Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć  (Przeczytany 5888 razy)

miss_p

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć
« dnia: 02 Kwiecień 2011, 15:52:26 »
W sumie taki temat już tutaj istnieje, jednak został on zamknięty i nie mam możliwości, by tam zadać to pytanie.
A mianowicie, co zrobić, żeby móc dodawać zdjęcia do galerii?
Cały czas wyskakuje mi Nie można stworzyć miniatury lub zdjęcia pośredniego. i kompletnie nie wiem, co z tym zrobić.
Szukałam już rozwiązania w googlach, ale to albo ja nie umiem szukać, albo naprawdę nikt tego sensownie nie wyjaśnił.
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby jakaś dobra duszyczka mi pomogła.

Andy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Coppermine-problem z dodawaniem zdjęć.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2011, 15:01:41 »
Mam ten sam problem. Gdy dodawałam zdjęcia do innej galerii (obecnie już dla mnie nie istnieje) wszystko było normalne, a od niedawna, gdy założyłam własną galerię coppermine to cały czas wyskakuje mi błąd, cytuję: "Błąd krytyczny
Nie można stworzyć miniatury lub zdjęcia pośredniego. " nie wiem za bardzo o co chodzi, gdyż siedzę w tym od niedawna. Pojawia się za każdym razem gdy chcę dodać jakiekolwiek zdjęcie.
Dołączam się do prośby.

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Do you want more?


fovsaken

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Coppermine-problem z dodawaniem zdjęć.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2011, 21:18:42 »
Wydaje mi się, że kiedyś miałam podobny problem i chodziło o jakiś niezainstalowany plugin. Skoro już się pojawił taki temat, to ja również podzielę się moim problemem. Ostatnio miałam zawirusowaną stronę (zresztą z tego co wiem to nie tylko ja ;p). Trzeba ją było przeskanować pod względem wirusów i teraz wszystko działa ok, z tymże coś jest nie tak z galerią. A właściwie ... mam jedną z tych starszych wersji i do tej pory, gdy chciałam dodać zdjęcia o dużej rozdzielczości, to robiłam to przez ftp i przy pomocy funkcji "Wsadowe dodawanie plików". Jednakże odkąd strona została pozbawiona wirusów, w galerii ta funkcja przestała działać. Tzn. klikam na wsadowe (...) i nie pojawia mi się ta lista folderów ze zdjęciami. Wiecie może czym to jest spowodowane i jak się z tym uporać? Czy może zwyczajnie aktualizować galerię, a problem zniknie?

fovsaken

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2011, 22:10:30 »
Wczoraj moja znajoma aktualizowała mi galerię do cpg.1.5.16 . Od tego momentu mam taki problem: kiedy jestem wylogowana z galerii i klikam na zdjęcie, które widać na stronie głównej w kategorii "Ostatnio dodane", zostaję automatycznie przeniesiona do strony logowania;/ Trochę inaczej wygląda sprawa, kiedy wchodzę do galerii przez link do konkretnego albumu - wtedy mogę zobaczyć miniaturki zdjęć znajdujących się w albumie, ale nie mogę ich powiększyć, bo też muszę się logować. Sprawdzałam czy chodzi o to, że albumy znajdują się w tych kategoriach prywatnych, ale to nie to.
Problem nr dwa: kiedy dodaję zdjęcia i akceptuję ich umieszczenie w galerii, polecenie nie przenosi mnie na taylormomsen.pl, ale na taylormomsen.fan-strefa.pl . Zapewne ten adres został wpisany w jakiś plik, ale nie wiem jaki.
Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tych problemów? W zasadzie ten drugi jakoś mogę przeżyć, bo zdjęcia i tak się dodają, ale zależy mi na rozwiązaniu pierwszego problemu. Przez te logowanie ludzie nie mogą oglądać zdjęć ;/

Edit:

Problem z przeglądaniem zdjęć rozwiązałam (źle zaznaczone ustawienia^^). Ale wciąż mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać problem nr dwa.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2011, 22:14:52 wysłana przez fovsaken »

Candice

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
    • Twoje polskie źródło o Selenie Gomez!
Odp: Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2011, 22:18:52 »
Co do pierwszego problemu to u mnie wszystko jest ok, tzn. normalnie widzę wszystkie zdjęcia. Napisałam zanim zobaczyłam edit ;D

