanioła Jace'a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nephilim i odkrywa straszną tajemnicę... Uratowanie matki może bowiem zagrozić istnieniu całego świata.
W skład serii wchodzą:
* Miasto Kości, 2009 (City of Bones, 2007)
* Miasto Popiołów, 2009 (City of Ashes, 2008)
* Miasto Szkła (City of Glass, 2009)
* Miasto Upadłych Aniołów (City of Fallen Angels, 2011)
* Miasto Zagubionych Dusz (City of Lost Souls, 2012)
* Miasto Niebiańskiego Ognia (City of Heavenly Fire, 2013)


moja kolejna ulubiona seria
cała ta tematyka Anielska jest cudowna
no i oczywiście w każdej książce musi być ulubiona postać w tej padło na Jace <3
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2012, 19:41:28 wysłana przez `kaniejka »




panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2010, 06:14:51 »
oo, brzmi interesująco, nie wierzę, że przeczytałam całą recenzję ;p

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2010, 11:28:24 »
OFICJALNIE !
Lily Collins zagra Clary
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2010, 11:33:08 wysłana przez `kaniejka »




Kalleye

  • Gość
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2011, 18:56:13 »
Leżą na półce pierwsze dwa tomisze. Kiedyś przeczytałam połowę gdy mniałam cudowne zwolnienie z wfu.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2012, 23:23:21 wysłana przez Kalleye »

Katie

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 10
    • Zobacz profil
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2011, 18:59:33 »
Uwielbiam! Moja najulubieńsza seria książkowa! Jace.. no po prostu uwielbiam go.Nie mogę się doczekać Miasta Zagubionych Dusz bo Miasto Upadłych Aniołów skończyło się tak, że normalnie miałam ochotę od razu dowiedzieć się co będzie dalej.Co do ekranizacji.. Spoko Lily jest śliczna, pasuje do Clary, ale wiecie kto ma zagrać Jace'a? Jamie Campbell Bower! To mnie totalnie wkurzyło, i tak dla mnie na zawsze najlepiej pasującym do roli Jace'a będzie Alex Pettyfer, amen.

`kaniejka

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 953
  • Reputacja: 11
    • Zobacz profil
    • She don't believe in shooting stars
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2012, 19:31:25 »


okładka Miasta Zagubionych Dusz




Gianna

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • HUNGERGAMES.pl
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień 2012, 09:42:21 »
Kocham tę serię. Czytanie jej sprawia samą przyjemność. Cassie wie, jak pisać, by zatrzymać czytelnika, by sprawi, że w jednej chwili płacze ze śmiechu, a w następnej chce kogoś udusić (ehkm *Sebastian* ekhm). Trwa wielkie oczekiwanie na 'City of Heavenly Fire'. Jaka wielka szkoda, że premiera dopiero w 2014 r. Cóż, nie zaszkodzi wystawienie moje cierpliwości na wielką próbę.
HungerGames.pl
"Hope, it is the only thing stronger than fear. A little hope is effective, a lot of hope is dangerous. A spark is fine, as long as it's contained."

Aid_than

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2014, 11:25:25 »
Przeczytałem ostatnio miasto kości .Książka genialna, wciągająca . Nie ma się do czego przyczepić. Jest to jedna z moich ulubionych lektur ,czego nie mogę powiedzieć o adaptacji filmowej ,która okazała się porażką . Gdy bym nie przeczytał najpierw książki to nie wiem czy bym wiedział o czym to tak naprawdę film jest. Tak czy inaczej oceniam książkę na 10/10 . Mam zamiar kupić następne części.

!Maddie!

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2014, 18:35:49 »
Książki są cudowne. <3 Zresztą film także przypadł mi do gustu, może i dlatego że występuje tam Lily. ;) No bo nie ukrywajmy film różni się od książki i z oczu neutralnego widza dupy nie urywa. :D
♡    l  o  v  e    a  l  w  a  y  s    w  i  l  l    r  e  m  e  m  b  e  r     ♡

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Dary Anioła - Cassandra Clare
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2014, 18:35:49 »