Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: CPM Fetch z Coppermine 1.5x  (Przeczytany 8283 razy)

panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« dnia: 12 Styczeń 2011, 06:02:06 »
01. Ściągamy CPM Fetch stąd klik! i rozpakowujemy folder.
02. Wrzuć na swój serwer TYLKO folder zatytułowany cpmfetch (do katalogu galerii)
03. Zmień atrybuty folderu i wszystkich plików w folderze cpmfetch na 755
04. Teraz otwieramy plik install.php z jakimś edytorem HTML i zmieniamy kod który zaczyna się na linii 61, czyli:

ten kod:
    'cfSQLPictureSelect' => 'p.filepath AS pFilepath, p.filename AS pFilename, p.aid AS pAid, p.filesize AS pFilesize, p.title AS pTitle, p.caption AS pCaption, p.owner_name AS pOwner_name, p.owner_id as pOwnerId, p.ctime AS pCtime, p.hits AS pHits, p.pid AS pPid, p.pic_rating AS pPic_Rating,  p.votes AS pVotes, p.pwidth AS pWidth, p.pheight AS pHeight, p.user1 as pUser1, p.user2 as pUser2, p.user3 as pUser3, p.user4 as pUser4, c.cid as cCid, c.name as cName, c.description as cDescription, c.pos as cPos, c.parent as cParent, c.thumb as cThumb',
zamieniamy na ten
    'cfSQLPictureSelect' => 'p.filepath AS pFilepath, p.filename AS pFilename, p.aid AS pAid, p.filesize AS pFilesize, p.title AS pTitle, p.caption AS pCaption, p.owner_id as pOwnerId, p.ctime AS pCtime, p.hits AS pHits, p.pid AS pPid, p.pic_rating AS pPic_Rating,  p.votes AS pVotes, p.pwidth AS pWidth, p.pheight AS pHeight, p.user1 as pUser1, p.user2 as pUser2, p.user3 as pUser3, p.user4 as pUser4, c.cid as cCid, c.name as cName, c.description as cDescription, c.pos as cPos, c.parent as cParent, c.thumb as cThumb',
oczywiście zapisujemy zmiany (niektóre programy do ftp mogą was zapytać czy przesłać plik ponownie, klikacie na TAK)

05. Idź do katalogu z galerią i cpmfetch np.  twojastrona.pl/galeria/cpmfetch/install.php
06. Podążaj za instrukcją i wklej drugi kod tam gdzie chcesz aby pojawiły się zdjęcia : )


*tutorial zapożyczony ze starszz
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2011, 03:37:39 wysłana przez panda »

Drew

  • Gość
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2011, 07:08:29 »
Jeszcze raz wielkie dzięki :)

panda

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 13
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • TaffyDream
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2011, 19:57:53 »
nie ma za co, jestem pewna , ze innym tez sie przyda :)

maciek998

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Rihanna
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2011, 12:58:36 »
Ok zrobiłem wszystko jak trzeba tylko jak to wklejam na stronę to te obrazki są trochę duże jak to można zmienić?

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2011, 14:30:44 »
Okay :P

Wystarczy wkleic ponizszy kod do style.css:

.recentimages a img, .recentimages a img:visited {
width:42px;
height:37px;
background-color: #687474;
border-top: 0px solid #687474;
border-left: 1px solid #687474;
border-right: 0px solid #687474;
border-bottom: 1px solid #687474;
padding: 2px;
-moz-border-radius: 2px;
-khtml-border-radius: 2px;
-webkit-border-radius: 2px;
border-radius: 2px;
}

.recentimages a img:hover {
width:42px;
height:37px;
background-color: #647373;
border-top: 0px solid #647373;
border-left: 1px solid #647373;
border-right: 0px solid #647373;
border-bottom: 1px solid #647373;
padding: 2px;
-moz-border-radius: 2px;
-khtml-border-radius: 2px;
-webkit-border-radius: 2px;
border-radius: 2px;
opacity:.70;
filter: alpha(opacity=70);
-moz-opacity: 0.7;
}

i potem w tej ramce gdzie maja sie foty wyswietlac wstawic w <td> class="recentimages"  :P

Wymiary mozna oczywiscie sobie zmienic. Btw podziekowania dla Belii z pattison-robert.net za pomoc z tym :)
Do you want more?