Przy okazji - gdy korzysta się z jakiegoś kodowego szablonu (w tym wypadku z fanfusion), zmieniając tylko kolor czcionek, czy nagłówek - wypada zostawić credit w stopce czy coś :)

SELENA MARIE GOMEZ

"If you want to make God laugh, tell him about your plans."

fovsaken

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2011, 22:41:24 »
Trudno mi powiedzieć czy szablon był kodowany na podstawie szablonu z fanfusion, bo to nie ja go kodowałam i nawet nie wiedziałam, że nie jest on pisany od podstaw;/ Ale dobrze wiedzieć (komuś się oberwie chyba ^^) . Masz jakiś pomysł co do tego drugiego problemu?

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Coppermine-problem z dodawaniem zdjęć.
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopad 2011, 18:44:49 »
Tzn. klikam na wsadowe (...) i nie pojawia mi się ta lista folderów ze zdjęciami.
a nie masz zmienionych w ftp atrybutów folderu  albums i innych  w nim zawartych? bo ja kiedyś tak miałam i go nie widziało:(
lub tez masz niedozwolone znaki w nazwach folderów czy nazwach plików, np !@#$%^&*()_+}{|:">?<,./;'[]\=-:P
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

fovsaken

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2011, 21:57:41 »
a nie masz zmienionych w ftp atrybutów folderu  albums i innych  w nim zawartych? bo ja kiedyś tak miałam i go nie widziało:(
lub tez masz niedozwolone znaki w nazwach folderów czy nazwach plików, np !@#$%^&*()_+}{|:">?<,./;'[]\=-:P

Być może i tak było. Teraz mam nową wersję galerii i już nie mam tego problemu. Aha i wreszcie znalazłam rozwiązanie na mój problem dotyczący przenoszenia na stronę galerii, tuż po załadowaniu zdjęć do galerii. Głupia nie pomyślałam, że to może chodzić o zły adres podany bezpośrednio w ustawieniach i szukałam w innym miejscu.

Tak więc skoro problem rozwiązany, to temat do zamknięcia ^^ ;p

Ellie

  • Fanatyk
  • ****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Coppermine-problem z dodawaniem zdjęć.
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2012, 15:43:05 »
Tzn. klikam na wsadowe (...) i nie pojawia mi się ta lista folderów ze zdjęciami.
a nie masz zmienionych w ftp atrybutów folderu  albums i innych  w nim zawartych? bo ja kiedyś tak miałam i go nie widziało:(
lub tez masz niedozwolone znaki w nazwach folderów czy nazwach plików, np !@#$%^&*()_+}{|:">?<,./;'[]\=-:P

Dzięki wielkie Skye. Nie wiedziałam dlaczego zdjęć mi nie pokazuje, chciałam je dodawac masowo, ale to zjaęłoby mi z 3 godziny :/ Okazało się, że w nazwie folderu miałam # :)

Skye

  • Let's get fired up:)
  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1243
  • Reputacja: 81
    • Zobacz profil
    • Retro Creatives
Odp: Coppermine-problem z dodawaniem zdjęć.
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty 2012, 18:22:31 »
Tzn. klikam na wsadowe (...) i nie pojawia mi się ta lista folderów ze zdjęciami.
a nie masz zmienionych w ftp atrybutów folderu  albums i innych  w nim zawartych? bo ja kiedyś tak miałam i go nie widziało:(
lub tez masz niedozwolone znaki w nazwach folderów czy nazwach plików, np !@#$%^&*()_+}{|:">?<,./;'[]\=-:P

Dzięki wielkie Skye. Nie wiedziałam dlaczego zdjęć mi nie pokazuje, chciałam je dodawac masowo, ale to zjaęłoby mi z 3 godziny :/ Okazało się, że w nazwie folderu miałam # :)
nmzc. nie wiem czy juz pisałam, więc nie zjedźcie mnie jeśli się powtarzam,ale czasem też winne są foldery i ich atrybuty.
I just wanna live fast, party hard,
make money, be a star
♥♥
Retroscream my name[/center]

Miramii

  • Gość
Odp: Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Luty 2012, 10:16:47 »
Dzięki , że ten wątek tu powstał  :)

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Coppermine - problem z przeglądaniem i dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Luty 2012, 10:16:47 »