Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Niezwykłe lusterko - by Alison (książka)  (Przeczytany 1855 razy)

Alison

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Niezwykłe lusterko - by Alison (książka)
« dnia: 24 Grudzień 2011, 11:43:15 »
Hej :) Jakoś mnie naszło na pisanie książki i wyszło! Stworzyłam już 6 rozdziałów i pisze dalsze. W tym temacie co kilka dni będę dodawała nowe rozdziały, w których będą opisane przygody małej Mariki Thomas. Mam nadzieję, że się spodoba i będziecie komentowali :)


Rozdział I
139 lat temu w mieście zakochanych - Paryżu mieszkała Marika Thomas - Mała dziewczynka o złotych loczkach i pastelowej cerze. Mieszkała ona razem ze swoją liczną rodziną - ojcem, macochą, babcią i dziadkiem. Marika była jedynaczką. Chociaż Thomasowie mieszkali w bardzo małym i starym domku, wszyscy się kochali.
Pewnego dnia podczas mroźnej zimy w 1872 roku Marika jak co dzień bawiła się na strychu. Nagle pod kartonami i stertą poduszek zauważyła małe, złote pudełeczko, którego nigdy dotąd nie widziała. Dziewczynkę bardzo zaciekawiła piękna szkatułka. Natychmiast porzuciła swoje stare, uszyte przez macochę szmaciane misie i pobiegła w stronę złotego pudełeczka. Gdy już dotarła natychmiast zaczęła przesuwać puste pudełka i odgarniać przerwane poduszki. W jej rękach znajdowała się niezwykle ciężka szkatułka, którą natychmiast chciała otworzyć. Zaczęła szczegółowo oglądać tą niezwykłą rzecz z każdej strony. Na spodzie szkatułki zauważyła wyryty napis: "Magiczny przedmiot, który ujrzeć mogą tylko członkowie rodziny Thomas". Niespodziewanie na buźce sześciolatki pojawił się szeroki uśmiech - "Ja jestem przecież Marika Thomas! Mogę to otworzyć"!


Nie jest to książka z akcją więc ostrzegam ;D Zwykła powieść :)

Rozdział II
Marika ostrożnie zeszła z drabiny, prowadzącej na stych i pobiegła na swoich malutkich nóżkach, do kuchni gdzie jej tato gotował obiad. Chciała mu przekazać radosne wieści o znalezieniu magicznego przedmiotu. Jednak nie musiała nic mówić. Gdy weszła do kuchni jej tata był bardzo zdziwiony gdy ją zobaczył. Po chwili myślenia powiedział "Skąd masz tą szkatułkę córciu? Przecież w niej znajduje się magiczne lusterko, które spełnia życzenia". Oczy Mariki stały się nagle zainteresowane jak nigdy dotąd. "Skąd ono pochodzi?" - zapytała nerwowo dziewczynka. "Należało ono niegdyś do twojej praprababki Cecylii. Mieszkała ona w tym domu kilkanaście lat temu. Musiałaś znalazłaś je na strychu prawda? Masz niezwykłe szczęście. Ten kto znajdzie te lusterko dostaje od niego jedno życzenie. Możesz zażyczyć sobie dosłownie wszystkiego - pieniędzy, szczęścia, zabawek, miłości...." W tej chwili tato Mariki przestał mówić i się zamyślił. "Tatku, tatku!" - Krzyczała. Ale ojciec nie odpowiadał. Bardzo ją to zaciekawiło, ale go nie pytała. Czekała na inną okazję - kiedy oboje będą sami w spokojnym miejscu bez nikogo. Zostawiła tatę w kuchni i pobiegła do "swojej" sypialni, którą dzieliła z babcią. Nie wiedzieć czemu babka Mariki nie chciała spać w jednym pokoju z dziadkiem dziewczynki. To bardzo dziwiło małą blondyneczkę. Jednak o to także nie pytała. W głębi duszy była skrytą i nieśmiałą dziewczynką, lecz jednocześnie była bardzo ciekawa świata. To było śmiertelne połączenie. Bała się, ale mimo to mogłaby wyjść w ciągu nocy do lasu, który się znajduje niedaleko ich hatki. Skoczyła na swoje małe łóżeczko i pogrążyła się w marzeniach. Zaczęła rozmyślać nad życzeniem. Bardzo chciała otrzymać od lusterka nowy, duży, luksusowy dom, w którym starczyło by miejsca dla jej całej rodziny. Marika była mądrą dziewczynką i nie pomyślała nawet o zmarnowaniu życzenia na jakieś zabawki. Miała zbyt dużą wyobraźnię i nie potrzebowała rzeczy materialnych by móc dobrze się bawić. Miała bardzo dużo opcji do wyboru. Przez to nie prawie spała całą noc. Nazajutrz przeraźliwym krzykiem obudziła ją macocha i kazała natychmiast jej się ubrać i uczesać.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2012, 13:11:31 wysłana przez Alison »

Blake ♥ Rihanna ♥ Nicki Minaj

Wykonuję zamówienia ;D http://www.forum.fan-strefa.pl/index.php/topic,3028.msg47363/boardseen.html#new

Imagination

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: 5
    • Zobacz profil
Odp: Mała Marika - by Alison (książka)
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2011, 13:44:28 »
Fajny pomysł, zaciekawił mnie początek... Ciekawe co było w tej szkatułce, czekam na dalszą część z niecierpliwością.

Alison

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Niezwykłe lusterko - by Alison (książka)
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2012, 13:09:06 »
Następny rozdział powyżej :)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2012, 13:11:57 wysłana przez Alison »

Blake ♥ Rihanna ♥ Nicki Minaj

Wykonuję zamówienia ;D http://www.forum.fan-strefa.pl/index.php/topic,3028.msg47363/boardseen.html#new

Michelle

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Niezwykłe lusterko - by Alison (książka)
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2012, 23:38:20 »
Hmmm...mam być szczera? Postaram się byc obiektywna. (jednak nic nie obiecuję gdyż sama mam pisarskie ambicje i moja wypowiedz może być nieświadomie nasycona nienawiścią ; p ).
Piszesz bardzo prostym jezykiem.poczułam sie jakbym czytala ksiazke dla dzieci (jeśli ją do tej części publiczności adresowałas to nie mam zastrzeżeń),gdzie akcja musi być szybko (za szybko) nakreslona,bez ogólnych (a potrzebnych) opisów itp. Rękę jak zaznaczyłam,masz prostą,co albo wynika z braku wprawy (stawiam na to) albo z braku oczytania.Juz wyjaśniam o co mi chodzi.Ja u siebie zauwazylam że np. kiedy czytam powiesci Conan-Doila lub J.Austen piszę inaczej,niz kiedy czytam HP lub cos z literatury fantastycznej.dużo czytajac łączymy pewne szkoly co w połączeniu z bogatą wyobraźnią daje wspaniałe dzieło.
Ale generalnie historia wydaje się ciekawa,więc zycze powodzenia.
I prosze nie zniechecaj się moimi slowami,bo naprawde nie mam nic złego na mysli i trzymam kciuki :*

Michelle

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Niezwykłe lusterko - by Alison (książka)
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2012, 23:52:06 »
Conan-doyle * przepraszam,źle funkcjonuję po 21 ; p

duumbhead

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Niezwykłe lusterko - by Alison (książka)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwiec 2012, 22:53:39 »
O moja imienniczka jest bohaterką:D

we will always love you Cory ♥

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Niezwykłe lusterko - by Alison (książka)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwiec 2012, 22:53:39 »