Dodo

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 2
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2011, 17:15:22 »
03. Zmień atrybuty folderu i wszystkich plików w folderze cpmfetch na 755

o co chodzi w punkcie 3?
Naley:
"We should go for a walk.
- Want to?
- It's pouring outside.
Exactly.
Let's go."
OTH Always & Forever

weronika

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 19
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień 2011, 21:15:53 »
Okay :P

Wystarczy wkleic ponizszy kod do style.css:

.recentimages a img, .recentimages a img:visited {
width:42px;
height:37px;
background-color: #687474;
border-top: 0px solid #687474;
border-left: 1px solid #687474;
border-right: 0px solid #687474;
border-bottom: 1px solid #687474;
padding: 2px;
-moz-border-radius: 2px;
-khtml-border-radius: 2px;
-webkit-border-radius: 2px;
border-radius: 2px;
}

.recentimages a img:hover {
width:42px;
height:37px;
background-color: #647373;
border-top: 0px solid #647373;
border-left: 1px solid #647373;
border-right: 0px solid #647373;
border-bottom: 1px solid #647373;
padding: 2px;
-moz-border-radius: 2px;
-khtml-border-radius: 2px;
-webkit-border-radius: 2px;
border-radius: 2px;
opacity:.70;
filter: alpha(opacity=70);
-moz-opacity: 0.7;
}

i potem w tej ramce gdzie maja sie foty wyswietlac wstawic w <td> class="recentimages"  :P

Wymiary mozna oczywiscie sobie zmienic. Btw podziekowania dla Belii z pattison-robert.net za pomoc z tym :)


użyłam tego css... ale zmniejszają mi się dopiero jak najadę na nie myszką.. ;( ktoś pomoże?

Hayden

  • Gość
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień 2011, 22:13:59 »
W którym miejscu masz wklejony ten kod? Jak np. w środku to daj go na sam koniec, może pomóc :)

weronika

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 19
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpień 2011, 22:34:37 »
mam go na samym końcu header.php ;( coś tam zmieniałam i teraz w ogóle się nie zmniejsza nawet po najechaniu myszką... chyba sobie odpuszczę to, jakoś bez tego przeżyję

Hayden

  • Gość
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sierpień 2011, 23:54:17 »
Hm.. A w style gdzie umieściłaś kod? Ja kiedyś miałam podobną sytuację i problemem było właśnie umieszczenie kodu w style w środku, jak dałam na koniec to wszystko było w porządku, może to akurat dziwny traf, ale trzeba brać pod uwagę wszystkie możliwości ;D

onomatopeja

  • Gość
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudzień 2011, 19:26:50 »
Ja mam takie pytanie. Postępowałam zgodnie z instrukcjami, jednak pojawił się problem przy kodzie. tj. ten jest podany do strony typu "strona.pl/galeria", a co jeśli ja tę galerię mam założoną jako subdomenę, tj. "galeria.strona.pl" - czy da się odpowiednio ten kod zmodyfikować? Bo osobiście jakoś nie mogę sobie z tym poradzić, pomimo prób różnych przemian.

