Forum portalu Fan-Strefa.pl Forum portalu Fan-Strefa.pl 

Autor Wątek: ACTA-co z galeriami i stronami?  (Przeczytany 1633 razy)

Lays_x33

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
    • Status GG
    • Zobacz profil
ACTA-co z galeriami i stronami?
« dnia: 23 Styczeń 2012, 20:23:32 »
Mam do Was pytanie moi drodzy. Jak zapewne wiecie, od czwartku 26 stycznia wprowadzona zostaje ustawa ACTA, czyli ocenzurowanie internetu. Jestem więc ciekawa, czy prowadzenie stron internetowych dalej będzie legalne? Chodzi mi też o to, że np. zdjęcia są kopiowane z jakichś zagranicznych stron. Będziecie kontynuować pisanie swoich fanistów, czy może na razie się wstrzymacie? Co robicie w związku z ACTA?

Shaverce

  • Gość
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2012, 20:45:19 »
26 stycznia ACTA zostanie podpisane. I? I co? I nic. Przecież jak złożą podpis to nagle wszystko nie zostanie skasowane, zablokowane etc. Zanim Polska to wszystko ogarnie, minie tak jak powiedzieli politycy na konferencji - kilka miesięcy, nawet rok, jak nie więcej. Podpiszą to i tyle. Będzie przez pewien czas tak jak było. Nikt nie odczuje różnicy. Do tego to Polska. Pewno wszystko pomotają wiec skończy się na gadaniu, a to całe ACTA skończy w szufladzie.

Osobiście strony nie porzucam, nawet mam drugą w planach. Jak mnie policja zgarnie to wtedy zrezygnuję.

Kalleye

  • Gość
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2012, 12:26:08 »
W sumie ja i tak się kwalifikuje za ściąganie, więc czy mnie zamkną za ściąganie, czy za ściąganie i udostępnianie treści to nie robi mi to różnicy xd
A tak na serio, to myślę, że trochę im to zajmie, będą musieli specjalne komórki przeszkolić i zatrudnić, więc na razie dajmy se siana, bo przez tą panikę to mnie już w ogóle to nie rusza.

A skoro rząd mówi, że prawa to nie zmienia, to nie zmienia!

Alison

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2012, 12:46:35 »
hej na tt zauważyłam taką wiadomość:

"fajnie, że Polska jest zamieszana w ACTA od 2008r. i że teraz jest już za późno, żeby tego nie podpisać. SUPER!"

Wiecie czy to prawda?

I jeszcze taka wiadomość z wp.pl:

http://wiadomosci.wp.pl/title,Nie-wycofamy-sie-z-podpisania-ACTA-jest-za-pozno,wid,14192695,wiadomosc.html?ticaid=1dcbd

EDIT: Urywek z tego artykułu:
"ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Jest to umowa handlowa zobowiązująca jej sygnaratiuszy do walki z łamaniem prawa własności intelektualnej oraz handlem podrabianymi towarami. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem."

Blake ♥ Rihanna ♥ Nicki Minaj

Wykonuję zamówienia ;D http://www.forum.fan-strefa.pl/index.php/topic,3028.msg47363/boardseen.html#new

Schane

  • Fan
  • ***
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 1
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2012, 12:48:13 »
hej na tt zauważyłam taką wiadomość:

"fajnie, że Polska jest zamieszana w ACTA od 2008r. i że teraz jest już za późno, żeby tego nie podpisać. SUPER!"

Wiecie czy to prawda?

I jeszcze taka wiadomość z wp.pl:

http://wiadomosci.wp.pl/title,Nie-wycofamy-sie-z-podpisania-ACTA-jest-za-pozno,wid,14192695,wiadomosc.html?ticaid=1dcbd

Nie wiem czy to prawda... ale jak zwykle jest robione coś za naszymi plecami. I dowiadujemy się o takich rzeczach na parę dni przed podpisaniem..
KATY PERRY AMANDA SEYFRIED PIXIE LOTT
Kate Winslet ♥ Shakira ♥ Lana Del Rey ♥ Natalie Portman ♥ Sandra Bullock ♥ Evan Rachel Wood

Shaverce

  • Gość
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2012, 18:45:14 »
A skoro rząd mówi, że prawa to nie zmienia, to nie zmienia!

AMEN!

Maddie

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 215
  • Reputacja: 6
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Portal Fan-Strefa.pl
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2012, 09:38:29 »
Z tego co mowili w TV, to samo podpisanie ACTA nic nie daje. Mowia, ze musi to jeszcze przejsc przez glosowanie w Sejmie, a sa duze szanse, ze nie przejdzie ;D Poslowie tez sie burza.
Maddie || fan-strefa.pl


Zuzolinda

  • Super Fan
  • *****
  • Wiadomości: 1036
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
    • Taylor Swift Polska
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2012, 19:09:08 »
ACTA musi też zostać ratyfikowana przez Radę UE - to ma nastąpić dopiero w kwietniu. Ja się tym nie przejmuję. Nasz rząd nie lubi wprowadzać rzeczy przeciw którym dużo ludzi protestuje, więc do wprowadzenia ACTA może wcale nie dojść...

Maddie

  • Administrator
  • Fanik
  • *****
  • Wiadomości: 215
  • Reputacja: 6
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • Portal Fan-Strefa.pl
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2012, 20:32:04 »
Nasz rząd nie lubi wprowadzać rzeczy przeciw którym dużo ludzi protestuje, więc do wprowadzenia ACTA może wcale nie dojść...

Tez mi sie tak wydaje, ze tak wlasnie bedzie ;D Za duzo jest protestow, zeby mogli to tak zwyczajnie zignorowac.
Maddie || fan-strefa.pl


Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2012, 12:59:18 »
Policja wpadła do mieszkań 40 polskich internautów, którzy udostępniali pliki

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/nalot-na-polskich-internautow-policja-w-40-domach,1754607

Torrenty [* ]

pattie

  • Fanik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 1
    • Zobacz profil
    • Szymon Hołownia&Marcin Prokop
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2012, 13:46:29 »
Aktualnie polskie prawo generalnie może uczepić się właśnie za udostępnianie, dlatego jak macie torrenty czy coś w tym stylu to pamiętajcie o wyłączeniu w opcjach tej funkcji :) A najlepiej w ogóle rzućcie ściąganie... :D

A jeśli o ACTA chodzi to był dziś w DDTVN materiał akurat powiązany z nami. Chłopak prowadzi bloga o zespole Video i pyta, czy to co robi jest karalne, złe czy dobre, czy może nadal to robić :) http://dziendobry.tvn.pl/video/wiezienie-za-umieszczenie-linka,109,newest,34383.html

Evan

  • VIP
  • Fan Strefowicz
  • *****
  • Wiadomości: 1954
  • Reputacja: 35
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty 2012, 17:24:10 »
Ja mam zawsze wysyłanie na 0 ustawione .. ale czy oni biorą to pod uwagę to nie wiem

Forum portalu Fan-Strefa.pl

Odp: ACTA-co z galeriami i stronami?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty 2012, 17:24:10 »