Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!  (Przeczytany 9534 razy)

Bee

  • Gość
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Styczeń 2012, 13:01:09 »
jak ktoś instalował przez softaculous to można bez problemu zaktualizować w panelu ;-)

Drew

  • Gość
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Styczeń 2012, 13:01:32 »
A podczas podmiany plików nie zniknie też wygląd ? Co zrobić, żeby został "na swoim miejscu" ?
Mam też w starej wersji zainstalowane foldery, których nie ma w paczce z nową (chodzi mi np. o 'errors' czy 'cropper').

Wygląd zostaje, mi przynajmniej został. A co do reszty to nie mam zielonego pojęcia.

pattie

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
    • Szymon Hołownia&Marcin Prokop
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Styczeń 2012, 13:12:14 »
jak ktoś instalował przez softaculous to można bez problemu zaktualizować w panelu ;-)

tak jest raczej najszybciej i najwygodniej :) tylko wciąż jest update do 1.5.16, także czekam na tą osiemnastkę :>

Bartek2

  • Gość
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Styczeń 2012, 17:16:25 »
Ja to sie boję cos tam zmieniać, bo jak coś sie stanie, to mnie kilka osób zabije :(
A problem tez w tym ,że ja większości zdjeć nie mam na komputerze, więc jakby coś sie stało to nie na moje nerwy od nowa to wgrywać.

Dodo

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Styczeń 2012, 20:24:33 »
Ja bynajmniej robiłem tak, że pobierałem sobie paczkę z aktualizacja na dysk i za pomocą FTP podmieniałem katalogi skryptu i ich zawartość. Tylko nie podmieniałem katalogu "albums" ze względu na strach przed utrata zdjęć. Gdy już prześlesz wszystkie pliki do wpisujesz adres swojej galerii i na końcu dodajesz /update.php i klikasz enter. Wtedy zostanie potwierdzona aktualizacja.
Ja zawsze wrzucam wszystkie pliki (nawet katalog albums) bo w nim i tak są tylko pliki index.php więc nie ma prawa się stać nic złego. Później wystarczy wpisać www.adresstrony.pl/galeria/update.php, podać nazwę użytkownika galerii i hasło i upgrade zrobiony ;)
ja tego na 'tłusto' nie kapuje, gdzie ten adres trzeba wpisać, dodać końcówkę, hasło?
edycja, ok już kapuje
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2012, 20:45:01 wysłana przez Dodo »
Naley:
"We should go for a walk.
- Want to?
- It's pouring outside.
Exactly.
Let's go."
OTH Always & Forever

Avery

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Styczeń 2012, 22:27:50 »
My w ogóle mamy jeszcze starą wersję sprzed poprzedniej aktualizacji, bo boimy się stracić pliki (nie wiem, co bym zrobiła, gdyby nagle zniknęło nam 40000 zdjęć...). Chciałabym jednak zainstalować nową, bo jest wygodniejsza. Jesteście pewni, że wszystkie zdjęcia wgrane do galerii (wersja 1.4.27) znajdują się w folderze 'albums'; nawet te, które wgrane zostały z poziomu samej galerii, a nie FTP (jeszcze korzystamy z wsadowego dodawania) ? Mam takie obawy przed tą aktualizacją... Jakby wszystko poleciało, to chyba bym szału dostała...
Wiesz co, z tego co kojarzę to zdjęcia dodawane przez managera w galerii są wgrywane do katalogu dostępnego pod ścieżką /albums/edit/ więc wszystkie zdjęcia i tak powinny byc umieszczane albo bezpośrednio w katalogu 'albums' w stworzonym folderze (jeżeli wgrywasz przez FTP) bądź w katalogu 'edit' (jeżeli wgrywasz przez galerię).

Ja już zaktualizowałem do najnowszej wersji. Na razie nie ma problemów z kompatybilnością nowej aktualizacji z CPM Fetch jeżeli ktoś byłby ciekawy.
Ja niestety nie mam tych zdjęć ani w folderze 'edit' ani w samym 'albums'. Będę próbowała znaleźć, może gdzieś w ustawieniach jest zdefiniowane, gdzie ma je wrzucać i wtedy poszukam. Ale i tak wielkie dzięki :)

Zobacz w albums/userpics/ tam mi się wydaje że są. Podzielone na kilka tam albumów i w folderze masz i miniaturki, i podglądy i oryginalnej wielkości zdjęcia.

Jogi

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 271
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Dakota-Johnson.pl
Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Styczeń 2012, 14:28:36 »
znacznie łatwiej aktualizuje się galerię w cpanelu, którego my niestety nie mamy :/ Mnie strasznie irytują te aktualizacje - nie mogliby zrobić czegoś prostszego tak jak np. w wp?
♥  Dakota-Johnson.pl  ♥ 

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Nowa wersja coppermine - upgrade wymagany!
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Styczeń 2012, 14:28:36 »