Kalleye

  • Gość
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień 2011, 21:22:15 »
Ja mam takie pytanie. Postępowałam zgodnie z instrukcjami, jednak pojawił się problem przy kodzie. tj. ten jest podany do strony typu "strona.pl/galeria", a co jeśli ja tę galerię mam założoną jako subdomenę, tj. "galeria.strona.pl" - czy da się odpowiednio ten kod zmodyfikować? Bo osobiście jakoś nie mogę sobie z tym poradzić, pomimo prób różnych przemian.
I tak na serwerze masz folder nazwany galeria więc nie widzę problemu. Dajesz w tym kodzie tam gdzie każą wpisujesz nazwę folderu i cię przenosi normalnie do galerii

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Styczeń 2012, 23:34:52 »
Ja mam takie pytanie. Postępowałam zgodnie z instrukcjami, jednak pojawił się problem przy kodzie. tj. ten jest podany do strony typu "strona.pl/galeria", a co jeśli ja tę galerię mam założoną jako subdomenę, tj. "galeria.strona.pl" - czy da się odpowiednio ten kod zmodyfikować? Bo osobiście jakoś nie mogę sobie z tym poradzić, pomimo prób różnych przemian.
I tak na serwerze masz folder nazwany galeria więc nie widzę problemu. Dajesz w tym kodzie tam gdzie każą wpisujesz nazwę folderu i cię przenosi normalnie do galerii
dokładnie. np subdomena galeria.strona.pl  działa również jako strona.pl/galeria wiec dajesz ścieżkę taką jak do adresu drugiego:)
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

onomatopeja

  • Gość
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Styczeń 2012, 17:44:25 »
Dziękuję, już wszystko ładnie działa :)

Nickole

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty 2012, 22:01:09 »
01. Ściągamy CPM Fetch stąd klik! i rozpakowujemy folder.
02. Wrzuć na swój serwer TYLKO folder zatytułowany cpmfetch (do katalogu galerii)
03. Zmień atrybuty folderu i wszystkich plików w folderze cpmfetch na 755
04. Teraz otwieramy plik install.php z jakimś edytorem HTML i zmieniamy kod który zaczyna się na linii 61, czyli:

ten kod:
    'cfSQLPictureSelect' => 'p.filepath AS pFilepath, p.filename AS pFilename, p.aid AS pAid, p.filesize AS pFilesize, p.title AS pTitle, p.caption AS pCaption, p.owner_name AS pOwner_name, p.owner_id as pOwnerId, p.ctime AS pCtime, p.hits AS pHits, p.pid AS pPid, p.pic_rating AS pPic_Rating,  p.votes AS pVotes, p.pwidth AS pWidth, p.pheight AS pHeight, p.user1 as pUser1, p.user2 as pUser2, p.user3 as pUser3, p.user4 as pUser4, c.cid as cCid, c.name as cName, c.description as cDescription, c.pos as cPos, c.parent as cParent, c.thumb as cThumb',
zamieniamy na ten
    'cfSQLPictureSelect' => 'p.filepath AS pFilepath, p.filename AS pFilename, p.aid AS pAid, p.filesize AS pFilesize, p.title AS pTitle, p.caption AS pCaption, p.owner_id as pOwnerId, p.ctime AS pCtime, p.hits AS pHits, p.pid AS pPid, p.pic_rating AS pPic_Rating,  p.votes AS pVotes, p.pwidth AS pWidth, p.pheight AS pHeight, p.user1 as pUser1, p.user2 as pUser2, p.user3 as pUser3, p.user4 as pUser4, c.cid as cCid, c.name as cName, c.description as cDescription, c.pos as cPos, c.parent as cParent, c.thumb as cThumb',
oczywiście zapisujemy zmiany (niektóre programy do ftp mogą was zapytać czy przesłać plik ponownie, klikacie na TAK)

05. Idź do katalogu z galerią i cpmfetch np.  twojastrona.pl/galeria/cpmfetch/install.php
06. Podążaj za instrukcją i wklej drugi kod tam gdzie chcesz aby pojawiły się zdjęcia : )


*tutorial zapożyczony ze starszz


http://so-real.net/tutorials/intallling-cpm-fetch-latest-images/    ?:>

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: CPM Fetch z Coppermine 1.5x
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty 2012, 22:01:09 »