Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: Sidebar zmieniający położenie od góry  (Przeczytany 1383 razy)

Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Sidebar zmieniający położenie od góry
« dnia: 21 Wrzesień 2012, 17:25:35 »
Hej :) Mam do Was pytanie odnośnie kodowania. Mianowicie, zaczęłam kodować strony tak, żeby zawsze były na środku ekranu (niezależnie od jego rozdzielczości) i przez pewien czas od zakodowania wszystko funkcjonowało w jak najlepszym porządku, jednak po jakimś czasie sidebar zaczął zmieniać swoją pozycję w pionie (na jednej ze stron jest zbyt wysoko, na drugiej za nisko) - czasem kilkukrotnie w ciągu dnia. Dodam tylko, że w międzyczasie nie wprowadzałam żadnych zmian w kodzie.

Nr 1 wygląda tak: http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=RUJ2
Nr 2 wygląda tak: http://www.upload.fan-strefa.pl/?di=EUQT

Mając całość spiętą divem "wrapper" ustawiłam takie parametry dla poszczególnych paneli:
 
Nr 1:
width: 317px;
top: 616px;
float: right;
position: relative;

Nr 2:
width: 401px;
top: 325px;
left: -27px;
position: relative;
float: right;
visibility: visible;

Będę wdzięczna za pomoc, bo ja nie wiem, co mam z tym zrobić :/

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Sidebar zmieniający położenie od góry
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2012, 11:10:55 »
Chętnie bym Ci pomógł, ale odwiedzając Twoje strony i robiąc podgląd kodu źródłowego nie widziałem nic co mogłoby mi się od razu na oczy. Kiedyś też miałem podobny problem i dałem sobie z nim spokój, bo tez nie miałem pojęcia czym to jest spowodowane. Sprawdź może czy masz wszystkie divy domknięte.
Do you want more?


Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: Sidebar zmieniający położenie od góry
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2012, 13:49:45 »
Chętnie bym Ci pomógł, ale odwiedzając Twoje strony i robiąc podgląd kodu źródłowego nie widziałem nic co mogłoby mi się od razu na oczy. Kiedyś też miałem podobny problem i dałem sobie z nim spokój, bo tez nie miałem pojęcia czym to jest spowodowane. Sprawdź może czy masz wszystkie divy domknięte.
Divy w pierwszej kolejności posprawdzałam. Już to chyba zostawię, bo mam po dziurki w nosie użerania się z kilkupikselowymi przerwami... Ale dzięki za poświęcenie chwili na sprawdzenie :)
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2012, 13:58:53 wysłana przez Zuzolinda »

Viridiana

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 3
    • Zobacz profil
    • mój tumblr
Odp: Sidebar zmieniający położenie od góry
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2012, 14:12:42 »
Osobiście myślę, że wina tkwi w fakcie, że używasz top, left a nie margin-top, margin-left i tak dalej. Niejednokrotnie widziałam na różnych stronach, jak ludzie nie zalecali używania tych pierwszych wymienionych przeze mnie komend.
you smile at the hope they call despair

kiedyś sobie byłam Kalleye :P

PA_BLO

  • Administrator
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 2529
  • Reputacja: 116
    • Zobacz profil
    • Degrassi Poland
Odp: Sidebar zmieniający położenie od góry
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2012, 14:46:20 »
Osobiście myślę, że wina tkwi w fakcie, że używasz top, left a nie margin-top, margin-left i tak dalej. Niejednokrotnie widziałam na różnych stronach, jak ludzie nie zalecali używania tych pierwszych wymienionych przeze mnie komend.
Możesz mieć rację. Ja również jak stosuję w stylach float przy divach to juz nie nadaje dodatkowo komend left bądź top. Wiadomo, że div wywołany pod nagłówkiem pojawi sie pod nim, nie potrzebna jest odległość w pionie. Tak samo z odległością w poziomie. Stosuję zawsze margin-left/margin-right

EDIT:
Chociaż zastanawia mnie fakt, dlaczego zaraz po kodzie nagłówka opublikowałaś div czyszczący <div style="clear: both"></div> skoro nie nadawałaś headerowi żadnego floatu? Ja tego diva zawsze stosuje na koniec pliku index.php zaraz po zamknięciu diva odpowiadającego za posty ale jeszcze przed zamknięciem diva tzw. wrappera. Może spróbuj przenieść ten div czyszczący na koniec pliku index.php zaraz po zamknięciu postów - może to pomoże.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2012, 14:56:54 wysłana przez PA_BLO »
Do you want more?


Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: Sidebar zmieniający położenie od góry
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2012, 14:46:20 »