Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Scrubs [Hoży Doktorzy]  (Przeczytany 1337 razy)

FactoryBoy

  • Fan Strefowicz
  • ******
  • Wiadomości: 1344
  • Reputacja: 21
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Last.fm
Scrubs [Hoży Doktorzy]
« dnia: 28 Czerwiec 2011, 22:43:36 »


Hoży doktorzy (ang. Scrubs) – amerykański serial komediowy (komedio dramat), którego głównymi bohaterami są pracownicy fikcyjnego szpitala pw. Świętego Serca (ang. Sacred Heart). Dosłowne tłumaczenie tytułu Scrubs, oznaczającego młodych lekarzy, to "fartuchy", natomiast serial jest emitowany w Polsce na kanale Comedy Central pod tytułem "Hoży doktorzy".

Głównym tematem serialu są perypetie początkującego lekarza Johna "J.D." Doriana i jego przyjaciół - chirurga Chrisa Turka, lekarki Elliot Reid i pielęgniarki Carli Espinosy. Ratując życie chorym przeżywają pierwsze poważne miłości, doświadczenia lekarskie oraz stawiają czoła swoim wrednym przełożonym. Realizacja kolejnych sezonów serialu towarzyszyła awansowi zawodowemu głównych bohaterów, od stażystów do lekarzy prowadzących.

Serial jest luźno oparty na przeżyciach dr Jonathana Dorisa jako rezydenta medycyny wewnętrznej w Brown Medical School, który jest przyjacielem z collegu twórcy serii, Billa Lawrence'a.

Premiera serialu odbyła się 2 października 2001. Serial składa się z dziewięciu serii. Władze ABC zdecydowały, że właśnie 9 sezon będzie ostatnim.

Streszczenie

Akcja toczy się wokół różnorodnych tematów, którym towarzyszą komentarze głównego bohatera, a zarazem narratora, doktora Johna Michaela "J.D." Doriana, granego przez Zacha Braffa. Narracja J.D. sprawia, że wszystko widziane jest jego oczami. Serial jest godny uwagi również dzięki kręceniu pojedynczą kamerą, a nie zestawem czterech kamer, jak to zazwyczaj dzieje się w sitcomach, jak również nie ma w nim "śmiechu z puszki" - spoza kadru.

W tej komedii są także bardziej poważne sceny obyczajowe, a wręcz dramatyczne. Lawrence powiedział: "Jedną z rzeczy, o których pomyśleliśmy na początku było pokazywanie od czasu do czasu realnych pacjentów i ludzi, którzy umierają naprawdę."

Pod koniec większości odcinków J.D. przedstawia podsumowanie tematu lub morał historii w sekwencji ujęć, które pokazują, jak wpłynął on na każdego z bohaterów. Hoży doktorzy byli reklamowani jako "dwa razy krótsi od Ostrego Dyżuru i dwa razy śmieszniejsi". W serialu często gościnnie występują kinowi aktorzy, na przykład Courteney Cox, Colin Farrell, Michael J. Fox, Brendan Fraser, Heather Graham i Matthew Perry.

Od dziewiątego sezonu serial ma zmienioną formułę. Szpital pw. Świętego Serca został zburzony i wybudowany w innym miejscu, koło szkoły medycznej. W całej serii z siedmiu głównych aktorów zagrali tylko Donald Faison oraz John C. McGinley. Zach Braff i Sarah Chalke wystąpili w 6 pierwszych odcinkach, natomiast Neil Flynn pojawił się tylko w premierowym.

______
Znacie, lubicie, oglądacie? Ja kocham ten serial za wszytko,  za fabułę, za aktorów za to ze to nie jest zwykły sitkom ze śmiechem z puszki. Możecie oglądać go codziennie na Comedy Central o 19.20 (2 odcinki).

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Scrubs [Hoży Doktorzy]
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2011, 00:02:44 »
Nie wiem ja tego nie lubie ;( taki głupkowaty mi się wydaje ten serial

Kailee

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 3
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Scrubs [Hoży Doktorzy]
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2011, 00:05:29 »
Ja w życiu nie oglądałam i nie znam nikogo, kto to ogląda.. Jutro usiądę przed telewizorem o 19, włączę Comedy Central, obejrzę te dwa odcinki i wtedy będę edytować wypowiedź. ;)

aleksx3301

  • Gość
Odp: Scrubs [Hoży Doktorzy]
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec 2011, 08:29:02 »
nigdy nie oglądał ale chyba sobie w wolnym czasie obejrze ( :

strzyga

  • Gość
Odp: Scrubs [Hoży Doktorzy]
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec 2011, 10:42:50 »
Oglądałam w wakacje dwa lata temu i zbieram się znowu, jak będę miała chwilę:)
Nie jest głupszy od większości tego typu seriali i humor jest naprawdę całkiem niezły.
No i postać Coxa - taki trochę lepszy Dr. House :D

Kalleye

  • Gość
Odp: Scrubs [Hoży Doktorzy]
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec 2011, 11:51:47 »
Ja kiedyś oglądałam odcinek albo dwa w czasie 'nie ma nic w telewizji, a lepszy CC niż DC' xD Nie podoba mi się jakoś. Jakiś taki dziwny.

No nie jedna rzecz mi się podobała. Jak lekarz robił obchód na jakimś pojeździe xD

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Scrubs [Hoży Doktorzy]
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec 2011, 11:51:47 »